Dünya'nın Haberleri Bu kentte

Arama :  
Tavsiye Et Günün Haberleri Ana Sayfam Yap Sitene Ekle Seri İlanlar İletişim Künye

 

 
 
 
 Namaz Vakitleri

 


 
 
 
 
 
 
 
 

 

İslam Dünyasının en büyük iş buluşması sona erdi
 Reklam
Müsiad fuarı sona erdi
15 Ekim 2012 Pazartesi 22:38
İslam Dünyasının en büyük iş buluşması sona erdi

Dört gün süren 14. MÜSİAD Fuarı için Türkiye’ye gelen 86 ülkeden 5 bini aşkın işadamı binlerce iş bağlantısı yapıp ülkelerine döndüler

MÜSİAD tarafından CNR Expo’da düzenlenen 14. MÜSİAD Fuarı kapılarını kapattı. Dört gün süren Fuar ve IBF için Türkiye’ye gelen 86 ülkeden 5 bini aşkın işadamı binlerce iş bağlantısı yapıp ülkelerine döndüler.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından bu yıl 14’üncüsü düzenlenen MÜSİAD Uluslararası Fuarı ve 16’ıncı Uluslararası İş Forumu (IBF) sona erdi. Açılışı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen MÜSİAD Fuarı ve IBF’e yurtdışından 86 ülkeden 5 bini aşkın işadamı katıldı.

Dünyanın 86 ülkesinden Türk işadamları ile görüşmek ve Türkiye ile ticaret yapmak isteyen yabancı işadamları binlerce iş görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmelerin sonunca önemli iş bağlantıları gerçekleşti.

NAİL OLPAK: GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURDUK

MÜSİAD Fuarı ve IBF hakkında değerlendirmeler de bulunan MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, ''İslam iş dünyasının bugüne kadar gerçekleştirilmiş olmanın onurunu yaşıyoruz. Allah'a hamd ediyoruz'' dedi.

Olpak bu etkinliklerle iki şeyi amaçladıklarını belirten MÜSİAD Başkanı, “MÜSİAD bir iş adamları derneği, biz üyelerimizin iş hayatını geliştirmesine ve ülkemize katkı sağlamaya çalışıyoruz. Ama aynı zamanda bu organizasyonla kültürleri de bir araya getiriyoruz, bir medeniyeti bir araya getiriyoruz. Dolayısıyla burada sadece ticari bir bağlantı değil bir gönül köprüsü kuruyoruz'' diye konuştu.

İki yıl önce gerçekleşen fuarda 65 ülkeden 3 bin 400 iş adamını ağırladıklarını dile getiren Olpak, bu sene 86 ülkeden 5 bini aşkın yabancı işadamını Türkiye’ye getirdiklerini söyledi. 30'un üzerinde ekonomi, ticaret ve kalkınma bakanının MÜSİAD Fuarı ve IBF için Türkiye’ye geldiğini ifade eden MÜSİAD Başkanı, “Dünyadaki her iki ülkeden biri buraya katılım yaptı. Güney Afrika'dan da var, Fas'tan da, Azerbaycan'dan da ABD'den de... Böylesine her ülkenin katıldığı bir renk harmonisi içerisindeyiz'' diye konuştu.

İslam iş dünyasının bugüne kadar gerçekleştirilmiş en büyük buluşmasını yaptıklarını söyleyen Olpak, “Fuara katılan stand sahibi firmaların yüzde 99'unun inanılmaz bir memnuniyeti var. Yabancı ziyaretçilerde beklentimizin çok üzerinde bir memnuniyet gördük'' dedi.

BU BAŞARI, ÜLKEMİZE MÜSİAD OLARAK KATKIMIZDIR

2010 yılında gerçekleşen fuarda 23 bin metre kare olan kapalı alanı bu yıl 45 bin metre kareye çıkarttıklarını söyleyen MÜSİAD Başkanı, “Gelecek fuardaki rakamı hayal bile edemiyorum. Herhalde mevcudu da 2 kat artıracakmışız gibi bir tablo var. Bu başarı, 500 milyar dolarlık ihracat hedefine giden yolda MÜSİAD olarak ülkemize katkımızdır'' diye konuştu.

Fuarda 565 yerli firma 125 yabancı firmayı ağırladıklarını söyleyen Olpak, 25 sivil toplum kuruluşunun kendi standlarını kurarak faaliyetlerini sergilediklerini söyledi. Fuar boyunca 12 ülkenin sunumunun yapıldığını dile getiren Olpak, ''Yaklaşık 737 ayrı firmanın ve ülkenin sunumlarını gördük. Bana göre bu organizasyonun en önemli yönü sadece bir ticari organizasyon olmamasıdır. Biz de diyoruz ki gönül köprümüze ve ticaret bayramımıza hoş geldiniz. Ekonomi çok önemli ama gönüller arasındaki bağlantıyı kuramadığınız zaman da yeterli olmuyor. Biz o bağlantıyı kurabildik çok şükür'' dedi.

BİR SONRAKİ IBF FAS'TA YAPILACAK

IBF Yönetim Kurulu'nda bir sonraki IBF programını Fas'ta gerçekleştirmeyi kararlaştırdıklarını açıklayan Olpak, Mısır'ın geniş bir heyetle katıldığı fuara Suriye'den de 200'ün üzerinde bir grubun katıldığını söyledi. İran'dan bazı firmaların standlarıyla bazılarınınsa iş görüşmeleri yapmak üzere geldiklerini anlatan Olpak, ''Ticari ilişkilerde bu anlamda sınırları zaten tanımıyoruz. Burası sadece belirli kişilerin katıldığı bir fuar da değil, 86 ülkenin katılması demek zaten bu programın ne olduğunu da gösterir. Biz burada bir dostluk buluşması, bir gönül köprüsü kurduk, herkesi de davet ediyoruz'' ifadelerini kullandı.

MÜSİAD Başkanı Nail Olpak, etkinliğe katılımıyla, sponsorluğuyla, duasıyla destek veren herkese teşekkür etti.

MÜSİAD FUARI İŞ BAĞLANTILARI İLE YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ

Fuara katılan MÜSİAD üyeleri yaptıkları yabancı işadamları ile görüşmeleri sonucu somut bağlantılar gerçekleştirdi.

AFRİKA’YA 7 MAKİNE SATTI

Fuara katılan Dizayn Makine Genel Müdürü Necmettin Öztürk, Moritanya, Libya ve Cezayirli işadamları ile gerçekleşen görüşmeler sonucu 7 adet Gıda Dolum Makinesi satışını gerçekleştirdiklerini açıkladı. Makineleri fuardan sonra teslim edeceklerini söyleyen Öztürk, bir çok yabancı firma ile de görüşmeler yaptıklarını ve ilerleyen zamanlarda bu firmalara da nihai satışı gerçekleştireceklerini açıkladı.

RAFTÜRK 25 TIR RAF SATTI

Fuara bu yıl üçüncü defa katılan İstanbul merkezli Raftürk firmasının sahibi Kemal Eren, MÜSİAD Fuarı’nda 4 günde 25 TIR’lık raf siparişi aldıklarını açıkladı. Taleplerin Irak, Filistin ve Libya’dan geldiğini ifade eden Kemal Eren, iç piyasadan da 3 TIR’lık sipariş geldiğini söyledi.

SİMESK AMERİKA’DAN SİPARİŞ ALDI

Malatya merkezli Simeks Tarım Ürünleri Sanayi Ticaret Sanayi Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Tokmak, fuar esnasında ABD’den yüklü miktarda sipariş aldıklarını açıkladı. Pazarlık aşamasında olan görüşmelerin önümüzdeki haftalarda netleşeceğini açıklayan Tokmak, Almanya’dan bazı Türk firmaları ile de görüşmelerinin devam ettiğini söyledi. 

SUUDLAR VİLLALARI KAPIŞTI

Sapanca’da Villa Projesi hayata geçirecek olan Merosa Uluslar arası Yatırım’ın Genel Müdürü Yusuf Katipoğlu, fuar esnasında yabancıların olan ilgisinden oldukça memnuniyet duyduklarını ifade etti. Özellikle Suud işadamlarının Sapanca Bölgesi’ne ilgisi olduğunu ifade eden Katipoğlu, çok sayıda villa satışı için ön anlaşma yaptıklarını söyledi.

YABANCILAR TERMAL’E GİRDİ

Sakarya’nın Taraklı İlçesinde termal projesi hayata geçiren Taraklı Termal’in Genel Müdürü Süleyman Tunç, fuar boyunca özellikle Arap işadamlarından büyük ilgi gördüklerini ifade etti. Çok sayıda devremülk satışı gerçekleştirdiklerini ifaden Tunç, “Yatırım amaçlı olarak projeyle ilgilenen işadamları oldu, onlarla da önümüzdeki hafta içi görüşmeler gerçekleştireceğiz” dedi.

KUVEYTLİLERLE MASAYA OTURACAK

Bahçeşehir’de yer alan Banu Evleri Projesi’ni hayata geçiren Hasanoğlu İnşaat yetkilileri fuar esnasında Kuveytli bir grup ile proje satışı için görüşme gerçekleştirdiklerini açıkladı. Bu hafta İstanbul’da yapılacak görüşme de anlaşma sağlanırsa projenin Kuveyt ve bazı Ortadoğu’daki satışı bu grup tarafından gerçekleştirilecek. 
Etiketler : müsiad, fuar, , adamı, islam,Bu Haber Toplam 2468 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 

Ramazan ALTAN, Sahaya Farklı İniyor
Ramazan ALTAN, Sahaya Farklı İniyor

İstanbul Arnavutköy'de Satılık Arsaların Fiyatları
İstanbul Arnavutköy'de Satılık Arsaların Fiyatları

Muhteşem kampanyalar Digitürk’te sizleri bekliyor
Muhteşem kampanyalar Digitürk’te sizleri bekliyor

Aygünler Mobilya Küçükkö'de!
Aygünler Mobilya Küçükkö'de!

Gökkuşağı Hipermarket Büyüyor
Gökkuşağı Hipermarket Büyüyor

Başbakan Hastaneye Kaldırıldı
Başbakan Hastaneye Kaldırıldı

Brüksel'de silahlı çatışma
Brüksel'de silahlı çatışma

Stad Kana Bulandı
Stad Kana Bulandı

Erdoğan Fildişi sahilinde
Erdoğan Fildişi sahilinde

Acımasızca infaz ettiler
Acımasızca infaz ettiler

 
 
Tüketici Haklarınızı Biliyor musunuz?
Evet, biliyorum.
Hayır, bilmiyorum.
Öğretilmediği için bilmiyorum.
İhtiyacım olduğu zaman öğreniyorum.
Hiç ilgilenmiyorum.
Ahmet Kekeç
Şimdi de Suriye Kürtleri mi çıktı başımıza?
İbrahim Karagül
Kaza ya da sabotaj çıkarsa ne olacak?
Prof.Dr.Murat GENÇBAY
KALP HASTALIKLARI VE TEDAVİ YÖNTEMLERİ
Nuran KESEN
Başbakan R.T. Erdoğan'a ithafen..
   Tüm Yazarlar
 
 

 

 :: Ana Sayfa :: Günün Haberleri :: İletişim

  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2000-2006 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 212 667 66 66  |  Faks: +90 212 476 44 88  |  Destek: marmarayayingrubu@gmail.com
Sayfa Üretimi: 0.9421
Haberler artık Outlook'ta