haber,kent,haberkentim,gaziosmanpaşa,sultangazi,


YAZARLAR

  • Perşembe 19 °C / 15 °C Parçalı bulutlu
  • Cuma 19 °C / 15 °C Parçalı bulutlu
  • Cumartesi 18 °C / 13 °C Güneşli
Başlık

Pelin Çift, Dış İşleri Bakanlığı Arşivini İnceledi

WeBee, “Avrupa’da Yılın Çözümü Ödülünü” Türkiye’ye Kazandırdı

Ölümüne Boşanmak İstiyor

5 yıldır boşanamayan kadının yardım çığlığı: 'Sokakta ölmek istemiyorum'

Taksicilere İyi Haber

Taksi mağdurlarına iyi haber! Önümüzdeki günlerde çözülecek

Karadeniz'i Fırtına Vurdu

Karadeniz Bölgesi'nde birçok ilde akşam saatlerinde etkili olan şiddetli fırtına ve yağmur 15 dakika içerisinde hayatı felç etti.

Haberleri

DÜNBALFED Basın`la Buluştu !

1.12.2014 00:00:00

Dünya Balkan Dernekleri Federasyonu?nun Basınla İstişareli Kahvaltı Programı Paşa Köşkü Restaurant?ta Gerçekleşti.

Dünya Balkan Dernekleri Federasyonu  Basınla Kahvaltı Programında Buluştu.

DÜNBALFED Genel Başkanı Recep Varol açılış konuşmasında derneklerini tanıtarak yapılan projelerini anlattı.

 

Recep Varol ‘Balkan insanımızın ekonomik, sosyal ve kültürel sorunlarına çözüm bulabilmek için kurduğumuz federasyonumuz bu amaçla yoluna devam etmektedir. Bugünde bunun tanıtılması ve neler yaptığımızı bilmeniz açısından değerli basın mensubu arkadaşlarımızla kahvaltıda buluştuk. Bizler balkan dernekleriyle her gün biraz daha büyüyoruz ve insanlarımıza faydalı olmak için ilerlemeye devam ediyoruz.’

 

‘Balkanları Marka Yapmak İçin Çabalıyoruz.’

 

Rumeli-Balkan-Trakya kökenli insanlarımızı bir arada tutabilmek saygı, sevgi çerçevesinde balkanları marka haline getirmek için çabalıyoruz. Ülkemizde yaşayan hemşehrilerimize her türlü konuda çözüm bulabilmek ve yardımcı olmak için büyük bir güç harcıyoruz. Balkanları tüm dünyaya açmak, tanıtmak amacıyla insanlarımıza bilimsel, sosyal, kültürel faaliyetlerde aktiv hale getiriyoruz.

 

‘ Amacımız Birlik, Beraberlik, Dayanışma Ortamı’

 

 

Eyüp, Bayrampaşa ve Gaziosmapaşa’ da halkımızın çoğunluk olmasından dolayı buralarda daha yoğun çalışıyoruz. Balkan insanının birlik, beraberlik ve dayanışma ortamında yaşaması için elimizden gelenin daha da fazlası için uğraşıyoruz.

 Biz hiçbir siyasi partiyle işbirliği içinde değiliz. Amacımız belediyelerle işbirliği içinde olmak bunun yanlış yansıtılmasından dolayı da açıklama yapma hassasiyeti buluyorum. Herhangi bir siyasi partiyle bağımız yok tek amacımız DÜNBALFED’i daha iyi yerlere getirmek ve projelerimizi daha kapsamlı bir şekilde gerçekleştirmek. Bunun içinde derneğimize destek veren herkese ayrı minnet duyuyoruz ve teşekkür ediyoruz.‘ dedi.

 

Atamız için saygı duruşunda durduk ve ardından istiklal  Marşıyla devam edildi. DÜNBALFED projelerini anlatarak, yapılan etkinlikleri slayt olarak  bizimle paylaştılar. Program sonunda basın soruları yanıtlandı ve ardından Genel Başkan Recep Varol gelen herkese teşekkür etti.