Dünya'nın Haberleri Bu kentte

Arama :  
Tavsiye Et Günün Haberleri Ana Sayfam Yap Sitene Ekle Seri İlanlar İletişim Künye

 

 
 
 
 Namaz Vakitleri

 


 
 
 
 
 
 
 
 

 

Arnavutköyde satılık arsa fiyatları, bulunulan bölgenin ekonomik şartlarına göre de farklılık gösterecektir.
 Reklam
İstanbul Arnavutköy'de Satılık Arsaların Fiyatları
16 Aralık 2016 Cuma 23:51
Arnavutköyde satılık arsa fiyatları, bulunulan bölgenin ekonomik şartlarına göre de farklılık gösterecektir.

Arnavutköyde satılık arsaların fiyatlarının oldukça artması, günümüzde yer alacak olan mega projelerin, Arnavutköy’de yapılacak olmasıdır. Bu nedenle artık Arnavutköy bölgesinde uygun fiyatla arsa ya da arazi satın almak mümkün değildir. Kanal İstanbul olarak isimlendirilen asrın projesinde güzergah tam olarak belirlenerek, Arnavutköy olmuştur. Kanal İstanbul projesinin bir diğer özelliği de 3 havalimanı projesi ile çakışarak, aynı bölgede çalışmaların sürmesidir. Kanal İstanbul projesi olarak adlandırılan bu çalışmalarda güzergah üzerinde bulunan arsa fiyatlarının çok fazla bir şekilde arttığı gözlemlenmektedir. Proje inşaatının başlamasından sonra arazi ve arsalarda ki gelişmeler hızlı bir şekilde devam etmektedir. Projelerin bitmesi ile de bugünkü fiyatlar ile kıyaslanacak olunursa, nerede ise 10-15 katı daha fazla olacak demektir.

Arsa yatırımı yaparak kazanç elde etmek, oldukça mantıklı bir harekettir. Bu hareketin en doğru bir şekilde uygulanması için bazı konulara dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunlardan en önemlisi alınacak arsanın konumudur. Çünkü konumu gereği arsanın yakınlarında yer alacak başka bir inşaat, arsa konusunda ve maliyeti konusunda kişileri çok rahat bir şekilde aydınlatacaktır. Burada amaç maliyeti az fakat getirisi büyük olan yerleri seçmek olmalıdır. Ayrıca değeri yüksek, saygın projeler çevresinde alınacak arsalar, yatırım yapılabilmesi açısından önemli bir odak noktasıdır.

Kentleşmenin anlamı sadece arsaya bina dikmek olmamalıdır. Planlı bir şekilde yapılan kentleşme alanları, çoğunlukla kişilerin tercihlerinin başında yer almaktadır. Bu nedenle planlı bir kentleşmeye sahip yerlerde alınacak arazi, çok daha fazla ve hızlı bir şekilde kazanç getirecektir. Bu konu gibi arazi satın alınması sırasında kentleşmenin planlı olduğu alanlar ön planda tutulmalıdır.

Gerek belli bir bölge içerisinde yer değişimi olsun, gerekse başka bir bölgeden yapılacak göçler olsun, belli bölgelerde hızlı bir şekilde nüfus patlaması yaşanmasına neden olmaktadır. İnsanların yoğun olarak göç ettikleri yerlerde ise arsa, arazi gibi alanların hızlı bir şekilde satılması söz konusu olabilmektedir. Yatırım yapılacağı zaman bu türlü detaylara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Arnavutköyde satılık arsa fiyatları, bulunulan bölgenin ekonomik şartlarına göre de farklılık gösterecektir. Bu şartlar düşünüldüğünde gelir düzeyi yüksek olan yerleşim alanlarında bulunan diğer arazi, arsa gibi yerler de oldukça yüksek seviyede fiyatlar ile satışa sunulmaktadır. Alım işlemi yapılmasının ardından çevrede bulunan yüksek gelir düzeyi sayesinde edinilen yatırım da hızlı ve kısa bir sürede değer kazanacak ve yüksek fiyatlar ile elden çıkarılabilecektir.

Yerleşim alanlarına bakarken yatırımın yapılması için bulunulan yerin hızla büyümeye müsait ve teşvik edilen bir alan olması çok önemlidir. Böyle yerlerde sadece büyük iller değil, aynı zamanda ilçeler de yatırımın yapılabileceği yerler bulunmaktadır. Burada önemli olan yerleşim yerinin ne kadar sürede ne kadar büyüyeceğinin gözlemlenebilmesidir.

Herhangi bir ev, arsa, arazi alınacaksa, kişiler ilk önce ulaşım sorununun olup olmadığına bakarlar. Bu da demek oluyor ki alınacak yer ne olursa olsun, üzerine yapılacak herhangi bir konut için ulaşım şart. İlk bakıldığı anda uçsuz bucaksız görülen arazilerin çoğu, zaman içerisinde yerleşim alanlarına ulaşım yolları ile bağlantı kurabilmektedir. Mesafenin uzaklığından ziyade, ulaşım imkanının bulunması her detaydan önce gelmektedir. Bu düşünüldüğünde alınacak arsa, arazi ya da konutun zaman içerisinde yerleşim alanı haline gelmesi söz konusu olabilecektir. Yatırım yapılmadan önce bu detayında gözden kaçırılmaması çok önemlidir.

Bütün bu sayılan püf noktaların haricinde belki de bilinmeyen atlanılan birçok detay daha olacaktır. Kişilerin böyle durumlarda her detayı incelemesi ve hiçbir ayrıntıyı gözden kaçırmaması gerekmektedir. Arnavutköy’de satılık arsa fiyatları düşünülürken de bu detayların unutulmaması önemlidir. Bu şekilde verilebilecek önemli kararlar için danışılabilecek tek adres Altuntaş Gayrimenkul hizmetleridir.
Etiketler : İstanbul, Arnavutköy'de, Satılık, Arsaların, Fiyatları,Bu Haber Toplam 5774 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 

Türkkep Hangi Alanlarda Hizmet Verir? Nedir?
Türkkep Hangi Alanlarda Hizmet Verir? Nedir?

Esnafta Halkta Rahatlayacak
Esnafta Halkta Rahatlayacak

Ramazan ALTAN, Sahaya Farklı İniyor
Ramazan ALTAN, Sahaya Farklı İniyor

İstanbul Arnavutköy'de Satılık Arsaların Fiyatları
İstanbul Arnavutköy'de Satılık Arsaların Fiyatları

Muhteşem kampanyalar Digitürk’te sizleri bekliyor
Muhteşem kampanyalar Digitürk’te sizleri bekliyor

Aygünler Mobilya Küçükkö'de!
Aygünler Mobilya Küçükkö'de!

Gökkuşağı Hipermarket Büyüyor
Gökkuşağı Hipermarket Büyüyor

Başbakan Hastaneye Kaldırıldı
Başbakan Hastaneye Kaldırıldı

Brüksel'de silahlı çatışma
Brüksel'de silahlı çatışma

Stad Kana Bulandı
Stad Kana Bulandı

 
 
Tüketici Haklarınızı Biliyor musunuz?
Evet, biliyorum.
Hayır, bilmiyorum.
Öğretilmediği için bilmiyorum.
İhtiyacım olduğu zaman öğreniyorum.
Hiç ilgilenmiyorum.
Ahmet Kekeç
Şimdi de Suriye Kürtleri mi çıktı başımıza?
İbrahim Karagül
Kaza ya da sabotaj çıkarsa ne olacak?
Prof.Dr.Murat GENÇBAY
KALP HASTALIKLARI VE TEDAVİ YÖNTEMLERİ
Nuran KESEN
Başbakan R.T. Erdoğan'a ithafen..
   Tüm Yazarlar
 
 

 

 :: Ana Sayfa :: Günün Haberleri :: İletişim

  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2000-2006 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 212 667 66 66  |  Faks: +90 212 476 44 88  |  Destek: marmarayayingrubu@gmail.com
Sayfa Üretimi: 1.0434
Haberler artık Outlook'ta