Bugün, 6 Temmuz 2020 Pazartesi

Milli parklar ve tabiat parkları açılıyor

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, yeni tip koronavirüs nedeniyle ziyarete kapatılan 44 milli parkın ve 249 tabiat parkının, 1 Haziran 2020 itibariyle yeniden hizmet vermeye başlayacağını bildirdi.

Bakan Pakdemirli, yazılı açıklamasında, koronavirüsle mücadele kapsamında ziyarete kapatılan korunan alanların yeniden hizmete açılmasıyla ilgili Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından gerekli önlemlerin alındığını belirtti.

Koronavirüs nedeniyle uzun süredir dışarıya çıkamayan ve evlerinde kalan vatandaşların, 1 Haziran itibariyle milli parkları ve tabiat parklarını ziyaret edebileceğini dile getiren Pakdemirli, şunları kaydetti:

''Koruma altındaki bu alanlarımız özellikle büyük şehirlerde yaşayan vatandaşlarımız için cazibe merkezi konumundadır. Bu alanlar havası, suyu, tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra eğlenme, dinlenme ve boş zamanların değerlendirilmesine de imkân sağlayacak. Bu kapsamda, 44 adet milli park ve 249 adet tabiat parkı yeniden ziyarete açılacak. Vatandaşlarımız herhangi bir aksilik yaşamadan huzur içinde milli park ve tabiat parklarını ziyaret etmeleri için bu alanlardaki tesislerin bakımı ve temizliği için gerekli hazırlıklar tamamlandı. Vatandaşlarımız sosyal mesafeye uyarak, koruma altındaki bu alanlarda doğayla baş başa, huzur içinde vakit geçirecek. Bu arada maske takılması ve hijyen kurallarına dikkat edilmesi unutulmamalıdır.''


Hibya Haber Ajansı
  • Pazartesi 36 ° / 23 ° Güneşli
  • Salı 34 ° / 22 ° Gök gürültülü sağanak yağış
  • Çarşamba 33 ° / 22 ° Parçalı bulutlu

Herkesin plaj çantasında olması gerekenler

11 Bin Alman Tatilci İspanyol Adalarına Yola Çıkıyor

Yeni normalde seyahat edeceklere önemli tavsiyeler

Çocuğunuzla tatile gidilebilecek 6 farklı yer

Milli parklar ve tabiat parkları açılıyor