haber,kent,haberkentim,gaziosmanpaşa,sultangazi,


YAZARLAR

  • Perşembe 19 °C / 15 °C Parçalı bulutlu
  • Cuma 19 °C / 15 °C Parçalı bulutlu
  • Cumartesi 18 °C / 13 °C Güneşli
Başlık

Pelin Çift, Dış İşleri Bakanlığı Arşivini İnceledi

WeBee, “Avrupa’da Yılın Çözümü Ödülünü” Türkiye’ye Kazandırdı

Ölümüne Boşanmak İstiyor

5 yıldır boşanamayan kadının yardım çığlığı: 'Sokakta ölmek istemiyorum'

Taksicilere İyi Haber

Taksi mağdurlarına iyi haber! Önümüzdeki günlerde çözülecek

Karadeniz'i Fırtına Vurdu

Karadeniz Bölgesi'nde birçok ilde akşam saatlerinde etkili olan şiddetli fırtına ve yağmur 15 dakika içerisinde hayatı felç etti.

Haberleri

Gazi Halk Meclisi Toplandı

19.12.2014 00:00:00

Gazi Halk Meclisi, İlçede Yayın Yapan Yerel Basın Mensuplarını Kahvaltıda Ağırladı

Kahvaltıya Gazi Halk Meclisi yönetiminden Mehmet Yücetepe ( Efo Dayı )  Muharrem Cengiz, Sinan Işık, Gazi Spor Kulübü Başkanı Süleyman Keklik, İş Adamı Kemal Göçer ve Sultangazi ilçesinde faaliyet gösteren basın mensupları katıldı…


Muharrem Cengiz, Gazi Halk Meclisinin her hafta düzenli olarak mahalle toplantıları ve Pazartesi, Salı Çarşamba günleri de bir hukukçu nezaretinde Gazi Halk Meclisinde halkın sorunlarıyla ilgili toplantılar düzenlediğini ve bu sorunlara çözüm bulmak amacıyla birçok çalışma yaptığını söyledi.
 
Cengiz ayrıca Gazi parkının içerisinde kurulan Hasan Ferit Gedik Uyuşturucuyla Mücadele Merkezinde uzman bir hekim kontrolünde madde bağımlısı gençlere rehabilitasyon desteği verdiklerini söyleyerek, merkezin açılışından bu yana yaklaşık 300’e yakın madde bağımlısı gencin kendilerine başvurduklarını belirtti.
 
Gazi mahallesi ve benzeri mahallelerde halkın birçok sorunla boğuştuğunu söyleyen Muharrem Cengiz, “Bu mahallelere birde uyuşturucu satıcıları, hırsızlar ve insan kaçakçıları tebelleş oluyorlar. Bizim amacımız gençlerimizi yozlaştırmaya çalışan bu çetelerle mücadele etmek. Kimlik bunalımı yaşayan ve sistemin baskısı altında ezilen gençlerimiz en küçük bir çözümsüzlükte kendilerini bu çetelerin hedefi olarak buluyorlar. Bu gençleri itelemek, ötelemek ve kaderleriyle baş başa bırakmak kolay, zor olan bu gençleri sahiplenmek, bunların sorunlarına çözüm üretmek. İşte biz bu gençlere ve bu gençlerin sorunlarına ve çözümlerine sahip çıkıyoruz.” Dedi.
 
Kahvaltıda kısa bir konuşma yapan Gazi Spor Kulübü Başkanı Süleyman Kekli ise kulüp olarak sportif başarının peşinde olmadıklarını, mahallede yaşayan gençlerin kötü alışkanlıklara bulaşmasını önlemek için sporu bir araç olarak kullandıklarını söyledi. Keklik ayrıca, ilçede bulunan lisanslı 8 amatör takıma uyuşturucu ile mücadele etmek için iş birliği çağrısında bulunduklarını ancak bu kulüplerin hiçbirinden olumlu cevap alamadıklarını söyledi.
 
Gazi Halk Meclisi yöneticileri ilçede faaliyet gösteren yerel basın organlarının kendi çalışmalarına ilgisiz kalmalarını da eleştirerek, bu çalışmaların kamuoyuna duyurulmasında yerel basının daha duyarlı olması gerektiğini söylediler…