haber,kent,haberkentim,gaziosmanpaşa,sultangazi,


YAZARLAR

  • Cumartesi 18 °C / 13 °C Güneşli
  • Pazar 19 °C / 14 °C Parçalı bulutlu
  • Pazartesi 19 °C / 14 °C Parçalı bulutlu
Başlık

Pelin Çift, Dış İşleri Bakanlığı Arşivini İnceledi

WeBee, “Avrupa’da Yılın Çözümü Ödülünü” Türkiye’ye Kazandırdı

Ölümüne Boşanmak İstiyor

5 yıldır boşanamayan kadının yardım çığlığı: 'Sokakta ölmek istemiyorum'

Taksicilere İyi Haber

Taksi mağdurlarına iyi haber! Önümüzdeki günlerde çözülecek

Karadeniz'i Fırtına Vurdu

Karadeniz Bölgesi'nde birçok ilde akşam saatlerinde etkili olan şiddetli fırtına ve yağmur 15 dakika içerisinde hayatı felç etti.

Haberleri

Erdoğan Batı Afrika`ya gidiyor

26.02.2016 00:00:00

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Batı Afrika`ya gidiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28-29 Şubat`ta Fildişi Sahili`ne, 29 Şubat-1 Mart`ta Gana`ya, 2-3 Mart`ta Nijerya`ya ve 3 Mart`ta da Gine`ye ziyaret gerçekleştirecek
Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre Erdoğan, 28 Şubat-3 Mart tarihlerinde Batı Afrika ülkelerinden Fildişi Sahili, Gana, Nijerya ve Gine`ye resmi ziyaret gerçekleştirecek.

Erdoğan`ın, 28-29 Şubat`ta Fildişi Sahili`ne, 29 Şubat-1 Mart`ta Gana`ya, 2-3 Mart`ta Nijerya`ya ve 3 Mart`ta da Gine`ye yapacağı ziyaretlerde, söz konusu ülkelerle ikili ilişkilerin yanı sıra bölgesel ve uluslararası konuların ele alınması, çeşitli alanlarda anlaşmalar imzalanması öngörülüyor.

Fildişi Sahili ve Gine`ye yapılacak ziyaretler, bu ülkelere cumhurbaşkanı düzeyinde Türkiye`den gerçekleştirilen ilk ziyaret olma niteliği taşıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan`ın 21 Ocak-24 Ocak 2015`te Etiyopya, Cibuti ve Somali`ye gerçekleştirdiği ziyaretlerinin ardından, bu defa Fildişi Sahili, Gana, Nijerya ve Gine`ye yapacağı ziyaretlerle stratejik ortak olunan Afrika kıtasıyla işbirliğin daha da derinleşmesine imkan sağlanacak.

Batı Afrika Devletleri Ekonomik Topluluğu (ECOWAS) üyesi söz konusu 4 ülkeye yapılacak ziyaretler, aynı zamanda Afrika kıtasının önemli bölgesel yapılanması olan ECOWAS`la Türkiye`nin ilişkilerini geliştirme yönündeki arzusunu da ortaya koyuyor.