haber,kent,haberkentim,gaziosmanpaşa,sultangazi,


YAZARLAR

  • Cumartesi 18 °C / 13 °C Güneşli
  • Pazar 19 °C / 14 °C Parçalı bulutlu
  • Pazartesi 19 °C / 14 °C Parçalı bulutlu
Başlık

Pelin Çift, Dış İşleri Bakanlığı Arşivini İnceledi

WeBee, “Avrupa’da Yılın Çözümü Ödülünü” Türkiye’ye Kazandırdı

Ölümüne Boşanmak İstiyor

5 yıldır boşanamayan kadının yardım çığlığı: 'Sokakta ölmek istemiyorum'

Taksicilere İyi Haber

Taksi mağdurlarına iyi haber! Önümüzdeki günlerde çözülecek

Karadeniz'i Fırtına Vurdu

Karadeniz Bölgesi'nde birçok ilde akşam saatlerinde etkili olan şiddetli fırtına ve yağmur 15 dakika içerisinde hayatı felç etti.

Haberleri

Yol Aydınlatmada Led Projektörlerin Çevreye Etkisi

27.10.2015 00:00:00

Yol aydınlatma armatürleri, her türlü hava koşullarında sağladığı etkili aydınlatma ile hayatı oldukça kolay hale getiriyor.

İnsanlar günlük yaşamlarında yürüyüşe çıkar, araba kullanır. Bunun rahatlıkla yapılabilmesi ve insanların çevrelerini en iyi şekilde görebilmeleri için aydınlatma sistemlerinin kullanılması gerekmektedir. Aydınlatılma yapılırken de hava koşullarının nasıl olduğuna dikkat edilmesi gerekmektedir. Yağmurlu, karlı, sisli ve karanlık zamanlarda aydınlatma yapılırken her şeyin en iyi şekilde düşünülmesi çok önemlidir. Karanlık ve yoğun yağmurlu bir havada araba kullananların ya da yürüyüşe çıkanların yolu iyi görmeleri kendileri ve çevre için çok önemlidir. Yolda göremeyecekleri herhangi bir şey kaçınılmaz sorunlara yol açabilir. Yol aydınlatma armatürlerinin profesyonel ve iş bilen kişiler tarafından seçilmesi ve yapılması gerekmektedir.

            Led projektör en maksimumum 100w gücünde olması gerekmektedir. Verimi yüksek olan optik sistemleri ile yol ne kadar dar ya da geniş olursa olsun aydınlatmanın net olması gerekmektedir. Gövde kısımlarının genel olarak gri olması gerekmektedir. Malzemesi ve montaj yapılması için ayak kısımlarının alüminyum enjeksiyondan yapılmaktadır. Camların belirli bir kalınlık ölçüsü vardır. Camlar sıcaklık ve darbelere karşı dayanıklıdır. Tercihe göre aksesuar kullanmak isteyenler saydam kapak tercih etmektedir. Dış kısımlarına takılmakta olan vidalar özel olarak seçilmeli ve paslanmamalıdır. Bakımları çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Armatür seçimi yaparken balast, dengeleyici kondansatör, ateşleyici, kablo, duy gibi önemli malzemelerin kaliteli olması gerekmektedir. Özel olarak tasarlanarak insanların göz zevklerine hitap etmektedir. Yol için kullanılacak olan armatürlerde zaman ayarlaması yapılabilmektedir. Hava koşullarına göre ayarlanabilmektedir. Tüm bu özelliklerin ve daha fazlasının da bulunabileceği markalarının ürünlerinin bulunduğu Somled sitesinden size uygun ürünleri inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Detaylar için: www.somled.com.tr