haber,kent,haberkentim,gaziosmanpaşa,sultangazi,


YAZARLAR

  • Perşembe 19 °C / 15 °C Parçalı bulutlu
  • Cuma 19 °C / 15 °C Parçalı bulutlu
  • Cumartesi 18 °C / 13 °C Güneşli
Başlık

Pelin Çift, Dış İşleri Bakanlığı Arşivini İnceledi

WeBee, “Avrupa’da Yılın Çözümü Ödülünü” Türkiye’ye Kazandırdı

Ölümüne Boşanmak İstiyor

5 yıldır boşanamayan kadının yardım çığlığı: 'Sokakta ölmek istemiyorum'

Taksicilere İyi Haber

Taksi mağdurlarına iyi haber! Önümüzdeki günlerde çözülecek

Karadeniz'i Fırtına Vurdu

Karadeniz Bölgesi'nde birçok ilde akşam saatlerinde etkili olan şiddetli fırtına ve yağmur 15 dakika içerisinde hayatı felç etti.

Haberleri

Elçilikte Canlı Bomba Paniği !

18.12.2014 00:00:00

ABD Büyükelçiliği’ne çanta bırakıp bağırdı.

Şubat 2013’te terör örgütü DHKP-C’nin canlı bomba eylemiyle sarsılan ABD’nin Ankara Büyükelçiliği önünde dün akşam hareketli dakikalar yaşandı.

Büyükelçiliğin Nevzat Tandoğan Caddesi üzerinde bulunan ana giriş kapısı önüne sırt çantası ve elindeki poşetle bir kişi yaklaştı. Siyah tulum giyen kişi, sırt çantası ile elindeki poşeti giriş kapısının önüne bıraktı. Şüpheli başına kar maskesi geçirdikten sonra Farsça  olarak bağırmaya başladı. Büyükelçilik önündeki polisler bu kişiye hemen müdahale ederek eylemciyi etkisiz hale getirdi. Yapılan üst aramasında herhangi bir silaha rastlanmadı. Polis, eylemcinin elçilik giriş kapısı önüne bıraktığı çanta etrafına güvenlik şeridi çekerek yolu trafiğe kapattı. Bomba imha uzmanları eylemcinin bıraktığı çantayı fünyeyle patlattı. Çantada herhangi bir patlayıcı ya da silaha rastlanmadı.  Fünyeyle patlatılan çantada bulunan kıyafet ve eylemcinin kişisel eşyaları etrafa saçıldı. Gözaltına alınan kişinin İran vatandaşı 19 yaşındaki Muhammed A. olduğu belirlendi.