haber,kent,haberkentim,gaziosmanpaşa,sultangazi,


YAZARLAR

  • Perşembe 19 °C / 15 °C Parçalı bulutlu
  • Cuma 19 °C / 15 °C Parçalı bulutlu
  • Cumartesi 18 °C / 13 °C Güneşli
Başlık

Pelin Çift, Dış İşleri Bakanlığı Arşivini İnceledi

WeBee, “Avrupa’da Yılın Çözümü Ödülünü” Türkiye’ye Kazandırdı

Ölümüne Boşanmak İstiyor

5 yıldır boşanamayan kadının yardım çığlığı: 'Sokakta ölmek istemiyorum'

Taksicilere İyi Haber

Taksi mağdurlarına iyi haber! Önümüzdeki günlerde çözülecek

Karadeniz'i Fırtına Vurdu

Karadeniz Bölgesi'nde birçok ilde akşam saatlerinde etkili olan şiddetli fırtına ve yağmur 15 dakika içerisinde hayatı felç etti.

Haberleri

İstanbul Arnavutköy`de Satılık Arsaların Fiyatları

16.12.2016 00:00:00

Arnavutköyde satılık arsa fiyatları, bulunulan bölgenin ekonomik şartlarına göre de farklılık gösterecektir.

Arnavutköyde satılık arsaların fiyatlarının oldukça artması, günümüzde yer alacak olan mega projelerin, Arnavutköy’de yapılacak olmasıdır. Bu nedenle artık Arnavutköy bölgesinde uygun fiyatla arsa ya da arazi satın almak mümkün değildir. Kanal İstanbul olarak isimlendirilen asrın projesinde güzergah tam olarak belirlenerek, Arnavutköy olmuştur. Kanal İstanbul projesinin bir diğer özelliği de 3 havalimanı projesi ile çakışarak, aynı bölgede çalışmaların sürmesidir. Kanal İstanbul projesi olarak adlandırılan bu çalışmalarda güzergah üzerinde bulunan arsa fiyatlarının çok fazla bir şekilde arttığı gözlemlenmektedir. Proje inşaatının başlamasından sonra arazi ve arsalarda ki gelişmeler hızlı bir şekilde devam etmektedir. Projelerin bitmesi ile de bugünkü fiyatlar ile kıyaslanacak olunursa, nerede ise 10-15 katı daha fazla olacak demektir.

Arsa yatırımı yaparak kazanç elde etmek, oldukça mantıklı bir harekettir. Bu hareketin en doğru bir şekilde uygulanması için bazı konulara dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunlardan en önemlisi alınacak arsanın konumudur. Çünkü konumu gereği arsanın yakınlarında yer alacak başka bir inşaat, arsa konusunda ve maliyeti konusunda kişileri çok rahat bir şekilde aydınlatacaktır. Burada amaç maliyeti az fakat getirisi büyük olan yerleri seçmek olmalıdır. Ayrıca değeri yüksek, saygın projeler çevresinde alınacak arsalar, yatırım yapılabilmesi açısından önemli bir odak noktasıdır.

Kentleşmenin anlamı sadece arsaya bina dikmek olmamalıdır. Planlı bir şekilde yapılan kentleşme alanları, çoğunlukla kişilerin tercihlerinin başında yer almaktadır. Bu nedenle planlı bir kentleşmeye sahip yerlerde alınacak arazi, çok daha fazla ve hızlı bir şekilde kazanç getirecektir. Bu konu gibi arazi satın alınması sırasında kentleşmenin planlı olduğu alanlar ön planda tutulmalıdır.

Gerek belli bir bölge içerisinde yer değişimi olsun, gerekse başka bir bölgeden yapılacak göçler olsun, belli bölgelerde hızlı bir şekilde nüfus patlaması yaşanmasına neden olmaktadır. İnsanların yoğun olarak göç ettikleri yerlerde ise arsa, arazi gibi alanların hızlı bir şekilde satılması söz konusu olabilmektedir. Yatırım yapılacağı zaman bu türlü detaylara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Arnavutköyde satılık arsa fiyatları, bulunulan bölgenin ekonomik şartlarına göre de farklılık gösterecektir. Bu şartlar düşünüldüğünde gelir düzeyi yüksek olan yerleşim alanlarında bulunan diğer arazi, arsa gibi yerler de oldukça yüksek seviyede fiyatlar ile satışa sunulmaktadır. Alım işlemi yapılmasının ardından çevrede bulunan yüksek gelir düzeyi sayesinde edinilen yatırım da hızlı ve kısa bir sürede değer kazanacak ve yüksek fiyatlar ile elden çıkarılabilecektir.

Yerleşim alanlarına bakarken yatırımın yapılması için bulunulan yerin hızla büyümeye müsait ve teşvik edilen bir alan olması çok önemlidir. Böyle yerlerde sadece büyük iller değil, aynı zamanda ilçeler de yatırımın yapılabileceği yerler bulunmaktadır. Burada önemli olan yerleşim yerinin ne kadar sürede ne kadar büyüyeceğinin gözlemlenebilmesidir.

Herhangi bir ev, arsa, arazi alınacaksa, kişiler ilk önce ulaşım sorununun olup olmadığına bakarlar. Bu da demek oluyor ki alınacak yer ne olursa olsun, üzerine yapılacak herhangi bir konut için ulaşım şart. İlk bakıldığı anda uçsuz bucaksız görülen arazilerin çoğu, zaman içerisinde yerleşim alanlarına ulaşım yolları ile bağlantı kurabilmektedir. Mesafenin uzaklığından ziyade, ulaşım imkanının bulunması her detaydan önce gelmektedir. Bu düşünüldüğünde alınacak arsa, arazi ya da konutun zaman içerisinde yerleşim alanı haline gelmesi söz konusu olabilecektir. Yatırım yapılmadan önce bu detayında gözden kaçırılmaması çok önemlidir.

Bütün bu sayılan püf noktaların haricinde belki de bilinmeyen atlanılan birçok detay daha olacaktır. Kişilerin böyle durumlarda her detayı incelemesi ve hiçbir ayrıntıyı gözden kaçırmaması gerekmektedir. Arnavutköy’de satılık arsa fiyatları düşünülürken de bu detayların unutulmaması önemlidir. Bu şekilde verilebilecek önemli kararlar için danışılabilecek tek adres Altuntaş Gayrimenkul hizmetleridir.