haber,kent,haberkentim,gaziosmanpaşa,sultangazi,


YAZARLAR

  • Cumartesi 18 °C / 13 °C Güneşli
  • Pazar 19 °C / 14 °C Parçalı bulutlu
  • Pazartesi 19 °C / 14 °C Parçalı bulutlu
Başlık

Pelin Çift, Dış İşleri Bakanlığı Arşivini İnceledi

WeBee, “Avrupa’da Yılın Çözümü Ödülünü” Türkiye’ye Kazandırdı

Ölümüne Boşanmak İstiyor

5 yıldır boşanamayan kadının yardım çığlığı: 'Sokakta ölmek istemiyorum'

Taksicilere İyi Haber

Taksi mağdurlarına iyi haber! Önümüzdeki günlerde çözülecek

Karadeniz'i Fırtına Vurdu

Karadeniz Bölgesi'nde birçok ilde akşam saatlerinde etkili olan şiddetli fırtına ve yağmur 15 dakika içerisinde hayatı felç etti.

Haberleri

Sultangazi`de Civan`a destek

8.12.2014 00:00:00

AK Parti Sultangazi 3. Olağan Kongresi muhteşem bir kalabalıkla Sultangazi Belediyesi Düğün Sarayı?nda gerçekleşti.

Coşkuyla başlayan kongreye Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Avrupa Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır ,Milletvekilleri Hüseyin Bürge,Türkan Dağoğlu,Burhan Kuzu,İbrahim Yiğit, Ahmet Haldun Ertürk,Balıkesir Milletvekili Mehmet Cemal Öztaylan,İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş,İstanbul Ak Parti İl Başkanı Aziz Babuşçu,Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta,il ve belediye meclis üyeleri ,STK temsilcileri ve çok sayıda Ak Partili katıldı.

 

İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından kongrede ilk konuşmayı Ak Parti ilçe Başkanı Murat Atım yaptı.Atım,ilçede ki değişime dikkati çekerek ,yıllardır uyum içinde çalıştığı dava arkadaşlarına ,en önemliside dik durarak bugün başörtülü bir ilçe başkanının olmasını sağlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`a teşekkür etti .Yıllardır beraber çalıştığı vekili Suzan Dağlar Civan`ın başarılı olacağına inandığını söyleyen Atım,kongrenin hayırlı olmasını diledi.

Daha sonra kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Cahit Altunay,ilçe olduğunda sadece  2 muhtarlık binası olan ilçeyi bugünlere hep beraber getirdiklerini ,bu konuda büyükşehirden çok büyük destek aldıklarını söyledi.Murat Atım ve arkadaşlarına teşekkür eden Altunay ,kongrenin hayırlı olmasını dilerken hizmetlerin aynı hıla devam edeceği sinyalini verdi.

Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır ise konuşmasında muhalefete yüklendi.

TÜRKİYE`DE BİR MUHALEFET SORUNU VAR

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır da kongrede yaptığı konuşmada, Sultangazi’nin bayram havası içinde bir kongre gerçekleştirdiğini belirterek, “Bu, herkese örnek olması gereken, demokrasinin gerçekten nasıl olması gerektiğini gösteren, AK Parti’nin ne olduğunu, neden buralara geldiğini gösteren en güzel örnek” diye konuştu.

Türkiye’de iktidar sorunu bulunmadığını söyleyen Bozkır, "Allah`a bin şükür Cumhuriyet tarihinin en güçlü iktidarı var. Ama Türkiye’de bir muhalefet sorunu var. Biz de bundan müştekiyiz. Bu muhalefet düzelsin ki biz de kendi performansımızı yükseltelim, daha iyi çalışalım. Bizi tenkit etsinler, ne yapacaklarını söylesinler ki biz de ona göre proje üretelim" görüşünü dile getirdi.

AK Parti iktidarında ekonomi başta olmak üzere birçok alanda büyük başarılara imza atıldığını anlatan Bozkır, "Demokraside 60 İhtilalinden beri yaşadığımız sıkıntıları bugün artık konuşur durumda değiliz. Sivil iktidar bugün vesayet altında olmayan, istediğini yapabilecek, halkına hizmet ederken kimseye hesap vermeyecek, milletine güvenen bir iktidar oldu" dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli ise "Muhalefetin görevini yapmaması ülkenin aleyhine. İktidarlar muhalefetin nefesini ensesinde hissetmeli ki daha çok hizmet etsin. Ancak muhalefette `tık` yok" dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, "Muhalefetin görevini yapmaması ülkenin aleyhine. İktidarlar muhalefetin nefesini ensesinde hissetmeli ki daha çok hizmet etsin. Ancak muhalefette `tık` yok" dedi.

Canikli, Sultangazi Belediyesi Düğün Salonu`nda yapılan AK Parti Sultangazi 3. Olağan İlçe Kongresi`nde yaptığı konuşmada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu`nun "Beni bir defa, 4 yıllığına iktidara getirin" diye adeta yalvardığını, referans olarak geçmişteki uygulamalarını gösterdiğini söyledi.

İktidar olmanın ciddi bir iş olduğunu, milletin, devletin yönetildiğini dile getiren Canikli, iktidara gelmekten ziyade iktidarı hak etmenin önemine işaret etti.

Canikli, Kılıçdaroğlu`nun SSK Genel Müdürlüğü görevi yaparken 1992 yılında o dönemki ismi Okmeydanı SSK Hastanesi olan Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi`nin boya-badana ve onarım işleri için davetiye usulüyle ihaleye çıktığını ve 3 firmaya davet gönderdiğini anlattı.

İhalenin serbestçe bütün girişimcilerin katılımıyla yapılmadığını aktaran Canikli, şöyle devam etti:

"Bir hastanenin boya badana işleri 1992`den 1998`e kadar devam ediyor. Kadir başkan (İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş) bir alt geçidi, üst geçidi 5-6 ayda yapıyorsun. İşi alan da o zaman Tunceli CHP İl Başkanı. Yanlış hatırlamıyorsam başlangıçtaki fiyat 30 bin, yani 30 milyar, bitiriş rakamı ise 850 milyar. Allah aşkına bu millet bu kafayla sana hizmet etme yetkisi, iktidar görevi verir mi? Neden vermez? Sen millete hizmet etmezsin de onun için. CHP`nin genetik yapısında millete hizmet etme diye bir kavram, kural yok. Kime hizmet edersin? Sen yandaşlarına hizmet edersin Har vurup harman savurursun. 6 ayda bitirilmesi gereken işi 6 yılda bitiremezsin, 1 liraya halledilmesi gereken işi 50 liraya bitirirsin. Hiç boşuna uğraşma. Sayın Kılıçdaroğlu bu millet sana yetki falan vermez. Bu millet seni çok iyi tanıyor."

- "Muhalefet ülke için şart"

Canikli, Türkiye`nin geldiği son halini, kat ettiği mesafeyi bazılarının görmek istemediğini kaydederek, ülke için muhalefet görevinin de çok önemli olduğunu vurguladı.

Artık dünya liderlerinin Türkiye`yi takip ettiğini ancak Kılıçdaroğlu`nun bunu görmediğini belirten Canikli, "Siyasi açıdan aslında sayın Bahçeli ve Kılıçdaroğlu bizim için ideal. Ancak memleket için değil. Demokrasinin kuralı var. İktidar olacak, muhalefet olacak. Muhalefet görevini yapması gerekiyor. Bu ülkeyi daha iyi nasıl yönetecekleri konusunda proje üreterek milletin karşısına çıkması gerekiyor" diye konuştu.

MUHALEFET GÖREVİNİ YAPMIYOR

Bu görevi muhalefetin yapmadığını ifade eden Canikli, "Muhalefetin görevini yapmaması ülkenin aleyhine. İktidarlar muhalefetin nefesini ensesinde hissetmeli ki daha çok hizmet etsin. Ancak muhalefette `tık` yok" ifadelerini kullandı.

- "3. dönemi biten arkadaşlar bundan sonra da gayret gösterecek"

Canikli, milletin gönlünde yer bulmanın çok önemli olduğunu dile getirerek, milletvekilliğinde 3. dönemini bitirdiğini, millete hizmet için illa milletvekili veya bir makamda olmak gerekmediğini, kendi açılarından bunun bir sınav olduğunu aktardı.

"Bakalım 12 Haziran`dan sonra millet için aynı çabayı gösterecek miyiz?" sorusunu soran Canikli, 3. dönemini tamamlayan bütün arkadaşlarının bugüne kadar gösterdiği çabaları bundan sonra da canla başla göstereceğini anlattı.

Canikli, milletin iktidar yetkisini, Türk bayrağını bütün sıkıntılara rağmen bugüne kadar yere düşürmeyen AK Parti kadrolarına vereceğini sözlerine ekledi. 

TEK LİSTE VE CİVAN`A TAM DESTEK

Protokol konuşmalarının ardından ilçe teşkilatının gelir giderleri ve icraatleri sinevizyon eşliğinde gösterildi ve liste okunup oylamaya geçildi.

Delegelerin oyları sonucu 430 delegenin 344`ünün oyunu alarak Suzan Dağlar Civan yeni ilçe başkanı oldu.

Sonucun açıklanmasının ardından Suzan Dağlar Civan duygusal bir konuşma yaptı.Desteklerinden dolayı herkese teşekkür eden Civan ,başörtüsü konusunda bir ilki yaşamaktan da duyduğu memnuniyeti dile getirip bu konuda destek veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`a ,Başbakan Ahmet Davutoğlu`na ,İl Başkanı Aziz Babuşçuya teşekkür etti.