haber,kent,haberkentim,gaziosmanpaşa,sultangazi,


YAZARLAR

  • Cumartesi 18 °C / 13 °C Güneşli
  • Pazar 19 °C / 14 °C Parçalı bulutlu
  • Pazartesi 19 °C / 14 °C Parçalı bulutlu
Başlık

Pelin Çift, Dış İşleri Bakanlığı Arşivini İnceledi

WeBee, “Avrupa’da Yılın Çözümü Ödülünü” Türkiye’ye Kazandırdı

Ölümüne Boşanmak İstiyor

5 yıldır boşanamayan kadının yardım çığlığı: 'Sokakta ölmek istemiyorum'

Taksicilere İyi Haber

Taksi mağdurlarına iyi haber! Önümüzdeki günlerde çözülecek

Karadeniz'i Fırtına Vurdu

Karadeniz Bölgesi'nde birçok ilde akşam saatlerinde etkili olan şiddetli fırtına ve yağmur 15 dakika içerisinde hayatı felç etti.

Haberleri

Şehrin Bunaltıcı Havasından Kurtulun

1.02.2016 00:00:00

Şehrin bunaltıcı havasından kurtulup kendinizi mavinin eşsiz güzelliğine bırakın.

Şehrin bunaltıcı havasından kurtulup kendinizi mavinin eşsiz güzelliğine bırakın

Şehrin bunaltıcı havasından sıkılan, vermiş olduğu strese kısa süreliğine de dur demek isteyenlerin tatil tercihini mavi yolculuklar oluşturur. Ege ve akdenizin tenha ve el değmemiş koylarını dolaşmak, mavi ile yeşilin bir araya geldiği bölgelerde denize girmek insanı rahatlatan ve huzur veren uygulamaların en güzeli olarak değerlendirilir. Ege kıyılarında başlayan, Akdeniz’e kadar uzanan ve bu bölgelerde ki eşsiz sahilleri, kumsalları, koyları ziyaret etmeye sebep olan mavi yolculukların başlangıç ve bitiş rotalarında birden fazla güzelliği ve tarihi alanı görebilmeniz mümkün. Türkiye’nin önde gelen yatçılık firmalarından Alaturka ile Türkiye’nin en hareketli, bugüne kadar görüşmemiş ve ulaşılması zor, aynı zamanda ise tenha koylarını ziyaret etmeniz için birden fazla tur programı hazır halde sizi bekliyor. Kültürel öğeleri yaşayabileceğiniz, tarihi alanları görebileceğiniz, mavi ve yeşilin en güzel tonları eşliğinde denize girebileceğiniz bu programlar sayesinde tüm yılın stresini yalnızca bir haftalık programlarla atabilmeniz mümkün. Yolculuğun rahatlatıcı etkisine tanıklık edebilmek, doğanın keyfini sürebilmek ve aynı zamanda diğer aktiviteleri uygulayabilmeniz hazırlanan bu programlar, tüm olguları aynı anda yaşamanıza sebep olacaktır. Bodrum çıkışıyla başlayan ve gerek Ege, gerekse de Akdeniz’in eşsiz kıyılarında süren bu yolculuk ile mükemmel bir deneyim yaşayabilirsiniz. Mavi yolculuğun detayları ise aşağıda yer alıyor;

1 Gün Bodrum

Bodrum’dan başlayan ve Akdeniz kıyılarına kadar uzanacak olan yolculuk öğleden sonra başlıyor. Tura başlamadan önce kısa bir brifing var. Akabinde ise serbest zaman mevcut. Bu serbest zaman da Bodrum yarımadasının eşsiz güzelliklerini gezebilir ve harika doğasıyla baş başa kalabilirsiniz. Akşam yemeği gulette yapılacak ve gece yolcuğun ilk adımı gerçekleşmiş olacak.

2 Gün Bodrum- Çökertme

Kahvaltı sonrası eşsiz güzellik başlıyor. İlk durak Orak adası. İster burada yüzmenin keyfini sürün isterseniz ada içerisinde ki Bizans kalıntılarını gezin. Mükemmel bir deneyimin ilk adresi Orak adası olacaktır. Öğle yemeği sonrası ise istikamet Çökertme koyu olacak. Yüzme molasının ardından ise Akşam yemeği ve konaklama yine bu adada gerçekleşecek.

3 Gün Çökertme - İngiliz Limanı(Değirmen Bükü)

Geceleme sonrasında sabah kalvaltısı ve yeniden yola çıkış var. Gökova körfezinde bulunan yedi adalar ilk durak olacak. Daha sonra ise İngiliz Limanı istikametinde ilerleme sağlanacak. İngiliz limanı ismini, 1. Dünya savaşı sırasında İngiliz torpidolarından almış. Alaturka’nın size sunmuş olduğu fırsatla burada şnorkel veya rüzgar sörfü yapabilirsiniz. Batık gemilerin tüm detaylarını çok rahat bir şekilde görmeniz mümkün. Geceleme bu koyda gerçekleşecek.

4 Gün İngiliz Limanı- Karacasöğüt

Sabah ki ilk durak Sedir (Kleopatra) adası olacak. Bu ada da antik Cedrae şehrinin kalıntılarına rastlayabilirsiniz. Kleopatra Plajı bölgenin en tanınmış alanlarından. Bu kıyıları ziyaret edip eşsiz güzellikte ki kumsallarda vakit geçirebilir veya yüzebilirsiniz. Öğleden sonra ki durak ise Marmaris yakınlarında ki Karacasöğüt bölgesi olacak. Geceleme ve akşam yemeği bu koyda gerçekleşecek. Tur kapsamında isteyen olursa minibüsler ile Marmaris’e ulaşmak mümkün. Marmaris, tatil için olduğu kadar gece hayatı için de elverişli yörelerin en başında geliyor.

5 Gün Karacasöğüt- Tuzla Koyu

Sabah gözünüzü Longoz koyunda açacaksınız. Çam ormanlarıyla kaplı olan bu koy, eşsiz bir güzelliğin yansıması olarak karşınıza çıkacak. Sonraki durak ise Tuzla koyu olacak. Burası ünlü balıkçı kasabalarından birisi. Geceleme bu koyda gerçekleşecek.

6 Gün Tuzla Koyu- Kisebükü(Alakışlabükü)

Tur programı kapsamında ilk durak Kargılı olacak. Kissebükü olarak da anılan bu bölge yüzmek için eşsiz alanları sizlere sunacak. Seyahatin geri kalan kısmında ise Köşekbükü’ne doğru hareket sağlanacak.

7 Gün Kisebükü(Alakışlabükü) - Bodrum

Programın 7. Gününden itibaren geri dönüş yolculuğu da başlamış olacak. Uzun bir kahvaltının ardından Kisebükü’nün eşsiz denizinde keyif sürülecek. Yol boyunca uğranacak koyların hepsinde eşsiz bir yüzme deneyimi elde edebilirsiniz. Bu bölgeler özellikle şnorkel yapmak için çok ideal alanları barındırıyor. Öğleden sonra ki durak ise Bodrum limanı olacak.

8 Gün Bodrum

Programın son gününde yine Bodrum yer alıyor. Sabah kahvaltısının ardından vedalaşma var.

Görüldüğü üzere uzun uzadıya süren ve son derece güzel bir deneyim imkanı sunan mavi yolculuk programı, son derece güzel koylar, eşsiz bölgeler ve birbirinden güzel kumsallara yelken almakla başlıyor. Turun tüm detayları hakkında bilgiler için Lütfen tıklayınız.