haber,kent,haberkentim,gaziosmanpaşa,sultangazi,


YAZARLAR

  • Perşembe 19 °C / 15 °C Parçalı bulutlu
  • Cuma 19 °C / 15 °C Parçalı bulutlu
  • Cumartesi 18 °C / 13 °C Güneşli
Başlık

Pelin Çift, Dış İşleri Bakanlığı Arşivini İnceledi

WeBee, “Avrupa’da Yılın Çözümü Ödülünü” Türkiye’ye Kazandırdı

Ölümüne Boşanmak İstiyor

5 yıldır boşanamayan kadının yardım çığlığı: 'Sokakta ölmek istemiyorum'

Taksicilere İyi Haber

Taksi mağdurlarına iyi haber! Önümüzdeki günlerde çözülecek

Karadeniz'i Fırtına Vurdu

Karadeniz Bölgesi'nde birçok ilde akşam saatlerinde etkili olan şiddetli fırtına ve yağmur 15 dakika içerisinde hayatı felç etti.

Haberleri

SEDA Öğrencilerine Seminer

2.12.2015 00:00:00

Sultangazi Belediyesi, Sultangazi Eğitim Destek Akademisi (SEDA) öğrencilerine yönelik ?Motivasyon ve Kariyer? semineri düzenledi.

Seminere konuşmacı olarak katılan İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halis Yunus Ersöz, gençlerin dünyaya sorumluluk  bilinciyle bakmaları gerektiğini söyledi.

Sultangazi Belediyesi, Sultangazi Eğitim Destek Akademisi (SEDA)’nde eğitim alan lise mezunu öğrencilere yönelik “Motivasyon ve Kariyer” konulu seminer düzenledi. Sultangazi Nikah Salonları’nda  yapılan seminere, Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Dülger ile SEDA’da eğitim gören öğrenciler katıldı.
Seminere konuk olan İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halis Yunus Ersöz, okul  hayatından başlayarak kariyer basamaklarını nasıl tırmandığını anlattı. İstanbul Üniversitesi İktisat  Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstiri İlişkiler Bölümü’nde okuduğunu belirten Ersöz, “Eğitim  alırken çağın getirdiği mesleki bilgiler ile analitik ve eleştirel becerileri kazanmaya çalıştım. Okulu ikincilikle bitirdim` dedi.

Başarılı olmanın ön koşulunun gayretlilikten geçtiğine vurgu yapan Ersöz, şunları söyledi: 

“Başarı tepesine çıkmak için gayret etmek gerekir. Zorluklara tahammül etmek gerekir. ‘Zahmetsiz rahmet olmaz’ diye büyüklerimiz her zaman söylerler. Elleriniz ceplerinizde başarı merdivenlerini tırmanamazsınız.

Programda öğrencilere öğütler veren Ersöz, gençlerin dünyaya sorumluluk bilinciyle bakmaları gerektiğini söyledi.

Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Dülger de program sonunda Ersöz’e çiçek takdim ederek  paylaştığı bilgiler için teşekkür etti.