haber,kent,haberkentim,gaziosmanpaşa,sultangazi,


YAZARLAR

  • Cumartesi 18 °C / 13 °C Güneşli
  • Pazar 19 °C / 14 °C Parçalı bulutlu
  • Pazartesi 19 °C / 14 °C Parçalı bulutlu
Başlık

Pelin Çift, Dış İşleri Bakanlığı Arşivini İnceledi

WeBee, “Avrupa’da Yılın Çözümü Ödülünü” Türkiye’ye Kazandırdı

Ölümüne Boşanmak İstiyor

5 yıldır boşanamayan kadının yardım çığlığı: 'Sokakta ölmek istemiyorum'

Taksicilere İyi Haber

Taksi mağdurlarına iyi haber! Önümüzdeki günlerde çözülecek

Karadeniz'i Fırtına Vurdu

Karadeniz Bölgesi'nde birçok ilde akşam saatlerinde etkili olan şiddetli fırtına ve yağmur 15 dakika içerisinde hayatı felç etti.

Haberleri

Engelsizler sertifikalandı

4.12.2014 00:00:00

24 Engelli kursiyer düzenlenen programla sertifikalarına kavuştu.

`Çalışma Hayatında biz de varız` sloganıyla Engellilerin mesleki rehabilitasyonu amacıyla 2010 yılında hayata geçirilen Servis Elemanı kursu İstanbul İl Müdürlüğü ,Sultangazi Belediyesi ,İstanbul Engelliler Merkezi (İ.E.M) derneğinin örnek projesinde Gülen Güneş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon sponsorluğunda 20.08.2014-03.12.2014 tarihlerinde düzenlenen kursa katılarak servis elemanı sertifikasını almaya hak kazanan 24 engelli kursiyer sertifika töreni Sultangazi 50.yıl kültür Merkezinde yapıldı.

Programa İŞKUR İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun ,Sultangazi Belediyesi Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Birinci ve Bekir Koç ,İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sinan Halis,Cemevi Vakfı Başkanı Veli Gülsoy,Gülen Güneş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Bahriye Karatay ve İstanbul Engelliler Merkezi Derneği Başkanı Songül Ünal`ın yanısıra engelli aileleri de katıldı.


Açılış konuşmasını Gülen Güneş Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Bahriye Karatay’ın yaptığı programda büyük bir katılım olduğu gözlendi.İstanbul İşKur İl Müdürü Muammer Coşkun  ‘Engellilerimizin bir kısmı çalışarak,üreterek kendi gelirlerini kendi sağlayacaklar .İŞKUR olarak biz iş yeri açmak isteyenlere destek sağlarız. Bu projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum ’diyerek İŞKUR`un engellilere sunduğu fırsatlardan bahsetti. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sinan Halis ’Ülkemizin geldiği nokta sayesinde çok mutluyum .Artık engellilerimiz için kurslar ve kendilerini ifade edebilecek yaşam alanları oluşturulması çok iyi ,her sağlıklı birey bir engelli adayıdır.’dedi.
 Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Birinci ise `İlçemizde böyle ortamların oluşturulmasından dolayı teşekkür ediyorum. Down cafenin başlanğıcından beri takip ediyorum .Engelsiz toplum oluşturmak  için hep beraber çalışmaya davet ediyorum ’diyerek her bireyin engelleri ortadan kaldırmak için yapacağı birşeylerin olduğuna dikkat çekti.

NEREDEN NEREYE

Üsküdar Üniversitesi Yrd.Doç.Dr. İsmail Barış ise sözlerine programa verdiği desteklerinden dolayı  Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay`a  teşekkür ederek başladı.Barış sözlerine şöyle devam etti: `Bu Tip merkezlere çocuğumu alın diye yalvaran insanlar vardı ama bugün bekleyen bir vatandaşımız yok , bu imkandan yararlanmak isteyene sahip çıkılıyor. Çağdaş Türkiye`nin böyle inşaa edebileceğimize inanıyorum. Eksiklerimiz var, hep birlikte olup bu eksiklerin de üstesine gelebiliriz ’dedi.


Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz ise özveride bulunan engelli çocukların ailelerini unutmadı.Uslanmaz  ‘ Özel çocukların özel ailelerine teşekkür etmek istiyorum. Yaptıklarınızdan dolayı sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.’dedi.
 Konuşmalardan sonra özel çocuklar özel gösterilerde bulundular.


Kursiyerlerin bir gösteride `DOWN CAFEMİZİ GERİ İSTİYORUZ `yazısı dikkat çekti.


Gösteri sonrasında kurslara katılıp eğitimini tamamlayan 24 kursiyere sertifikaları protokol tarafından tek tek verildi.


Tören sonunda programa destek verenlere plaket verildi.

www.sultangazigazetesi.com