haber,kent,haberkentim,gaziosmanpaşa,sultangazi,


  • Pazar 17 ° / 13 ° Güneşli
  • Pazartesi 18 ° / 12 ° Parçalı bulutlu
  • Salı 18 ° / 13 ° Parçalı bulutlu
Başlık

Pelin Çift, Dış İşleri Bakanlığı Arşivini İnceledi

WeBee, “Avrupa’da Yılın Çözümü Ödülünü” Türkiye’ye Kazandırdı

Ölümüne Boşanmak İstiyor

5 yıldır boşanamayan kadının yardım çığlığı: 'Sokakta ölmek istemiyorum'

Taksicilere İyi Haber

Taksi mağdurlarına iyi haber! Önümüzdeki günlerde çözülecek

Karadeniz'i Fırtına Vurdu

Karadeniz Bölgesi'nde birçok ilde akşam saatlerinde etkili olan şiddetli fırtına ve yağmur 15 dakika içerisinde hayatı felç etti.

ÇEVRE

ÇEVRE Haberleri

'Turizm Patlaması Yaşayacağız'

11.07.2019 22:20:00

Turizmin geleceğinden çok ümitli olduğunu belirten Recai Çakır, ‘’Gelecek yıllarda Türkiye’nin hedefi 100 Milyon Turist olarak görüyorum’’ dedi.

35 Yıllık turizmci ve Turizm yatırımcısı, Bodrum SIANJI Oteli Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır, ‘’İstanbul seçiminin bitmesiTurizme çok olumlu yansıdı. Seçimden, özellikle Bodrum çok etkilendi. Şimdi seçim bitti. Bodrum’da hareket canlanmaya başladı. Temmuz ayının ilk haftasından itibaren tesislerin doluluk oranı yüzde 90’ların üstüne çıkacak” dedi

Deneyimli Gazeteci Olay Tan’ın,’İstanbul seçimleri bitti. Ekrem İmamoğlu Belediye Başkanı seçildi. Seçimlerin sona ermesi özellikle Bodrum turizmine etkisi nasıl olacak?’’sorusuna, Recai Çakır; ”İstanbul seçimlerinin yabancılara etkisi olmadı. Yerli turizme ihtiyacı olan Bodrum ve Ege bölgesi çok etkilendi. Bunların en başında Bodrum geldi. Seçimler öncesi 2 hafta boyunca doluluklar çok düştü. Seçimler bittikten sonra hareket başladı. Temmuz ayının ilk haftasından itibaren doluluk oranları yüzde 90’nın üstüne çıkacaktır. Turizm çok özel. Sektör, ufacık bir hareketten etkilenebiliyor. Komşumuz hapşırsa, biz hastalanıyoruz. Turizmimiz hassas dengeler üzerinde duruyor. Siyasetten etkileniyor, seçimler etkilendiriyor, dünya kupası oluyor ilgilendiriyor. Herhangi bir salgın hastalık oluyor, olumsuz etkileniyor. O yüzden mevcuttun ve koşullarımızı iyi değerlendirip Türk turizmine hizmet vermesi gerekiyor.’’ dedi.

Çakır, Tan’ın ‘’Turizmin Geleceğinden Umutlu musunuz?’’ Sorusuna ise şunları söyledi:

‘’Turizmin geleceğinden gerçekten çok umutluyum. Bu sezon geçen sezondan daha iyi olacak. Ama turizmde asıl 2021’de istediğimiz düzeye ulaşacağımızı umut ediyorum. Biz hala kongre turizminde yüzde 10‘lardayız. Asgari Yunanistan gibi yüzde 20’leri yakalamalıyız. Doğru işler yaparsak Türkiye’de 100 milyon turisti görmek ve 100 milyar dolar gelir elde etmek hiçte zor değil.’’  

35 Yıllık turizmci Recai Çakır,  ‘’Bodrum Uluslararası Turgutreis Kültür Sanat Turizm Festivali başarı ile sona erdi. Sürdürülen bir festival haline getireceğiz. Bodrumun tanıtımına büyük katkı sağlayacağız.’’ diyerek sözlerini tamamladı.