haber,kent,haberkentim,gaziosmanpaşa,sultangazi,


YAZARLAR

  • Pazartesi 20 °C / 15 °C Güneşli
  • Salı 20 °C / 15 °C Parçalı bulutlu
  • Çarşamba 18 °C / 13 °C Parçalı bulutlu
Başlık

Pelin Çift, Dış İşleri Bakanlığı Arşivini İnceledi

WeBee, “Avrupa’da Yılın Çözümü Ödülünü” Türkiye’ye Kazandırdı

Ölümüne Boşanmak İstiyor

5 yıldır boşanamayan kadının yardım çığlığı: 'Sokakta ölmek istemiyorum'

Taksicilere İyi Haber

Taksi mağdurlarına iyi haber! Önümüzdeki günlerde çözülecek

Karadeniz'i Fırtına Vurdu

Karadeniz Bölgesi'nde birçok ilde akşam saatlerinde etkili olan şiddetli fırtına ve yağmur 15 dakika içerisinde hayatı felç etti.

Haberleri

Putin`Erdoğan Çok Sağlam Biri`

18.12.2014 00:00:00

"Avrupa istiyorsa Türkiye`den alabilir"

Rusya Devlet Başkanı Putin, Türkiye ve Yunanistan sınırında Avrupa doğal gaz merkezinin inşaatının AB`nin isteğine bağlı olduğunu, Rusya`nın bu yönde çalışmaya hazır olduğunu belirtti. Putin, "Avrupa güvenli gaz istiyorsa Türkiye`den alabilir" dedi. Putin ayrıca, Cumhurbaşkanı Erdoğan`ın çok sağlam biri olduğunu söyledi.

 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin AB`nin Rusya`ya yönelik yaptırımlara Türkiye`nin de katılmasını istemesi konusunda, "Türkiye ile bölgesel konularda çok sayıda ortak çıkarımız var. Bu nedenle Türkiye ile ilişkilerimizi geliştirmekte kararlıyız ve geliştireceğiz. Türkiye`de bulunduğum zaman Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`a, bazı konuları basın önünde konuşmayalım yarın AB`den buraya gelirler, dedim. Erdoğan bana hiçbir çekincelerinin olmadığını söyledi. Erdoğan çok sağlam bir adam. Bizim bir şey saklamaya niyetimiz yok" diye konuştu.

 Putin`in açıklamalarından bazı satır başları:

"Türkiye`nin Yunanistan sınırında gaz dağıtım tesisinin kurulması bize değil Avrupa Birliğine bağlı. Eğer Avrupa güvenli, stabil bir gaz akışı istiyorsa oradan alabilir. Şunun bilinmesini isterim, Rusya`dan daha ucuz ve güvenli gaz tedarikçisi yok."

"Şu anda yaşadığımız problemlerden dörtte birinin yaptırımlardan kaynaklandığını düşünmemiz doğru bir tespittir. Tüm problemleri toplarsak %25-30`unu yaptırımlar etkilemektedir."

"Türk ekonomisi büyüyor. Enerji ihtiyacı buna bağlı olarak artıyor. Türk ortaklarımız Mavi Akım`dan gaz akışının artırılmasını talep etti. Biz onları reddedemezdik." "Dünya ekonomisindeki artış korunacak ancak yükseliş temposu düşücek. Bizim ekonomimiz de bugünkü durumdan çıkacak. Bu yaklaşık iki yıl alabilir"