BATUM'A YATIRIM ZAMANI

Batum Acara Türk İşadamları Derneği Başkanı Mustafa Katipoğlu: “Batum’da yatırım yapmaya bekliyorum”

Haber-Röportaj: İlker ÇAKAN 

    Gürcistan’a bağlı Özerk Acara Cumhuriyetinin başkenti Batum’da bulunan Acara Türk İşadamları Derneği Başkanı Mustafa Katipoğlu,  Batum konulu yaptığım röportajda şunları söyledi:

Herkesi Batum’a bekleriz 

      “ Batum’da iyi bir istihdam vardır. İnşaat yap-sat, turizm, arsalar ucuz. 13 yıldır buradayım. İnşaat işleriyle uğraşıyorum. Derneğimizin toplam 40’a yakın üyesi vardır. Üyelerimiz; tekstil, inşaat, gıda, maddesi vs. her dalda faaliyet gösteriyorlar. Türkiye-İstanbul arası her gün Türk havayolları seferleri günde bir defa yapılmaktadır. İstanbul’dan Batum’a veya Trabzon’a gelmekle hiçbir şey fark etmemektedir. Batum- Hopa arasında nüfus cüzdanı ile giriş-çıkış yapılmaktadır. Herkesi Batum’a bekleriz. İşadamlarımız, Batum’a gelip, görsünler, baksınlar.

Karadenizli iş adamlarını Batum’da yatırım yapmaya bekliyorum

       Buradaki ortamı görsünler. Organik tarım, inşaat sektöründe, kısaca her konuda bir boşluk var. Bu boşluğu Türk İşadamlarının doldurmasını istiyorum. Buraya; İsrail, Kazak, ABD.’ler gelmeye başladı. Dünyanın her tarafından gelmeye başladılar. Özellikle Karadenizli iş adamlarını Batum’da yatırım yapmaya bekliyorum. Yatırım konusunda biz diğer ülkelere göre zayıf kalıyoruz. İşgücü ucuz, mevcut kanunları uyguladıktan sonra, her şey çok güzel. Elektrik ucuz, kiralar biraz pahalı, ulaşım çok kolay. Kısaca tüm Türk işadamlarını Batum’a bekliyorum. Hopa-Batum arası 20 km.dir. Türkiye’den yabancı bir devlet geliyorsunuz. İyi bir istihdam var. Tercüman, avukat, muhasebe olarak her konuda yardımcı oluruz. Yardımcı olup, yol gösteririz.”

 Acara Türk İşadamları Derneği Tel:+995 (222) 7 23  03 Tel:            +995 (222) 3 36 12        BATUM

www.ilkercakan.tr.gg

Dünya'nın Haberleri Bu kentte sitesinden 19.03.2019 tarihinde yazdırılmıştır.