haber,kent,haberkentim,gaziosmanpaşa,sultangazi,


YAZARLAR

  • Cumartesi 18 °C / 13 °C Güneşli
  • Pazar 19 °C / 14 °C Parçalı bulutlu
  • Pazartesi 19 °C / 14 °C Parçalı bulutlu
Başlık

Pelin Çift, Dış İşleri Bakanlığı Arşivini İnceledi

WeBee, “Avrupa’da Yılın Çözümü Ödülünü” Türkiye’ye Kazandırdı

Ölümüne Boşanmak İstiyor

5 yıldır boşanamayan kadının yardım çığlığı: 'Sokakta ölmek istemiyorum'

Taksicilere İyi Haber

Taksi mağdurlarına iyi haber! Önümüzdeki günlerde çözülecek

Karadeniz'i Fırtına Vurdu

Karadeniz Bölgesi'nde birçok ilde akşam saatlerinde etkili olan şiddetli fırtına ve yağmur 15 dakika içerisinde hayatı felç etti.

Haberleri

Gençlik Saadet`e emanet

22.01.2015 00:00:00

Saadet Partisi Bayrampaşa İlçe Başkanlığı, Yücel Çakmaklı Kültür Salonu?nda madde bağımlılığına karşı konferans verdi.

Saadet Partisi Bayrampaşa İlçe Başkanlığı, Yücel Çakmaklı Kültür Salonu’nda madde bağımlılığına karşı konferans verdi. Konferansa Saadet Partisi Sosyal İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Bilal Ay, Saadet Partisi Bayrampaşa İlçe Başkanı İsmail Acar, ilçe yönetimi ve vatandaşlar katıldı.

Bayrampaşalı vatandaşların yoğun katılım gösterdiği programın açılış konuşmasını gerçekleştiren İlçe Başkanı İsmail Acar, uyuşturucu sorununun çok büyük bir boyuta ulaştığını, bu sorun karşısında aileleri bilinçlendirmek için böyle bir konferans düzenlediklerinin altını çizdi. Acar, tüm katılımcılara katılımlarından ötürü teşekkür etti.


Konferansa Saadet Partisi Sosyal İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Bilal Ay yaptığı konuşmada uyuşturucuya karşı gençleri uyardı. Bilal Ay, “‘Bir kere bir şey olmaz’ demeyin bir kere başlayan bu maddelerin bağımlısı oluyor” dedi.“Kendini Sakın! Ölme! Sentetik uyuşturucular ölüm saçıyor… Bir kullanımdan bir şey olmaz deme! Bu zehirden uzak dur!”, “Çocuğunu sakın! Ölmesin! Uyuşturucu yaşı 11’e düştü… Benim çocuğum yapmaz deme… Önlemini al! Bu zehirden uzak tut!” başlıkları gerçekleşen konferansta hazırlanan görsellerde ki dikkat çeken ayrıntılardı.Konferansta sunumlarla ve bilgilendirmelerle anne babalara çocuklarını nasıl uyuşturucudan uzak tutacakları hakkında bilgi verildi. Tedavisi çok zor olan bu bağımlılığın önüne geçilebilmesi için ailelerin evlatlarını en baştan bu gibi maddelerden uzak tutmaları gerektiği anlatılırken, alınması gereken önlemler de aktarıldı.

Son dönemde çok fazla kullanılan, sonu ölümle biten, hayatları karartan uyuşturucu maddelerden gençliğimizin korunabilmesi için Bayrampaşalılar bilinçlendirildi.