haber,kent,haberkentim,gaziosmanpaşa,sultangazi,


YAZARLAR

  • Perşembe 19 °C / 15 °C Parçalı bulutlu
  • Cuma 19 °C / 15 °C Parçalı bulutlu
  • Cumartesi 18 °C / 13 °C Güneşli
Başlık

Pelin Çift, Dış İşleri Bakanlığı Arşivini İnceledi

WeBee, “Avrupa’da Yılın Çözümü Ödülünü” Türkiye’ye Kazandırdı

Ölümüne Boşanmak İstiyor

5 yıldır boşanamayan kadının yardım çığlığı: 'Sokakta ölmek istemiyorum'

Taksicilere İyi Haber

Taksi mağdurlarına iyi haber! Önümüzdeki günlerde çözülecek

Karadeniz'i Fırtına Vurdu

Karadeniz Bölgesi'nde birçok ilde akşam saatlerinde etkili olan şiddetli fırtına ve yağmur 15 dakika içerisinde hayatı felç etti.

Haberleri

Egemenlik Bürokrasinin Değildir

2.12.2014 00:00:00


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Milli Eğitim Şurası`nda konuştu. Erdoğan Ankara`yı karıştıran seçim barajı tartışmalarıyla ilgili "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Anayasa Mahkemesi`nin değildir." dedi

 "Yoksulun sırtından geçinen bu şebekeye karşı kararlı şekilde mücadele etmeye devam edeceğiz. Allah`ın izniyle de bu dershane sorununu artık Türkiye`nin gündeminden çıkardık, çıkarıyoruz.2015 Eylül bitiyor."

"Gençler, Einstein kadar İbni Sina`yı, Beethoven kadar Dede Efendi ve Itri`yi de öğrenmesi, başka dilleri tanıdığı kadar kendi dillerini tanıması gerekli, şunu unutmayalım: Taklit eden, takip eden her zaman bir adım geride kalır. Biz kendi değerlerimizle, kendi özümüzle, kendi tarih ve medeniyet birikimimizle biz olacağız, o şekilde biz kalacağız"

"Taklit eden, takip eden her zaman bir adım geridedir. "

Eğitimi insan formatlama aracı olarak kullanılmasına bizim tahammülümüz olamaz, aynı şekilde öğrencileri adeta at yarışındaymış gibi birbiriyle yarıştıran sisteme bizim tahammülümüz olamaz."

 ANAYASA MAHKEMESİ

Cumhurbaşkanı  Erdoğan,  seçim barajıyla  ilgili; “Milli İrade seçim sandığında belirlenir, TBMM’de de tecelli eder.  2014 yılındayız 21’inci yüzyıldayız ama ne acıdır ki ben şu kuralı tekrar tekrar hatırlatmak zorunda kalıyorum. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Egemenlik bürokrasinin değildir egemenlik yargı bürokrasisinin askeri bürokrasinin değildir. Egemenlik Anayasa mahkemesinin de değildir. Egemenlik milletindir. Hiç kimse hiçbir kurumu kendisini milletin üzerinde milletin meclisinin üzerinde özellikle de siyaset kurumunun üzerinde görmemelidir.” diye konuştu.