Dünya'nın Haberleri Bu kentte

Arama :  
Tavsiye Et Günün Haberleri Ana Sayfam Yap Sitene Ekle Seri İlanlar İletişim Künye

 

 
 
 
 Namaz Vakitleri

 


 
 
 
 
 
 
 
 

 

Taner Yıldız; 'Israrla ve altını kalın çizgilerle çizerek söylüyoruz. Türkiye İŞİD'den herhangi bir petrol almamış
 Reklam
Türkiye IŞİD'den petrol almadı
31 Ağustos 2014 Pazar 12:41
Taner Yıldız; 'Israrla ve altını kalın çizgilerle çizerek söylüyoruz. Türkiye İŞİD'den herhangi bir petrol almamıştır'

Taner Yıldız: Doğalgaza zam yok

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Eylül ayında da aynı doğalgaz fiyatları ile devam edileceğini belirterek, sorulan bir soru üzerine, 'Israrla ve altını kalın çizgilerle çizerek söylüyoruz. Türkiye İŞİD'den herhangi bir petrol almamıştır. Rafinerisi olan TÜPRAŞ'ta böyle bir petrol işlememiştir' dedi.

AK Parti İl Başkanlığı'nın İl Danışma Meclisi Toplantısı öncesinde soruları yanıtlayan Bakan Yıldız, doğalgaz fiyatlarına zam yapılım yapılmayacağı konusunda, '62. hükümetimizin ilk doğalgaz ile alakalı sorusu diye bunu almış olalım. Biz Ağustos ayındaki fiyatlarla daha doğrusu bundan önceki çok uzun zamandan beri geldiğimiz fiyatlarla maliyetlerin arttığını her vesileyle söylemiştik. Özellikle döviz fiyatlarının, dolar fiyatlarının 2.16 gibi çok ciddi bir pariteye de geldiğini belirtmiştik. Normal aldığımız fiyatın daha da altında bir fiyatla satıyoruz. Maliyetlerimizin arttığını bir kez daha belirtmek isterim. Eylül ayında da aynı doğalgaz fiyatları ile devam edeceğiz' diye konuştu.

Yeni kurulan 62. hükümet ile ilgili olarak ise Bakan Yıldız, 'Ülkemize, vatanımıza, milletimize 62. Türkiye Cumhuriyeti hükümeti hayırlı olsun. Bizler şerefle ve onurla taşıdığımız bu görevi Kayseri adına diğer bütün milletvekili arkadaşlarımın komisyonda, Grup Başkan Vekili olarak devam ettirmesi kazançtır. Bizler koltuklarda gelip geçici olduğumuzu her fırsatta söylüyoruz. Bizler bu görevlerimizi zamanı geldiğinde bizden daha iyi yapacak olduğuna inandığımız arkadaşlarımıza bu görevlerimizi devredeceğiz. Asıl olan AK Parti hükümetlerinin sürdürülebilir kalkınmayı kazanmış olmasıdır. Bunu hükümetlerden hükümetlere değişen bir politika olarak değil, her hükümetin bir önceki hükümetlerden daha da iyi olduğu bir yapıyı hep beraber sergilememiz gerekiyor. Devlet politikalarının AK Parti hükümetleri ile de değişmeyen bir yanının olduğunu hep beraber görmüş olacağız. İlerleyen yüzünü hep beraber daha da dinamik bir şekilde görmüş olacağız. AK Parti hükümetlerimiz son 12 yıldan bu yana Türkiye'nin iradesine konulan güçlü bir yapıdır. AK Parti'yi çektiğinizde Türkiye'de herhangi bir siyaset diye bir şey kalmaz. Ben Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımızın teveccühlerinden bu yana teşekkür ederim. Resepsiyon ilklerle dolu, 3 bin 500 kişi katıldı. Türkiye'nin tüm kesimini kucaklayan bir yapıyı hep beraber izlemiş olduk. İnşallah çok güzel günler bizi bekliyor diyebiliriz' dedi.

Türkiye'nin IŞİD'den petrol aldığı ve işlediği yönündeki iddiaların sorulması üzerine ise Bakan Yıldız şu cevabı verdi:

'Israrla ve altını kalın çizgilerle çizerek söylüyoruz. Türkiye IŞİD'den herhangi bir petrol almamıştır. Rafinerisi olan TÜPRAŞ'ta böyle bir petrol işlememiştir. Bunu herhangi bir yanlış anlamaya mahal vermeyecek şekilde çok açık bir şekilde söylüyorum. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Ne yapacaksa hukuk içerisinde yapmak zorundadır. Biz Bağdat'tan, İran'dan daha büyük kapasiteyle, 11-12 ülkeden tedarik ediyor. En fazla tedarik ettiği ülke Irak'tır. Biz hem Bağdat'tan hem Erbil'den alıyoruz ve gerekli sevkiyatlarını yapıyoruz. Türkiye'nin bu yapısını 'IŞİD'den petrol alıyor' diyerek bozmaya çalışmanın hem enerji sektörüne yapılan önemli bir darbe hem de Türkiye siyaset tarihine AK Parti hükümetlerimize yapılan bir fitne olarak görürüm. Böyle bir şey söz konusu değil.'Kaynak: AHABER
Referans: ahaber.com
Etiketler : taner, yıldız, enerji, tabii, kaynaklar, bakanı, eylül, doğalgaz, türkiye, IŞİD,Bu Haber Toplam 1940 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 

Esnafta Halkta Rahatlayacak
Esnafta Halkta Rahatlayacak

Ramazan ALTAN, Sahaya Farklı İniyor
Ramazan ALTAN, Sahaya Farklı İniyor

İstanbul Arnavutköy'de Satılık Arsaların Fiyatları
İstanbul Arnavutköy'de Satılık Arsaların Fiyatları

Muhteşem kampanyalar Digitürk’te sizleri bekliyor
Muhteşem kampanyalar Digitürk’te sizleri bekliyor

Aygünler Mobilya Küçükkö'de!
Aygünler Mobilya Küçükkö'de!

Gökkuşağı Hipermarket Büyüyor
Gökkuşağı Hipermarket Büyüyor

Başbakan Hastaneye Kaldırıldı
Başbakan Hastaneye Kaldırıldı

Brüksel'de silahlı çatışma
Brüksel'de silahlı çatışma

Stad Kana Bulandı
Stad Kana Bulandı

Erdoğan Fildişi sahilinde
Erdoğan Fildişi sahilinde

 
 
Tüketici Haklarınızı Biliyor musunuz?
Evet, biliyorum.
Hayır, bilmiyorum.
Öğretilmediği için bilmiyorum.
İhtiyacım olduğu zaman öğreniyorum.
Hiç ilgilenmiyorum.
Ahmet Kekeç
Şimdi de Suriye Kürtleri mi çıktı başımıza?
İbrahim Karagül
Kaza ya da sabotaj çıkarsa ne olacak?
Prof.Dr.Murat GENÇBAY
KALP HASTALIKLARI VE TEDAVİ YÖNTEMLERİ
Nuran KESEN
Başbakan R.T. Erdoğan'a ithafen..
   Tüm Yazarlar
 
 

 

 :: Ana Sayfa :: Günün Haberleri :: İletişim

  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2000-2006 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 212 667 66 66  |  Faks: +90 212 476 44 88  |  Destek: marmarayayingrubu@gmail.com
Sayfa Üretimi: 0.9695
Haberler artık Outlook'ta