Dünya'nın Haberleri Bu kentte

Arama :  
Tavsiye Et Günün Haberleri Ana Sayfam Yap Sitene Ekle Seri İlanlar İletişim Künye

 

 
 
 
 Namaz Vakitleri

 


 
 
 
 
 
 
 
 

 

Günümüz dünyasında ve koşullarında İngilizce Öğrenmek son derece kolaydır. Özellikle internet teknolojisi kapsamınd
 Reklam
Konusarakogren.com Sıfır Şikayet
14 Ekim 2015 Çarşamba 17:24
Günümüz dünyasında ve koşullarında İngilizce Öğrenmek son derece kolaydır. Özellikle internet teknolojisi kapsamında çok sayıda olanak ve eğitim sürecini hızlandırıcı imkanlar sağlanmaktadır.

Yabancı dil neden bu denli tercih edilir duruma gelmiştir, kısaca incelemek ve araştırmak gerekir. Pek çok kişi için bu durumun cevabı İngiliz kökenli insanların gerçekleştirmiş olduğu sömürgecilik yapmalarıdır. Aslında bu durum kısmen doğru sayılabilir, ancak aynı zamanda eksik de sayılabilir. Çünkü en az İngiliz kökenli kişiler kadar dünyayı sömürmeyi başaran, dilini onlardan çok daha fazla kişilere zorla öğretebilen, Fransızlar ve İspanyollar gibi bambaşka milletler de mevcuttur. İlk olarak diplomasi alanında Fransızca dilinin yerini almayı başarmış İngilizce dili, daha sonrasında küresel iletişim olanaklarının da gelişmesi sonucunda bugünkü noktaya gelinmiştir. İnternet teknolojisinin yaygınlaşmasıyla da yerini tam anlamıyla sağlamlaştırmış sayılır. Aslında günümüz dünyasında ve koşullarında İngilizce Öğrenmek son derece kolaydır. Özellikle internet teknolojisi kapsamında çok sayıda olanak ve eğitim sürecini hızlandırıcı imkanlar sağlanmaktadır. İnternet platformları bizler için çok büyük bir alandır. Bu alan kapsamında yapabileceklerimizin pek çoğu sınırlı dahi değildir. Bu doğrultuda yabancı dil eğitiminin sunulması da aslında olağan karşılanmalıdır. İnternet teknolojisini bizler için asıl önemli hale getiren konu, dilediğimiz bilgiye kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmamızı sağlamasıdır. Günümüzde tüm dünyada her sene üst üste konulduğu zaman yaklaşık 6000 km yüksekliğe kadar erişebilecek derecede CD’leri doldurabilecek miktarda ve akla gelen gelmeyen her türlü alanda bilgi üretilir. Bu bilgilerin yaklaşık %80 oranı da İngilizce dilindedir. Üstelik bu alandaki bilgilere ulaşabilmek için internet ortamının anahtar dilinin de İngilizce dili olduğunu bilmek gerekir. Bu nedenle dünyamızda bu dile sahip olmayan herhangi bir kişi en başta bilgilerden mahrum kalabilir. Mahrum kalma durumu olmasa dahi birinin zahmet çekerek bilgileri o kişinin kendi ana diline çevirmesine muhtaç durumdadır.

Kesinlikle unutulmaması gereken bir konu var aslında, bilgi demek güç demektir. Ayrıca içerisinde yaşamımızı sürdürdüğümüz çağın ismi de bilgi çağı olarak tabir edilir. Demir çağı kapsamında eline herhangi bir bronz kılıcını alan bir kişi nasıl yenik düştüyse, günümüz dünyasında da bilgi üretimi yapamayan ve bir de üretilen bilgilere ulaşamayan toplumlar kolay bir şekilde başka milletlerin adeta oyuncağı haline gelir. Bu durumda en başta kendi adımıza çalışmalarımızı daima sürdürmeli ve hem kendimiz hem de milletimiz için başarı elde etmeliyiz. Yabancı dil eğitimi de başarı elde etmemiz gereken konular arasında yer almaktadır. Günümüzde yalnızca İngilizce dili bilen iş adamları yurt dışına açılarak ihracat yapabiliyorlar. Sadece İngilizce dili bilen bilim adamları kendi yayınlarını yurt dışında yayınlayabiliyor ve alanlarında sağlanan gelişmeleri takip edebiliyor. Mühendisler yepyeni teknolojik gelişmeleri kendi menfaatleri doğrultusunda kullanarak fayda sağlıyorlar. Doktora ya da yüksek lisans yapan bir akademisyen ise, internet alanında yer verilen kaynaklardan İngilizce dili sayesinde yararlanabiliyor.

Savcı, hakim ve doktor gibi meslekleri icra eden kişiler, mesleklerinde çok daha ileriye gitmek için İngilizce dilinden faydalanırlar. Bu durumda her insanın en az bir yabancı dili minimum düzeyde dahi olsa bilmesi gerekmektedir. Bu noktada Konuşarak Öğren markası internet ortamında hizmet sunarak size yabancı dil eğitimi sağlayabiliyor. Üstelik Konusarakogren .com Şikayet bölümü sayesinde tüm görüşlerinize de önem verildiği gösteriliyor. Bu gibi olanakları değerlendirerek hem aldığınız eğitimi daha etkili bir hale getirirsiniz hem başarı düzeyinizi artırırsınız hem de yabancı dil eğitimi için başvuru yaptığınız bu kuruluşun çok daha iyi bir noktada olup faaliyet gösterebilmesi için ufak da olsa bir katkı sağlamış olursunuz.

Etiketler : Konusarakogren.com, Sıfır, Şikayet,Bu Haber Toplam 3955 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 

Türkkep Hangi Alanlarda Hizmet Verir? Nedir?
Türkkep Hangi Alanlarda Hizmet Verir? Nedir?

Esnafta Halkta Rahatlayacak
Esnafta Halkta Rahatlayacak

Ramazan ALTAN, Sahaya Farklı İniyor
Ramazan ALTAN, Sahaya Farklı İniyor

İstanbul Arnavutköy'de Satılık Arsaların Fiyatları
İstanbul Arnavutköy'de Satılık Arsaların Fiyatları

Muhteşem kampanyalar Digitürk’te sizleri bekliyor
Muhteşem kampanyalar Digitürk’te sizleri bekliyor

Aygünler Mobilya Küçükkö'de!
Aygünler Mobilya Küçükkö'de!

Gökkuşağı Hipermarket Büyüyor
Gökkuşağı Hipermarket Büyüyor

Başbakan Hastaneye Kaldırıldı
Başbakan Hastaneye Kaldırıldı

Brüksel'de silahlı çatışma
Brüksel'de silahlı çatışma

Stad Kana Bulandı
Stad Kana Bulandı

 
 
Tüketici Haklarınızı Biliyor musunuz?
Evet, biliyorum.
Hayır, bilmiyorum.
Öğretilmediği için bilmiyorum.
İhtiyacım olduğu zaman öğreniyorum.
Hiç ilgilenmiyorum.
Ahmet Kekeç
Şimdi de Suriye Kürtleri mi çıktı başımıza?
İbrahim Karagül
Kaza ya da sabotaj çıkarsa ne olacak?
Prof.Dr.Murat GENÇBAY
KALP HASTALIKLARI VE TEDAVİ YÖNTEMLERİ
Nuran KESEN
Başbakan R.T. Erdoğan'a ithafen..
   Tüm Yazarlar
 
 

 

 :: Ana Sayfa :: Günün Haberleri :: İletişim

  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2000-2006 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 212 667 66 66  |  Faks: +90 212 476 44 88  |  Destek: marmarayayingrubu@gmail.com
Sayfa Üretimi: 0.9581
Haberler artık Outlook'ta