haber,kent,haberkentim,gaziosmanpaşa,sultangazi,


YAZARLAR

  • Pazartesi 20 °C / 15 °C Güneşli
  • Salı 20 °C / 15 °C Parçalı bulutlu
  • Çarşamba 18 °C / 13 °C Parçalı bulutlu
Başlık

Pelin Çift, Dış İşleri Bakanlığı Arşivini İnceledi

WeBee, “Avrupa’da Yılın Çözümü Ödülünü” Türkiye’ye Kazandırdı

Ölümüne Boşanmak İstiyor

5 yıldır boşanamayan kadının yardım çığlığı: 'Sokakta ölmek istemiyorum'

Taksicilere İyi Haber

Taksi mağdurlarına iyi haber! Önümüzdeki günlerde çözülecek

Karadeniz'i Fırtına Vurdu

Karadeniz Bölgesi'nde birçok ilde akşam saatlerinde etkili olan şiddetli fırtına ve yağmur 15 dakika içerisinde hayatı felç etti.

Haberleri

Kardeşlerimiz üşümesin diye

8.01.2016 00:00:00

İHH Sultangazi Temsilciliği ilçede hizmet veren bazı STK´larla birlikte Suriye´deki savaş mağdurlarına giyecek gönderdi

İHH Sultangazi Temsilciliği ilçede hizmet veren bazı STK´larla birlikte Suriye´deki savaş mağdurlarına giyecek ihtiyaçlarını gidermek amacıyla bir tır dolusu giyecek malzemesi gönderdi. Yaklaşık 3 bin battaniye bin tane monttun yer aldığı yardım tırı Cumhuriyet Mahallesi´nde bulunan Mehmet Akif Ersoy Camii önünden İlçe Kaymakamı Ali Uslanmaz, AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hidayet Aydın, ve bazı STK temsilcileriyle brikte camii cemaati katıldı. 

/resimler/2016-1/7/0051085481182.jpg

‘KARDEŞLİĞİMİZ DAHA ÇOK PEKİŞİYOR´
Uğurlama töreni önce kısa bir açıklama yapan Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, Bu tür yardımların İslam ülkeleri arasında birliği beraberliği dayanışmayı ve kardeşliği daha çok pekiştirdiğini söyledi. 

/resimler/2016-1/7/0047417816675.jpg

‘SURİYELİ KARDEŞLERİMİZN YANINDAYIZ´
Sultangazi İlçe Kaymakamı Ali Uslanmaz´da uğurlama töreninde yaptığı konuşmada, “İlçedeki hayırsever vatandaşlarımızın desteğiyle bugün STK´larımız Suriye´de savaş mağduru olan kardeşlerimizin ısınma ihtiyaçlarını gidermek için battaniye ve mont göndererek, bir nebzede olsa kardeşlerimize destek oluyor. Bizlerde imkanlarımız ölçüsünde ikamet eden Suriyeli kardeşlerimizin ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz” diye konuştu.” Bu yardımın kardeşliğin bir ürünü olduğunu kaydeden Uslanmaz, Bu organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Yapılan protokol konuşmalarının ardından yardım tırı dualarla Suriye´ye ulaştırılmak üzere yola çıktı
www.marmarahaber.net