haber,kent,haberkentim,gaziosmanpaşa,sultangazi,


YAZARLAR

  • Pazartesi 20 °C / 15 °C Güneşli
  • Salı 20 °C / 15 °C Parçalı bulutlu
  • Çarşamba 18 °C / 13 °C Parçalı bulutlu
Başlık

Pelin Çift, Dış İşleri Bakanlığı Arşivini İnceledi

WeBee, “Avrupa’da Yılın Çözümü Ödülünü” Türkiye’ye Kazandırdı

Ölümüne Boşanmak İstiyor

5 yıldır boşanamayan kadının yardım çığlığı: 'Sokakta ölmek istemiyorum'

Taksicilere İyi Haber

Taksi mağdurlarına iyi haber! Önümüzdeki günlerde çözülecek

Karadeniz'i Fırtına Vurdu

Karadeniz Bölgesi'nde birçok ilde akşam saatlerinde etkili olan şiddetli fırtına ve yağmur 15 dakika içerisinde hayatı felç etti.

Haberleri

Görmeden de öğrenebiliniyor

28.02.2015 00:00:00

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Derneğinin projesi onlar için ışık oldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı Kapsamında İstanbul Esnaf ve Sanatkârlar Derneği tarafından “Görmesem de Öğreniyorum” Projesi tüm hızıyla sürüyor. Arnavutköy’de bulunan görme engellilere yönelik gerçekleşen  İngilizce eğitimi verilmektedir. 

GÖRMEDEN ÖĞRENİYORLAR
Proje Koordinatörü Serdar Kırbaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Projeye 01 Eylül 2014 tarihinde Arnavutköy’de bir eğitim merkezinde başladıklarını ifade ederek,. 16-29 yaş arasında görme engeli olan kişilere eğitim verildiğini söyledi

ÖĞRENCİLERE ÖZEL HİZMET
Eğitimde kursiyerlerin duyu yetileri kullanıldığını kaydeden Kırbaş,” Proje kapsamında bu kursiyerler 2. ve 3. Sınıf öğrencilerine eğitim verecek bilgi ve donanıma sahip olacaklardır. Burada önemli olan sadece kursiyerlerin İngilizce öğrenmesi değil aynı zaman da kendi gibi aynı durumda olanların da bir araya gelmesidir. Böylece her gün evde durmak zorunda olan kişiler servis ile evden alınıp kurs merkezine getirilmekte ve kurs bitiminde de tekrar kurs merkezinden alınıp evlerine ailelerine teslim edilmektedir. İlk başladığımızda faydalı olmayacağını düşünen veliler, kursiyerlerin evde tutum ve davranışlarında olumlu bir gelişme olduğundan çok memnun oldukları belirttiler” diye konuştu. 

HER KESİME FAYDALI PROJE
Eğitime katılan kursiyerler ise bu tip projelerin kendileri için çok önemli olduğunu belirtirlerken,  aldıkları eğitimin hem kendileri hem de toplum için faydalı olduğunu sözlerine eklediler
www.sultangazigazetesi.com