Bugün, 31 Mayıs 2020 Pazar


  • Pazar 24 ° / 11 ° Parçalı bulutlu
  • Pazartesi 23 ° / 13 ° Sağanak
  • Salı 21 ° / 12 ° Fırtına
Spor

Tranzonspor transfere başladı

Mehmet Baykan, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne atandı

Haziran Ayına Transferler Damga Vurdu

Haberleri

`Vatandaş vatandaşlığını tattı`

26.01.2015 00:00:00

Bakan İdris Güllüce Yerel Yönetimlere konuk oldu.

“Vatandaş, Vatandaşlığını Tatmaya Başladı” 
Birlik Vakfı Yerel Yönetimler Kulübü’nün düzenlemiş olduğu Yerel Yönetimler Akademisi’nin bu haftaki konuğu Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce oldu. Daha önce Tuzla Belediye Başkanlığı görevini üstlenen Güllüce, yerel yönetimler alanındaki tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.Birlik Vakfı Mütevelli Heyeti ve Kurucular Kurulu`nun büyük çoğunluğunun yer aldığı programda açılış konuşmasını yapan Yerel Yönetimler Kulübü Komisyon Başkanı Mustafa Ermiş, “Şehir, medeniyetin özüdür. İnsan ufkunda ne varsa şehrin afakında da o vardır” diyerek insanın şehir üzerindeki önemine vurgu yaparken, şehirler inşâ edilmeli özünden insanlık tarihi okunan" diyerek, sözü Sayın İdris GÜLLÜCE`ye bıraktı.

İdris Güllüce yerel yönetim politikaları hakkında, “Türkiye’de bir şeyin inkılabını gerçekleştirdik. Yöneten ile yönetilenlerin bir arada olabileceğini, aynı odada oturup çay içebileceğini gösterdik. Vatandaş, vatandaşlığını tatmaya başladı. Merkezi yönetimde bu kadar hızlı yükselişimizde bunların etkisi var” dedi.“Tarihimizi, Tarihimize Düşman İnsanlardan Okuduk”
Tarihin doğru anlatılmadığına da değinen İdris Güllüce, “Tarihimizi, tarihimize düşman insanların yazdıklarından okuduk” diye konuştu. Doğu Anadolu’nun Ermenistan olmaması için çabalayan Abdülhamit’e Paris’te ‘kızıl sultan’ dediler diye biz de onu kızıl sultan olarak okuduk” şeklinde sözlerini sürdürdü. Güllüce ayrıca gençlerin yanlış bilgilendirilmemeleri için okumaları gerektiğini ifade etti."Fidan Yetmez, Kitap Beklerdim."
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, ziyaretlerde plaket yerine fidan dikilmesi çağrısına anlamlı bir adım olarak; gecenin sonunda, Birlik Vakfı Yerel Yönetimler Kulübü Komisyon Başkanı Mustafa ERMİŞ tarafından, Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın İdris GÜLLÜCE’ye fidan hediye edildi. Bu fidanın, vakfın bahçesinde oluşturulan alana, bir önceki söyleşi programında konuk edilen EKREM ERDEM adlı fidanın yanına, Sayın İDRİS GÜLLÜCE adına Yerel Yönetimler Kulübü tarafından dikileceği belirtildi. Bunun üzerine, " fidan ile birlikte Birlik Vakfı`ndan kitap beklerdim. Bizim eskiden kitapdaşlarımız vardı. Kitaplarımızı değiştirerek okurduk. Birlik Vakfı Yerel Yönetimler Kulübü ile Kitapdaş olmak isterdim" diyen Sayın GÜLLÜCE`ye Birlik Vakfı Kurucular Kurulu Üyesi Sayın İsmail KAHRAMAN ve konuklar tarafından çeşitli kitaplar hediye edildi.Kitap takdimleri sırasında sayın bakan ve katılımcılar arasında oldukça keyifli ve neşeli anlar yaşandı.

Haber: Rüya Kebapçıoğlu - Hatice Kübra DAYI / İSTANBUL