haber,kent,haberkentim,gaziosmanpaşa,sultangazi,


YAZARLAR

  • Perşembe 19 °C / 15 °C Parçalı bulutlu
  • Cuma 19 °C / 15 °C Parçalı bulutlu
  • Cumartesi 18 °C / 13 °C Güneşli
Başlık

Pelin Çift, Dış İşleri Bakanlığı Arşivini İnceledi

WeBee, “Avrupa’da Yılın Çözümü Ödülünü” Türkiye’ye Kazandırdı

Ölümüne Boşanmak İstiyor

5 yıldır boşanamayan kadının yardım çığlığı: 'Sokakta ölmek istemiyorum'

Taksicilere İyi Haber

Taksi mağdurlarına iyi haber! Önümüzdeki günlerde çözülecek

Karadeniz'i Fırtına Vurdu

Karadeniz Bölgesi'nde birçok ilde akşam saatlerinde etkili olan şiddetli fırtına ve yağmur 15 dakika içerisinde hayatı felç etti.

Haberleri

Okula silahlı saldırı

16.12.2014 00:00:00

Okula silahlı baskın çok sayıda ölü!

Pakistan`da son dakika silahlı saldırganlar okul basıp 500 öğrenciyi rehin aldı, Reuters`in ilk belirlemelerine göre ölü sayısı 104`e yükseldi, 100`den fazla yaralı olduğu bildirildi.
Pakistan`ın Peşaver kentinde son dakika okula silahlı saldırı yaşandı, silahlı saldırganlar bir okulu basıp 500 kadar öğrenciyi rehin aldı. 84`ü öğrenci olmak üzere 104 kişi öldürüldü. Pakistan`dan gelen son dakika haberlerine göre 100`den fazla yaralı bulunuyor.

Askerler okulu kuşattı ve silah sesleri yükseliyor. Silahlı Taliban militanları ile Pakistan ordusu arasındaki çatışma devam ediyor.

SALDIRIYI TALİBAN ÜSTLENDİ!

Askerlerle, silahlı saldırganlar arasında çıkan çatışmalarda 104 kişinin hayatını kaybettiği, 100`den fazla kişinin yaralandığı öğrenilirken bölgeden olayı Taliban`ın üstlendiği bilgisi ulaştı. 

ÖLÜ SAYISI ARTABİLİR!

Baskın ve rehine olayının yaşandığı Peşaver kentindeki Lady Reading Hastanesinin sözcüsü Şeram Terkai, basına yaptığı açıklamada, yaralıların çoğunun durumunun ağır olduğunu, bu yüzden ölü sayısının artabileceğini ifade etti.

OKULA GİRİP RASTGELE ATEŞ AÇTILAR

Üzerlerinde bomba bulunan altı Taliban militanının, okula girerek etrafa rastgele ateş açtıkları bildirildi. Polis okulu güvenlik kordonuna alırken, militanların her birinin intihar komandosu olduğunu söyledikleri öne sürüldü. Taliban`ın `Tahrik-i Taliban Pakistan` adı verilen bir kolu saldırıyı üstlenirken, okula giren altı militana yaşları büyük öğrencileri öldürme emri verdikleri bildirildi. Okulda 500 öğrenci ve öğretmenin olduğu tahmin ediliyor.

Pakistan Talibanı`nın sözcüsü Muhammed Horasani okula en az 6 saldırgan gönderdiklerini ve saldırganlara askeri personeli vurmalarını emrettiklerini duyurdu. Horasani, saldırganlar arasında intihar bombacılarının da bulunduğunu söyledi. Taliban sözcüsü, "İntihar bombacılarımız okula girdi. Kendilerine çocuklara zarar vermemeleri konusunda talimat verildi" dedi
AFP`ye konuşan bir ordu yetkilisi ise "Peşaver`deki Devlet Askeri Okulu`nda silahla ateş etme olayı oldu. Askerler bölgeyi kordona aldı. Militanları arıyoruz" açıklamasını yaptı.