haber,kent,haberkentim,gaziosmanpaşa,sultangazi,


YAZARLAR

  • Perşembe 19 °C / 15 °C Parçalı bulutlu
  • Cuma 19 °C / 15 °C Parçalı bulutlu
  • Cumartesi 18 °C / 13 °C Güneşli
Başlık

Pelin Çift, Dış İşleri Bakanlığı Arşivini İnceledi

WeBee, “Avrupa’da Yılın Çözümü Ödülünü” Türkiye’ye Kazandırdı

Ölümüne Boşanmak İstiyor

5 yıldır boşanamayan kadının yardım çığlığı: 'Sokakta ölmek istemiyorum'

Taksicilere İyi Haber

Taksi mağdurlarına iyi haber! Önümüzdeki günlerde çözülecek

Karadeniz'i Fırtına Vurdu

Karadeniz Bölgesi'nde birçok ilde akşam saatlerinde etkili olan şiddetli fırtına ve yağmur 15 dakika içerisinde hayatı felç etti.

Haberleri

Konusarakogren.com Sıfır Şikayet

14.10.2015 00:00:00

Günümüz dünyasında ve koşullarında İngilizce Öğrenmek son derece kolaydır. Özellikle internet teknolojisi kapsamında çok sayıda olanak ve eğitim sürecini hızlandırıcı imkanlar sağlanmaktadır.

Yabancı dil neden bu denli tercih edilir duruma gelmiştir, kısaca incelemek ve araştırmak gerekir. Pek çok kişi için bu durumun cevabı İngiliz kökenli insanların gerçekleştirmiş olduğu sömürgecilik yapmalarıdır. Aslında bu durum kısmen doğru sayılabilir, ancak aynı zamanda eksik de sayılabilir. Çünkü en az İngiliz kökenli kişiler kadar dünyayı sömürmeyi başaran, dilini onlardan çok daha fazla kişilere zorla öğretebilen, Fransızlar ve İspanyollar gibi bambaşka milletler de mevcuttur. İlk olarak diplomasi alanında Fransızca dilinin yerini almayı başarmış İngilizce dili, daha sonrasında küresel iletişim olanaklarının da gelişmesi sonucunda bugünkü noktaya gelinmiştir. İnternet teknolojisinin yaygınlaşmasıyla da yerini tam anlamıyla sağlamlaştırmış sayılır. Aslında günümüz dünyasında ve koşullarında İngilizce Öğrenmek son derece kolaydır. Özellikle internet teknolojisi kapsamında çok sayıda olanak ve eğitim sürecini hızlandırıcı imkanlar sağlanmaktadır. İnternet platformları bizler için çok büyük bir alandır. Bu alan kapsamında yapabileceklerimizin pek çoğu sınırlı dahi değildir. Bu doğrultuda yabancı dil eğitiminin sunulması da aslında olağan karşılanmalıdır. İnternet teknolojisini bizler için asıl önemli hale getiren konu, dilediğimiz bilgiye kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmamızı sağlamasıdır. Günümüzde tüm dünyada her sene üst üste konulduğu zaman yaklaşık 6000 km yüksekliğe kadar erişebilecek derecede CD’leri doldurabilecek miktarda ve akla gelen gelmeyen her türlü alanda bilgi üretilir. Bu bilgilerin yaklaşık %80 oranı da İngilizce dilindedir. Üstelik bu alandaki bilgilere ulaşabilmek için internet ortamının anahtar dilinin de İngilizce dili olduğunu bilmek gerekir. Bu nedenle dünyamızda bu dile sahip olmayan herhangi bir kişi en başta bilgilerden mahrum kalabilir. Mahrum kalma durumu olmasa dahi birinin zahmet çekerek bilgileri o kişinin kendi ana diline çevirmesine muhtaç durumdadır.

Kesinlikle unutulmaması gereken bir konu var aslında, bilgi demek güç demektir. Ayrıca içerisinde yaşamımızı sürdürdüğümüz çağın ismi de bilgi çağı olarak tabir edilir. Demir çağı kapsamında eline herhangi bir bronz kılıcını alan bir kişi nasıl yenik düştüyse, günümüz dünyasında da bilgi üretimi yapamayan ve bir de üretilen bilgilere ulaşamayan toplumlar kolay bir şekilde başka milletlerin adeta oyuncağı haline gelir. Bu durumda en başta kendi adımıza çalışmalarımızı daima sürdürmeli ve hem kendimiz hem de milletimiz için başarı elde etmeliyiz. Yabancı dil eğitimi de başarı elde etmemiz gereken konular arasında yer almaktadır. Günümüzde yalnızca İngilizce dili bilen iş adamları yurt dışına açılarak ihracat yapabiliyorlar. Sadece İngilizce dili bilen bilim adamları kendi yayınlarını yurt dışında yayınlayabiliyor ve alanlarında sağlanan gelişmeleri takip edebiliyor. Mühendisler yepyeni teknolojik gelişmeleri kendi menfaatleri doğrultusunda kullanarak fayda sağlıyorlar. Doktora ya da yüksek lisans yapan bir akademisyen ise, internet alanında yer verilen kaynaklardan İngilizce dili sayesinde yararlanabiliyor.

Savcı, hakim ve doktor gibi meslekleri icra eden kişiler, mesleklerinde çok daha ileriye gitmek için İngilizce dilinden faydalanırlar. Bu durumda her insanın en az bir yabancı dili minimum düzeyde dahi olsa bilmesi gerekmektedir. Bu noktada Konuşarak Öğren markası internet ortamında hizmet sunarak size yabancı dil eğitimi sağlayabiliyor. Üstelik Konusarakogren .com Şikayet bölümü sayesinde tüm görüşlerinize de önem verildiği gösteriliyor. Bu gibi olanakları değerlendirerek hem aldığınız eğitimi daha etkili bir hale getirirsiniz hem başarı düzeyinizi artırırsınız hem de yabancı dil eğitimi için başvuru yaptığınız bu kuruluşun çok daha iyi bir noktada olup faaliyet gösterebilmesi için ufak da olsa bir katkı sağlamış olursunuz.