Dünya'nın Haberleri Bu kentte

Arama :  
Tavsiye Et Günün Haberleri Ana Sayfam Yap Sitene Ekle Seri İlanlar İletişim Künye

 

 
 
 
 Namaz Vakitleri

 


 
 
 
 
 
 
 
 

 

İşte Başkan Küçük’ün herkesten gizlediği Beylikdüzü,Yakuplu ve Gürpınar’daki yatırım projeleri
 Reklam
Hizmet etmek dinlendiriyor
16 Şubat 2009 Pazartesi 19:03
İşte Başkan Küçük’ün herkesten gizlediği Beylikdüzü,Yakuplu ve Gürpınar’daki yatırım projeleri

Gürpınar’ı son 15 yılda İstanbul’un incisi haline getiren Başkan Velittin Küçük yaklaşan yerel seçimlerde Beylikdüzü belediye başkanlığı için çalışmalarını sürdüyor. 
Başkan Velittin Küçük’ün herkesten gizlediği Beylikdüzü,Yakuplu ve Gürpınar’daki yatırım projeleri bölgenin çehresini değiştirecek yeniliklerle dolu…

1990’lı yılların başında bugünkü görüntüsünden çok uzak bir gecekondu bölgesi görünümünde olan Gürpınar 1994 yılında Velittin Küçük’ün göreve gelmesinin ardından sihirli bir değnek deymişçesine değişti ve modernize oldu. Seçimler öncesinde bu başarısını Beylikdüzü’lülere “En büyük vaadim 15 yıllık geçmişimdir” diyerek gösteren Küçük, ilçe halkını fazlasıyla memnun edip umutlandırıyor.
Yaklaşan mahalli seçimlere iddialı hazırlıklarını sürdüren Başarılı Başkan hazırlıklarını ve hedeflerini anlattı.


Sayın başkan öncelikle kısaca sizi tanıyalım?
1953 yılında Ordu Gülyalı’da doğdum. Daha sonra İstanbul Gürpınar’a yerleşip uzun yıllar yaşadığım Gürpınar’da 1994 yılında Anavatan Partisinden Gürpınar Belediye Başkan adayı olarak siyasete başladım. 1994 yılında Gürpınar Belediye Başkanı seçildim ve son üç dönemdir bu görevi yürütüyorum. Yaklaşan yerel seçimler için, sevgili Beylikdüzü halkına hak ettikleri hizmeti sunabilmek adına Milliyetçi Hareket Partisi’nden Beylikdüzü Belediye Başkan adayıyım.
Gürpınar’ı bir köyden İstanbul’un en modern yerlerinden biri haline getirdiniz, bu konudaki çalışmalarınız hakkında bize kısaca bilgi verir misiniz?
Göreve geldiğimiz andan itibaren öncelikle Gürpınar’ı yeniden yapılandırdık. Köy görünümündeki Gürpınar için planlar hazırlattık. Nerelere neler yaparız, halkın ihtiyaçlarını nasıl gideririz diye çalışmalar yaptırdık. Gürpınar da telefon santrali bile yoktu. İSKİ bölgeye hizmet getirmemişti. Susuzluk vardı. Öncelikle artezyen kuyular açtırarak su problemine geçici çözüm bulduk. Yollar iyi değildi. İmar planları hazırlattık. Çocuklarımızın eğitim göreceği okullar yetersizdi. Yani Güpınar’da yok yoktu… 15 yıl nasıl geçti bilmiyorum. Gece gündüz Gürpınar’ı şantiye haline getirdik...
Ama bunun yanında birçok projemizi de hayata geçirdik. Bunardan birisi bir kere her şeyden önce Gürpınar’ın imar planlarını tamamen bitirdik. Bitirdikten sonra hem beş binlik planlarını hem binlik planlarını halkımızın hizmetine sunduk. Buna paralel olarak peşinden 18 uygulamasını yaptık. Gürpınar’ın geçmişte yaşadığı sıkıntıların birçoğu 18 uygulamalarının olmayışındandı. Bunların olmayışının sebepleri sosyal alanları 18 uygulamaları kamuya terk edip ve bir daha geriye dönmemesinde planlarımıza yansıtmış oluyoruz. Onun için de Gürpınar İstanbul’da belki de Türkiye’de üç dönem üst üste belediye başkanlığımızın vermiş olduğu süreç doğrultusunda 18 uygulamaları da bitti.
Bunun akabinde Gürpınar belediyesi olarak yol ağlarını açmaya başladık. Alt yapıları hızlı bir şekilde yapmaya başladık. Alt yapılarda yol ağlarından sonra Gürpınar’ın en büyük hareketi olan müteahhitlerin bölgemize akınıyla Gürpınar hızlı bir gelişmeye başladı. Bu gelişmeye paralel olarak bir kıyıdan yeni tesisleri bir kıyıdan okulları bir yandan park bahçelerini ve bir yandan da devlet dairelerini yapılandırdık.
Kültür merkezi, spor kompleksi, okullar, sahil, uydu kent, sağlık hizmetleri, peyzaj çalışmaları, alt yapı, yollar gibi temel konulara çözümler üretip projeleri tamamladık sonuçta da 5–6 bin nüfuslu bir Gürpınar beldesi bugün 70 bin nüfuslu bir şehir haline geldi. Bize destek verildiği müddetçe en iyi şekilde hizmetleri vermeye devam edeceğiz.
Belediyecilik konusunda adata doktora yaptık. Ama şimdi yaptıklarımızı görenler “Gürpınar’ı İstanbul’un Bodrum’u yapmışsın” diyorlar. Sırada Beylikdüzü var.

 

 

 

 

15 yıldır hizmet verdiğiniz belediyenizde sevilen bir başkansınız, herkes sizin için “o hep içimizden biri bizi her zaman dinler ne zaman istersek başkanımıza ulaşabiliriz, derdimizi anlatırız” diyorlar. Göreviniz elbette hizmet ama birebir iletişim sizi yormuyor mu?
Gürpınar halkı bize güvendi. Bizi Başkanlığa getirdi. Biz bu emaneti alırken söz verdik. İşimizi yaparken aşk ile yapıyoruz. Onlar kutsal oylarını bize verdiyseler bizde onlara en güzel hizmeti yapmakla mükellefiz. Elimden geldiğince herkesin sorunlarıyla ilgileniyoruz bunu yaparken yorulmak değil mutluluk duyuyorum.
Özellikle eğitime önem verdiğiniz biliniyor bu konuda neler söylersiniz?
Benim en büyük emel ve amaçlarımdan biri de eğitim. Neden eğitim derseniz biz Grüpınar’da görevi aldığımızda birçok okulumuzda bilgisayar laboratuarlarımız yokken biz daha görevi devralır almaz tüm Gürpınar’da ilköğretim okullarına bilgisayar laboratuarları kurduk, kimya laboratuarları kurduk, niye kurduk. Ben okuyan çocukları, eğitimli insanları çok seviyorum. Dünyada gelişmiş ülkelere bakarsanız, kaderini yenmiş, eğitimini geliştirmiş, kültürünü belli bir yere oturtmuş ekonomisi düzelmiş ülkelerin eğitim düzeyleri yüksek olduğunu göreceksiniz. Doğuda kalan bir çok ülkeye bakın hiçbiri kendi kaderini yenememiş. O kadar zenginlikleri olmasına rağmen bugün sıkıntı içinde birbirleriyle kavgalı durumda varlıklarını devam ettiriyor. Buralara baktığınız zaman eğitimin önemini görüyorsunuz. Demek ki eğitimli toplumların başarı şansı isterse petrol, altın olmasın daha fazla. Onun için Türk toplumunun ciddi anlamda eğitim kalitesini yükseltip çocuklarımızın eğitimli duruma gelebilmeleri için mücadele etmemiz lazım. Ben Gürpınar’daki 15 yıllık görev sürem boyunca yaptığım okullar da oldu. Birkaç tane arkadaşlarla yaptığımızda okullar da oldu. Eğitime elimizden geldiğince destek veriyoruz. Birincilik alan çocuklarımızı destekliyoruz. Türkiye ne zaman ki eğitim düzeyini yükselttir bu sıkıntılardan kurtulur. Hem bu terör belasından kurtulacak, hem de insanlarımız birbiriyle uğraşmaktan vazgeçecektir. Eğitim kalitesi yükseldikçe ekonomik düzey de yükselecektir. Ekonomisi iyi olan insanlar birbiriyle uğraşmaz. Spor ve eğitim toplumların olmazsa olmazı. Bunun için mücadele etmek lazım.
Anne babalara da şunu diyorum, çocuklarınıza mal mülk değil iyi bir eğitim verin. O mal mülkü çocuk eğitimsizse üç beş aya yok eder. Ne kendine ne de geleceğine faydalı olur. Eğitimli bir nesil bırakırsak eğitimli çocuklarımıza bırakırsak hem kendine hem de milletine faydalı olur.


Bu kadar sevilmenizin, takdir edilmenizin sizce sırrı nedir?
Tabi her zaman her yerde olay şu; “çok çalışmak”. İnsanoğlu hangi işte olursa olsun eğitimde de olsa sporda da olsa ticarette de olsa siyasette de olsa çok çalışmak lazım. Ben hep gençlere şunu tavsiye ediyorum. Sevmediğiniz işi yapmayın, sevdiğiniz işin üzerinde de gece gündüz mücadele edin. Önce iş, sonra gezmek, yemek, dolaşmak… Bende gücüm yettiğince çok çalışmaya gayret gösteriyorum. Bence işin sırrı bu.
Yeni dönemdeki hedefleriniz nelerdir?
Beylikdüzü İstanbul’un en güzel ilçelerinden, en güzel yaşam yerlerinden biri olacak. Beylikdüzü kültüre dayalı, turizme dayalı eğitime dayalı bir, alışveriş merkeziyle bir ilçe kent görünümünde olacak. Düşündüğümüz ve hayata geçirmeyi planladığımız projelerimiz bir çok projememiz var. Göreve gelmem durumunda sağlık alanından, eğitime ve sosyal alana kadar bir çok şeyi en kısa sürede Beylikdüzü halkının hizmetine sunacağız.
haberkentim.com
Etiketler : Hizmet, etmek, dinlendiriyor,Bu Haber Toplam 4841 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 

İstanbul Arnavutköy'de Satılık Arsaların Fiyatları
İstanbul Arnavutköy'de Satılık Arsaların Fiyatları

Muhteşem kampanyalar Digitürk’te sizleri bekliyor
Muhteşem kampanyalar Digitürk’te sizleri bekliyor

Aygünler Mobilya Küçükkö'de!
Aygünler Mobilya Küçükkö'de!

Gökkuşağı Hipermarket Büyüyor
Gökkuşağı Hipermarket Büyüyor

Başbakan Hastaneye Kaldırıldı
Başbakan Hastaneye Kaldırıldı

Brüksel'de silahlı çatışma
Brüksel'de silahlı çatışma

Stad Kana Bulandı
Stad Kana Bulandı

Erdoğan Fildişi sahilinde
Erdoğan Fildişi sahilinde

Acımasızca infaz ettiler
Acımasızca infaz ettiler

Kebap ve döner yasaklandı
Kebap ve döner yasaklandı

 
 
Tüketici Haklarınızı Biliyor musunuz?
Evet, biliyorum.
Hayır, bilmiyorum.
Öğretilmediği için bilmiyorum.
İhtiyacım olduğu zaman öğreniyorum.
Hiç ilgilenmiyorum.
Ahmet Kekeç
Şimdi de Suriye Kürtleri mi çıktı başımıza?
İbrahim Karagül
Kaza ya da sabotaj çıkarsa ne olacak?
Prof.Dr.Murat GENÇBAY
KALP HASTALIKLARI VE TEDAVİ YÖNTEMLERİ
Nuran KESEN
Başbakan R.T. Erdoğan'a ithafen..
   Tüm Yazarlar
 
 

 

 :: Ana Sayfa :: Günün Haberleri :: İletişim

  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2000-2006 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 212 667 66 66  |  Faks: +90 212 476 44 88  |  Destek: marmarayayingrubu@gmail.com
Sayfa Üretimi: 0.9639
Haberler artık Outlook'ta