haber,kent,haberkentim,gaziosmanpaşa,sultangazi,


YAZARLAR

  • Cumartesi 18 °C / 13 °C Güneşli
  • Pazar 19 °C / 14 °C Parçalı bulutlu
  • Pazartesi 19 °C / 14 °C Parçalı bulutlu
Başlık

Pelin Çift, Dış İşleri Bakanlığı Arşivini İnceledi

WeBee, “Avrupa’da Yılın Çözümü Ödülünü” Türkiye’ye Kazandırdı

Ölümüne Boşanmak İstiyor

5 yıldır boşanamayan kadının yardım çığlığı: 'Sokakta ölmek istemiyorum'

Taksicilere İyi Haber

Taksi mağdurlarına iyi haber! Önümüzdeki günlerde çözülecek

Karadeniz'i Fırtına Vurdu

Karadeniz Bölgesi'nde birçok ilde akşam saatlerinde etkili olan şiddetli fırtına ve yağmur 15 dakika içerisinde hayatı felç etti.

Haberleri

`Bizimki Türkçe sevdası`

17.12.2014 00:00:00

Birlik Vakfı Yerel Yönetimler Kulübü`nün bu haftaki konuğu Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem.

Birlik Vakfı Yerel Yönetimler Kulübü`nün bu haftaki konuğu Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem.Bizim ki Türkçe Sevdası diyerek geçmişten geleceğe köprüler inşa edecek.

Birlik Vakfı Genel Merkez bünyesinde yer alan Yerel Yönetimler Kulübü`nün düzenlemiş olduğu Yerel Yönetimler Akademisi kapsamında her 15 günde bir birbirinden değerli isimler ile söyleşiler gerçekleştiriliyor.


BİRLİK`TE MEDENİYETE mottosuyla yola çıkan Birlik Vakfı YEREL YÖNETİMLER KULÜBÜ; Yeni Türkiye`de yerel yönetim anlayışına yönelik proje ve çalışmalarının yanı sıra, çeşitli kültürel çalışmalarıyla, şehre ve şehrin kalbinde yer alan insana ait unsurları "dert edinen" yaklaşımlarıyla da gündemi yakalamaya devam ediyor.

Birlik Vakfı YEREL YÖNETİMLER KULÜBÜ; Şehri, birlikte yaşanılan, değerlerin inşa edildiği mekan olarak tanımlıyor. Ve "Şehir medeniyetin özüdür. Şehir insanın bütün varoluş sebepleriyle buluşabilmiş, insanileşebilmiş olduğu oranda medenidir. Zira insanın ufkunda ne varsa şehrin afakında da o vardır. Bu çerçevede “şehirli”; akl-ı selim, kalb–i selim, zevk–i selim olan kimsedir." diyor. 

Medeniyetin özüne şehirleri yerleştirirken, bu haftaki konuğu Sayın  EKREM ERDEM ile gerçekletireceği söyleşiyle; medeniyetlerin maddi ve manevi değerlerini, kültürel birikimlerini, kimliklerini aktaran, anlaşılır kılan, koruyan ve medeniyetin kendisi olan "dil" konusuna yer verecek.


Haber: 
Hatice Kübra DAYI-Rüya KEBAPÇIOĞLU/İSTANBUL