Dünya'nın Haberleri Bu kentte

Arama :  
Tavsiye Et Günün Haberleri Ana Sayfam Yap Sitene Ekle Seri İlanlar İletişim Künye

 

 
 
 
 Namaz Vakitleri

 


 
 
 
 
 
 
 
 

 

Çayeli Demokrat Parti İlçe Başkanı Selman Kalyoncu: “Politikanın amacı halka hizmet”
 Reklam
POLİTİKACININ AMACI HALKA HİZMET
03 Temmuz 2008 Perşembe 07:33
Çayeli Demokrat Parti İlçe Başkanı Selman Kalyoncu: “Politikanın amacı halka hizmet”

Haber-Röportaj: İlker ÇAKAN      

        Rize- Çayeli Demokrat İlçe Başkanı Selman Kalyoncu, siyaset ve yapılan hizmetler konulu yaptığım röportajda şunları söyledi;

Çayeli’nden Başbakan dahil dört önemli lider yetişmiştir 

       Çayeli geçmişi ve öncü olan bir ilçedir. Çayeli çok değerli politikacıların yetiştiği bir ilçemizdir. İzzet Akçal’la başlayan siyasi liderlik, Mesut Yılmaz’la devam etmiştir. Başbakan Tayyib Erdoğan memleketi olan Güneysu’da daha önce Çayeli’ne bağlıydı. Böylece Çayeli’nden Başbakan dâhil dört önemli lider yetişmiştir. Çayeli’nde politika oldukça zordur. Bizde bunlar sayesinde politikaya atıldık. Yıllar sonra Demokrat Parti İlçe Başkanlığı bize nasip oldu. Politika çok önemli tecrübe isteyen, zaman, emek verilmesi gereken bir iştir. Halka yardım anlamında yapılan bir iştir. Politikanın asıl amacı halka hizmettir. Çayeli’ne en büyük hizmeti veren Demokrat Partiyle yapılan zincirdir. Rize’de devlet tarafından yaptırılmış 46 adet çay fabrikası vardır. Bu hizmetleri Rize’ye getiren eski bakanlardan rahmetli İzzet Akçal ve eski başbakanlardan Süleyman Demirel’dir.

Rize, Türkiye’nin en çok göç veren ili haline gelmiştir

      Yapılan bu hizmetler Karadeniz Bölgesinin en güçlü noktaya gelmesini sağlamıştır. Son yıllarda çayın değer kaybetmesi, üretimin pahalıya mal olması insanları ekonomik yönden etkilemiştir. Bugün Rize Türkiye’nin en çok göç veren ili haline gelmiştir. Bunu buradan döndürmenin zorluğunu görüyoruz. Bu nedenle Rize’ye farklı yatırımların yapılması gerekir. Dünyanın en güzel değerlerine sahip ilçede yaşıyoruz. AKP 6 yılda tek başına olan bir iktidardır. Ancak Rize’ye ekonomik katkısı az olan bir iktidardır. İş istihdamı konusunda ciddi bir yatırım yoktur. Karadeniz oto yolunun bitmesine büyük katkısı olmuştur Siyaset gereği karşı tarafın güzel işlerini gizlememek gerekir. Bunu gizlersek, yarınki politikacılar hizmet etmekten kaçarlar. Ne yaparsak, kimse bizi istemiyor derler, hizmet yapmazlar.

Türk ekonomisinde para cezaevine girmiştir 

       Daima yapılanı görmek, yapılmayanı da söylemek gerekir. Bence siyasetin özeti budur. İktidardan önemli muhalefettir. Doğruları söylerseniz, iktidara daha çok katkıda bulunursunuz. Memlekete daha çok katkıda bulunursunuz. Biz bu anlamda siyaset yapıyoruz. Ekonomide para ne kadar dolaşırsa, o kadar insanlar nemalanır. Bu gün  Türk ekonomisinde para cezaevine düşmüştür. Para dolaşamaz noktaya gelmiştir. Belli bir yerde kısmıştır, cezaevine düşmüştür. Önce bu paranın cezaevinden kurtulması gerekir. Paranın döner hale gelmesi gerekir. Geçmişte çaya yapılan süspansiyondan, halk ekonomik olarak iyi yere gelmiştir. Devletimizin, bu noktada insanlarımızı desteklemesi gerekir.

Erkan Mumcu ile Mehmet Ağar başarılı olamadılar

      Siyasette vatandaşın önüne alternatif koymak gerekir. Siyasette ben parti kuruyorum demekle mesafe almak çok zordur. Siyasette; parçaları bütün hale getirirsen, bunu da kamuoyunun önüne koyabilirsen, o bütünü gördüğümüz zaman, vatandaşlarımız ona göre değerlendirme yapar. Birleşmede siyasi yeteneği olmayan; Erkan Mumcu ile Mehmet Ağar başarılı olamadılar. Projesi olmayan iki insan partiyi birleştirmeye çalıştırdı. Bu da iki partinin yok olmasına sebep oldu. Bu bir yetenek meselesidir. Mesut Yılmaz bu birleşme sürecinde müdahil oldu. Demokrat Partiden aday olacağı söylense de, Mesut Yılmaz’da bu başarısız operasyonun bence bir parçası olmuş oldu. Tansu Çiller başarısızlığını gördü, ancak kamuoyu tarafından Tansu Çillerin haksızlığa uğradığı belli oldu.

Mesut Yılmaz’ın siyasette başarılı olacağını tahmin etmiyorum

       Bugün ciddi potansiyel olarak, Mesut Yılmaz Rize’de sevilen bir insandır. Tansu Çiller ortada durmamaktadır. Kişilerin zorlamasıyla siyaset bir yere gitmiş. Rize’ye çok hizmetleri vardır. Siyasette başarılı olduğunu söylemek yanlış olur. Bir şeyi yapmadan, farklı açıklamalar yapmak, güven kaybına sebep oluyor. Mesut Yılmaz’ın siyasette başarılı olacağını tahmin etmiyorum. Başı açık ve net konuşan bir insanım.” 

  www.ilkercakan.tr.gg

 

 

 
Etiketler : POLİTİKACININ, AMACI, HALKA, HİZMET,Bu Haber Toplam 2931 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
Bu habere toplam (1) yorum eklenmiştir.
03 Temmuz 2008 Perşembe 17:24
RECEP ALİ
BU AÇIKLAMRI YAPAN SELMAN KALYONCU TECRUBELİ BİR SİYASETÇİ OLDUĞU ALAŞILIYOR HER ŞEYİ AÇIK YÜREKLE İFADE ETMİŞ KENDİSİNİ TEBRİK EDİYORUN BAŞARILARINI DEVAMINI DİLİYORUM..<br />
 
Yorum Ekle Yukarı
 

Türkkep Hangi Alanlarda Hizmet Verir? Nedir?
Türkkep Hangi Alanlarda Hizmet Verir? Nedir?

Esnafta Halkta Rahatlayacak
Esnafta Halkta Rahatlayacak

Ramazan ALTAN, Sahaya Farklı İniyor
Ramazan ALTAN, Sahaya Farklı İniyor

İstanbul Arnavutköy'de Satılık Arsaların Fiyatları
İstanbul Arnavutköy'de Satılık Arsaların Fiyatları

Muhteşem kampanyalar Digitürk’te sizleri bekliyor
Muhteşem kampanyalar Digitürk’te sizleri bekliyor

Aygünler Mobilya Küçükkö'de!
Aygünler Mobilya Küçükkö'de!

Gökkuşağı Hipermarket Büyüyor
Gökkuşağı Hipermarket Büyüyor

Başbakan Hastaneye Kaldırıldı
Başbakan Hastaneye Kaldırıldı

Brüksel'de silahlı çatışma
Brüksel'de silahlı çatışma

Stad Kana Bulandı
Stad Kana Bulandı

 
 
Tüketici Haklarınızı Biliyor musunuz?
Evet, biliyorum.
Hayır, bilmiyorum.
Öğretilmediği için bilmiyorum.
İhtiyacım olduğu zaman öğreniyorum.
Hiç ilgilenmiyorum.
Ahmet Kekeç
Şimdi de Suriye Kürtleri mi çıktı başımıza?
İbrahim Karagül
Kaza ya da sabotaj çıkarsa ne olacak?
Prof.Dr.Murat GENÇBAY
KALP HASTALIKLARI VE TEDAVİ YÖNTEMLERİ
Nuran KESEN
Başbakan R.T. Erdoğan'a ithafen..
   Tüm Yazarlar
 
 

 

 :: Ana Sayfa :: Günün Haberleri :: İletişim

  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2000-2006 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 212 667 66 66  |  Faks: +90 212 476 44 88  |  Destek: marmarayayingrubu@gmail.com
Sayfa Üretimi: 0.9574
Haberler artık Outlook'ta