haber,kent,haberkentim,gaziosmanpaşa,sultangazi,


YAZARLAR

  • Perşembe 19 °C / 15 °C Parçalı bulutlu
  • Cuma 19 °C / 15 °C Parçalı bulutlu
  • Cumartesi 18 °C / 13 °C Güneşli
Başlık

Pelin Çift, Dış İşleri Bakanlığı Arşivini İnceledi

WeBee, “Avrupa’da Yılın Çözümü Ödülünü” Türkiye’ye Kazandırdı

Ölümüne Boşanmak İstiyor

5 yıldır boşanamayan kadının yardım çığlığı: 'Sokakta ölmek istemiyorum'

Taksicilere İyi Haber

Taksi mağdurlarına iyi haber! Önümüzdeki günlerde çözülecek

Karadeniz'i Fırtına Vurdu

Karadeniz Bölgesi'nde birçok ilde akşam saatlerinde etkili olan şiddetli fırtına ve yağmur 15 dakika içerisinde hayatı felç etti.

Haberleri

Altınbaşak Mutfak Eşyaları Sizi Ön Plana Çıkaracak

8.12.2014 00:00:00

Evinizi mi yeniliyorsunuz? Ya da evleniyor musunuz? Her evin olmazsa olmazı tavalar hakkında ne kadar bilginiz var? Evinizde en çok hangi tavayı kullanıyorsunuz?

Evinizi mi yeniliyorsunuz? Ya da evleniyor musunuz? Her evin olmazsa olmazı tavalar hakkında ne kadar bilginiz var? Evinizde en çok hangi tavayı kullanıyorsunuz? Evimizin olmazsa olmazı tavalar sayesinde işlerimizi çok pratik biçimde çözüme ulaştırabiliriz. Birçok kızartma, kavurma ve krep gibi işlemlerimizi yapabildiğimiz Altınbaşak Mutfak Eşyaları tava çeşitleri ile birçok kullanım kolaylığından faydalanabilirsiniz.

İlk önce Teflon Tava konusunu ele alalım. Teflon tavalar yapışmama özelliği ile çok kullanışlı ve pratiktir. Ancak teflon tavaların içine kesinlikle bıçak, demir kaşık vb. dokundurulmamalıdır. Çünkü teflon tavaların çizilmesi sonucu zehirlenme gibi bir faktör ortaya çıkabilir. Bu nedenle teflon tavalar kesinlikle çizilmemelidir. Çizilen teflon tavalar asla kullanılmamalıdır. Ayrıca teflon tavlar kullanım ömrünün uzaması amacıyla sadece plastik ya da tahta kaşıkla karıştırılmalıyız ve böylece iz oluşumunu önlemiş oluruz. Her zaman bizlere pratik çözümler sunan teflon tavalar ile hayatımızı kolaylaştırabilir ve en lezzetli yemekleri yapabiliriz. Ayrıca teflon tavaların temizlenmesi işleminde de bulaşık teli ile çizilmemesi gerekmektedir. Bu nedenle teflon tavaların özenli bir şekilde temizlenmesi gerekir.

Bir diğer tava; Krep Tavası Krep çoğu zaman zor bir iştir. Çünkü sürekli yapılan krep yanlış tava kullanımında bizi çileden çıkartırken hayalini kurduğumuz lezzete de maalesef ulaşmamızı engeller. Krep tavaya yapıştığı an her şeyin bittiği ve bizleri hüsrana uğrattığı andır. Bu nedenle krepin tavaya yapışmaması için her zaman krep tavası kullanmamız gereklidir. Krep tavası ile kreplerimiz tavaya asla yapışmaz ve çevrilmesi çok kolay olduğu için asla problem yaşamadan krepimizi çevirebiliriz. Ancak krep tavalarının da çizilmemesi durumu önemli bir husustur. Bu nedenle krep tavaları da çatal, bıçak gibi aletlerden uzak tutulmalı ve temizlenirken de dikkat edilmelidir. Asla temizlik teli ile yüzeyine zarar verilmemelidir.

Son olarak da; Seramik Tava Seramik tavalar son yıllarlın modası olmuştur. Yanmayan ve yapışmayan seramik tavalar seramik yüzeyleri sayesinde hem sağlıklı ürünlerdir. Hem de yemeklerinizin çok daha lezzetli olmasını sağlar. Diğer tavalarla yaptığınız bütün işlemleri yapabileceğiniz bu seramik tavalar sayesine her zaman işlemlerinizi kolay ve pratik yöntemlerle yapabilirsiniz.

Seramik tavalar sağlıklı olması sebebi ile son yıllarda çok daha tercih edilir hale gelmiştir. Bu da teflon tavaların her zaman kullanılamayacağı alanlarda kullanılabilir hale gelmiştir. Seramik tavalar ‘da bir tahta kaşık ile kullanılmalıdır. Ayrıca tek kat olan ince seramikler zamanla atma yapabilir. Bu nedenle çift kat daha ağır ürünler tercih edilmelidir.

Sizlerde mutfakta harikalar yaratmak istiyorsanız, doğru ürünü kullanmanız şart! Doğru ürünler ile her zaman kaliteli ve güzel yemekler yapabilir ve kendinizi bile aşabilirsiniz. Her zaman sizlere en iyi çözümleri sunan tavalar ile işlerinizi pratik ve kolay bir biçimde çözerken, mutfakta harikalar yaratmanız mümkün! Her zaman kaliteli ve estetik çözümler ile sizde mutfağınıza renk katarken doğru malzemeleri kullanmanın verdiği rahatlıktan faydalanabilirsiniz.

Her zaman mutfağınızın mükemmel bir uyumda olmasını istersiniz. Çünkü mutfağınız ile çok derinden bağlısınızdır. Mutfağınız hünerlerinizi sergilediğiniz yerdir. Evinizin bütün bölümleri dinlenmeyi hedeflerken, mutfağınız her zaman sizlerin çalışma ortamıdır. Bu ortamın bir uyum ve düzen içinde olması kaçınılmaz şartlardandır. Bu nedenle sizlere doğru çözümler sunmak sizlere çok büyük iyilik sağlamak olur.

Artık sadece mutfağınız için doğru malzemeleri bulup, mükemmel bir uyum içinde harika yemekler yapabilir ve ne kadar yetenekli olduğunuzun farkına varabilirsiniz. Her zaman mutfağınız için doğru ve pratik bir çözüm vardır. Yeter ki inanın! Altınbaşak mutfak eşyaları web sitesine http://www.altinbasakmutfak.com.tr girek sizde kendinize en uygun seramik tava, krep tava, teflon tava çeşitlerinden edinebilirsiniz.