Mesleki Eğitim Projesi İmzalandı

“İŞ ARAYAN KÜÇÜKÇEKMECELİ, İŞVERENİN ARADIĞI KİŞİ OLACAK!”

25 Haziran Perşembe günü, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, Küçükçekmece Kaymakamı H.Osman Ebiloğlu, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)  İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Âdem Koca,  İkitelli Organize Sanayi Bölgesi(İOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Konak, Malatyalı İş Adamları Derneği (MİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Akdaş ve Küçükçekmece İş Adamları ve Sanayicileri Derneği (KSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Özen tarafından imzalandı.

Küçükçekmece Belediyesi sınırları içindeki işsizlerin mesleki eğitimden geçerek iş sahibi olmalarını amaçlayan projede, eğitim verilecek meslek dalları; İstanbul Organize Sanayi Bölgesi’nin, protokolde yer alan işadamı derneklerine (MİAD, KSİAD) üye kuruluşların ihtiyaçlarına ve piyasadaki genel istihdam talebine göre belirlenecek ve böylece eğitim alan kursiyerlerin sertifikaları ile işe yerleştirilmeleri mümkün olacak.

PROJE, KATILIMCILARA ÖNEMLİ AVANTAJLAR SUNACAK

1500-6500 TL tutarındaki mesleki eğitim kursiyerlere ücretsiz olarak verilecek. Kurslar başlar başlamaz her katılımcının İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigortası yapılacak. Bunun dışında mesleki eğitim kursundaki kişilere 330-360 TL aylık ücret ödenecek.

Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay: ‘2008 yılı başından itibaren Küçükçekmece Belediyesi Beyaz Masa bünyesinde yapılandırılan İstihdam Masası ile eleman arayan 275 firma ile diyalog kurularak toplam 1500 ün üzerinde istihdam sağlanmışken bu kez pilot uygulama olarak başlayan projeyle şimdilik  520, sonrasında 10.000  vasıfsız kişinin mesleki eğitimden geçirilerek işe yerleştirilmesini amaçlıyoruz’ dedi.

 Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)  İstanbul Temsilcisi Muammer Coşkun konuşmasında ‘ 8.sini imzaladığımız protokol törenine Küçükçekmece Belediyesi ve proje paydaşlarının son derece önem vermeleri bizleri heyecanlandırıyor. İlköğretim mezunu vasıfsız vatandaşlarımız için uygun görülen talebe yönelik eğitim vermeye başlayarak onların daha huzurlu bir ortamda yaşamalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Kursiyerlerimize eğitim verirken, aylık giderleri için belirli bir maaş ve kurs dönemi boyunca sağlık sigortası hizmeti sunacağız’ dedi.

 Küçükçekmeceli işsiz vatandaşlarla sohbet edilerek sürdürülen törende, Ümmügül Vatansever aşçılık dalında eğitim almak istediğini kaydetti.

İmza töreni sonrasında, basın mensuplarıyla birlikte matbaa baskı atölyesine inen Küçükçekmece Belediye Başkanı ve Proje Paydaşları makinelerin başında örnek baskı çalışmasıyla objektiflere poz verdi.

Dünya'nın Haberleri Bu kentte sitesinden 11.12.2018 tarihinde yazdırılmıştır.