Soma'dan canlı yayın

Manisa'nın Soma İlçesi'ndeki özel bir şirkete ait kömür ocağında trafo patlaması nedeniyle yangın çıktı.
Bu sebeple çalışmalar uzun süre durdu. Yangın ve gaz kontrole alındıktan sonra saat 07.00 gibi yeniden ocaklara girilmeye başlandı. Ölü sayısı şu ana kadar resmi olarak 205 olarak açıklandı. 300'den fazla kişinin daha içerde olduğu tahmin edliyor

Soma'da maden ocağında meydana gelen yangın sonrası mahsur kalan işçileri kurtarma çalışmaları sabaha kadar sürdü. Az sonra Bakan Taner Yıldız'ın yeni bir açıklama yapması bekleniyor.


Maden kazasında 205 işçimiz hayatını kaybetti
 
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Soma'da maden ocağındaki yangında şu ana kadar 205 kişinin hayatını kaybettiğini, 4'ü ağır, 80 yaralının olduğunu açıkladı
Maden en son ne zaman denetlendi?


Soma gün aydınlandı! İşte son durum...

Çalışma Bakanlığı yetkilileri, kazanın gerçekleştiği Soma Kömür İşletmesi'nin en son Ocak ayında denetlendiğini bildirdi
Soma için 3 günlük Milli Yas ilan edildi

Manisan'ın Soma ilçesinde yaşanan maden faciasının ardından, 13 Mayıs 2014 tarihinden itibaren 3 günlük Milli Yas ilan edildi. 19 Mayıs resmi töreni dışında tüm kutlamalar iptal edildi.
Dünya Soma faciasını böyle gördü

Soma'da yaşanan maden faciası uluslararası basının ilk gündem maddelerinden biri durumunda. Ajanslar, yaşanan faciayı dünyaya bu karelerle duyurdu
SGK, Soma'da ölenlerin ailelerine maaş bağlayacak

SGK'dan flaş Soma açıklaması: "Bu iş kazası olayıdır. Hayatını kaybedenlerin eş ve çocuklarına ölüm geliri olarak bin liraya yakın aylık bağlanacak"
Maden ocağının sahibi ilk kez konuştu

200'den fazla işçinin öldüğü maden ocağının sahibi Alp Gürkan facianın ardından ilk kez konuştu.

İş dünyasından Soma mesajları!
 
Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker "Maden kazasında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diliyoruz. Hepimizin başı sağolsun. Rabbim bize dirayet versin."
Kılıçdaroğlu yaralıları ziyaret etti

MANİSA'nın Soma İlçesi'nde, maden faciasında yaralanıp Akhisar Devlet Hastanesi Mustafa Kirazoğlu Sağlık Kompleksi'nde tedavi altına alınan işçileri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ziyaret etti.

Yan yana öldüler, yan yana gömülüyorlar
 

Soma'daki maden ocağında hayatını kaybeden işçilerin ailelerine teslim edilen cenazeleri toprağa verilmeye başlandı.Başbakan Erdoğan Soma'da olay yerinde yaptığı incelemelerin ardından açıklama yaptı. Ölenlerin sayısını 238 olarak açıklayan Erdoğan, işverenlerin verdiği bilgiye göre, hala madende 120 civarında işçinin bulunduğunu söyledi.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Soma'da meydana gelen maden faciası ile ilgili açıklama yaptı. Çelik 2012-2013 yıllarında işyeri ile ilgili eksikliklerin tespit edildiğini ve şikayetler üzerine yapılan denetimlerde tespit edilen sorunların firmaca çözüldüğünü 2014 Mart ayında yapılan denetimde eksik olmadığını söyledi...


Bakan Taner Yıldız, Soma'daki madende arama faaliyetlerinin devam ettiğini, 245 işçinin hayatını kaybettiğini, adli tıp işlemlerinin tamamlandığını, 160 işçinin de ailelerine tesliminin yapıldığın bildirdi. Yıldız, hayatını kaybeden işçilerin önemli bir kısmının cenaze namazlarına müteakiben defnedildiğini belirtti. 


ALMAN Madencilik Kimya ve Enerji Sendikası'ndan Dr. Ralf Bartels, Türkiye'de madenlerde güvenlik önlemlerinin dünyadaki standartların gerisinde olduğunu söyledi.

Dünya'nın Haberleri Bu kentte sitesinden 11.12.2018 tarihinde yazdırılmıştır.