haber,kent,haberkentim,gaziosmanpaşa,sultangazi,


YAZARLAR

  • Perşembe 19 °C / 15 °C Parçalı bulutlu
  • Cuma 19 °C / 15 °C Parçalı bulutlu
  • Cumartesi 18 °C / 13 °C Güneşli
Başlık

Pelin Çift, Dış İşleri Bakanlığı Arşivini İnceledi

WeBee, “Avrupa’da Yılın Çözümü Ödülünü” Türkiye’ye Kazandırdı

Ölümüne Boşanmak İstiyor

5 yıldır boşanamayan kadının yardım çığlığı: 'Sokakta ölmek istemiyorum'

Taksicilere İyi Haber

Taksi mağdurlarına iyi haber! Önümüzdeki günlerde çözülecek

Karadeniz'i Fırtına Vurdu

Karadeniz Bölgesi'nde birçok ilde akşam saatlerinde etkili olan şiddetli fırtına ve yağmur 15 dakika içerisinde hayatı felç etti.

Haberleri

Gülen İçin Yakalama Kararı

23.12.2014 00:00:00

Fethullah Gülen için yakalama kararının gerekçesi

Gülen hakkında, `terör örgütü kurma ve yönetme suçundan` tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldığı belirtildi...

 İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliği`nin 2 sayfalık kararında,İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar soruşturma bürosunun, İstanbul merkezli ``paralel yapı``  soruşturması kapsamında Gülen hakkında, ``terör örgütü kurma veya yönetme``, ``cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma`` ile  ``iftira`` suçlarından gıyaben tutuklamaya yönelik yakalama kararının  çıkarılmasını talep ettiği hatırlatıldı. 

 

Savcılığın talebini değerlendiren hakimliğin, Terörle Mücadele Kanunun  (TMK) ``Terör Tanımı`` ve ``Terör Örgütleri`` başlıklarını taşıyan 1. ve 7.  maddelerine atıfta bulunarak verdiği kararda, şu ifadelere yer verildi: 

 

"Şüpheli Gülen`in söz konusu soruşturma dosyasında var olan deliller  değerlendirildiğinde, şüphelinin TMK kapsamında örgüt kurarak yönettiği yönünde  kuvvetli suç şüphesinin bulunduğu ve şüphelinin 10 yılı aşkın süredir yurt  dışında ikamet ettiği, bir daha ülkeye dönemediği, Amerika`da yaşadığı dikkate  alınarak şüpheliye ulaşılamaması ve savunmasının tespitinin mümkün olmaması  nedeniyle `Terör örgütü kurma ve yönetme` suçundan tutuklamaya yönelik hakkında  yakalama kararı çıkarılması yönünde hüküm kurulmuştur."

 

  Kararda, Gülen hakkında ``iftira`` ve ``kişiyi  hürriyetinden yoksun kılma`` suçundan yakalama kararı çıkarılması talebinin ise  reddine karar verildiği kaydedildi.