Dünya'nın Haberleri Bu kentte

Arama :  
Tavsiye Et Günün Haberleri Ana Sayfam Yap Sitene Ekle Seri İlanlar İletişim Künye

 

 
 
 
 Namaz Vakitleri

 


 
 
 
 
 
 
 
 

 

Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek: "Yıldızı parlayan ilçe"
 Reklam
Yıldızı parlayan ilçe
14 Eylül 2008 Pazar 22:49
Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek: "Yıldızı parlayan ilçe"

Haber-Röportaj: İlker ÇAKAN

       İç Anadolu Bölgesinin yukarı Sakarya bölümünde yer alan Elmadağ;  başkent Ankara’nın 41 km. doğusunda adını aldığı Elmadağ’ın Kuzeydoğu eteklerinde kurulmuş olup, çok eski bir yerleşim yeridir. Yapılan arkeolojik araştırmalardan elde edilen prehistorik eserler, Elmadağ ve çevresinin çok eski medeniyetlere sahne olduğunu göstermektedir. Toplam nüfusu 48.013,  ilçe merkezi nüfusu ise 27.060’dır

        Sanayi kenti Elmadağ ilçesi Başkent Ankara’nın en yakın ilçelerinden birisidir. Elmadağ ilçesi Ankara ile entegre  olma yolunda büyük mesafe kaydetmiştir. Türkiye’deki illerin yarısından fazlasının başkent Ankara’ya giden yolu Elmadağ ilçesinden geçmektedir. Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek, devlet adamı duruşu ve devlet- vatandaş kaynaşmasına önem verdiğinden dolayı, kısa bir süre önce göreve başlamasına rağmen Elmadağ halkının takdir ve güvenini kazanmıştır. Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek, Elmadağ ve Kaymakamlık, mülki idare amirliği konulu yaptığım röportajda şunları söyledi;

Hedefimiz her alanda başkentle ile bütünleşmektir 

      “Başkent ilçesi Elmadağ’da çalışmak ayrı bir duygudur. Hedefimiz her alanda başkent Ankara ile bütünleşmektir. Elmadağ her yönüyle Başkentten daha iyi bir hizmeti almaya layık bir ilçemizdir. Bu yönden büyük bir ilerleme kaydedilmiştir. Ankara Büyükşehir kapsamında olduğumuz için hizmet alımları büyük bir hızla gelişecektir. Türkiye’deki illerin yarısından fazlasının yolunun ilçemizden geçmesi, ilçemiz için değerlendirilmesi gereken bir avantajdır. İlçemizde büyük sanayi tesisleri mevcuttur. İlçemizde sanayi hızla gelişmektedir.  Tüm bunlar değerlendirildiğinde, Elmadağ’ın önümüzdeki yıllarda hızlı yükseleceğini göstermektedir. Böyle yıldızı parlayan ilçede görev yapmaktan mutluyum.

Mesleğimizin halkımız üzerinde saygınlığı, bize birçok hizmeti yapma fırsatı sunuyor 

      Mesleğimiz itibariyle ülkemize hizmet noktasında büyük fırsat verilmiştir. Mesleğimiz itibariyle ilgi sahamız dışında kalan hiçbir alan yoktur. Mesleğimizin halkımız üzerinde saygınlığı, bize birçok hizmeti yapma fırsatı sunuyor. Bu nedenle halkımıza müteşekkiriz. Onların rehberliğinde, koordinasyonunda, devlete fazlada yük olmadan büyük hizmetlerin başarıldığını görmekteyiz. Bunlar tamamen halkımızın mesleğimize ve şahıslarımıza olan güveninin eseridir. Bizim meslek olarak milletimize daha çok hizmet yapacağımız kanaatindeyim. Bunu geçmiş mesleki yaşantımızda gördüm. Arkadaşlarımızın yaptıkları hizmetleri, güzel bir şekilde müşahede ediyoruz. Kaymakamlık ve genel mana adıyla mülki idare mesleği tüm millete hizmet etme noktasında fırsatlar sunuyor.

Herkesin kaymakamı ve mülki idare amiri olması çabası içindeyiz

      Halkımızın mesleğimize ve şahıslarımıza karşı çok büyük bir güveni var. Bu güveni boşa çıkarmamaya ve sarsmamaya çalışıyoruz. Burada önemli olan; çalıştığınız her yerde ilçede veya ilde herkesin kaymakamı ve mülki idare amiri olmanızdır. Bu nedenle herkesin kaymakamı ve mülki idare amiri olması çabası içindeyiz. Personel arkadaşlarıma kaymakamlık kapısı herkese açık dedim. Mesleğimizin geleceği ile ilgili olarak Bakanlığımızın değişik çalışmaları vardır. Meslektaşlarımızın dünya ile entegre olma, dünyadaki gelişmeleri yakından takip etme konusunda yurt dışı kurslarımız vardır. Bunlar meslektaşlarımızın ufuklarını açan programlardır. Devlet politikası haline gelen Avrupa Birliği ile ilgili olarak Bakanlığımızda yeni birimler oluşturuldu. Bununla ilgili meslek içi eğitim kursları düzenlenmektedir. Dünyaya ayak uydurma noktasında; dünyadaki gelişmelerden, öncelikli olarak bizde kendi mesleğimiz adına haberdar olmamız gerekir. Son dönemlerde onu da görüyoruz. Bu mesleğin mensupları birçok alanda doktora çalışması yapıyor. Buda meslek mensuplarımız adına güzel gelişmelerdir.”

www.ilkercakan.tr.gg
Etiketler : Yıldızı, parlayan, ilçe,Bu Haber Toplam 2795 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 

Türkkep Hangi Alanlarda Hizmet Verir? Nedir?
Türkkep Hangi Alanlarda Hizmet Verir? Nedir?

Esnafta Halkta Rahatlayacak
Esnafta Halkta Rahatlayacak

Ramazan ALTAN, Sahaya Farklı İniyor
Ramazan ALTAN, Sahaya Farklı İniyor

İstanbul Arnavutköy'de Satılık Arsaların Fiyatları
İstanbul Arnavutköy'de Satılık Arsaların Fiyatları

Muhteşem kampanyalar Digitürk’te sizleri bekliyor
Muhteşem kampanyalar Digitürk’te sizleri bekliyor

Aygünler Mobilya Küçükkö'de!
Aygünler Mobilya Küçükkö'de!

Gökkuşağı Hipermarket Büyüyor
Gökkuşağı Hipermarket Büyüyor

Başbakan Hastaneye Kaldırıldı
Başbakan Hastaneye Kaldırıldı

Brüksel'de silahlı çatışma
Brüksel'de silahlı çatışma

Stad Kana Bulandı
Stad Kana Bulandı

 
 
Tüketici Haklarınızı Biliyor musunuz?
Evet, biliyorum.
Hayır, bilmiyorum.
Öğretilmediği için bilmiyorum.
İhtiyacım olduğu zaman öğreniyorum.
Hiç ilgilenmiyorum.
Ahmet Kekeç
Şimdi de Suriye Kürtleri mi çıktı başımıza?
İbrahim Karagül
Kaza ya da sabotaj çıkarsa ne olacak?
Prof.Dr.Murat GENÇBAY
KALP HASTALIKLARI VE TEDAVİ YÖNTEMLERİ
Nuran KESEN
Başbakan R.T. Erdoğan'a ithafen..
   Tüm Yazarlar
 
 

 

 :: Ana Sayfa :: Günün Haberleri :: İletişim

  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2000-2006 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 212 667 66 66  |  Faks: +90 212 476 44 88  |  Destek: marmarayayingrubu@gmail.com
Sayfa Üretimi: 0.9434
Haberler artık Outlook'ta