haber,kent,haberkentim,gaziosmanpaşa,sultangazi,


YAZARLAR

  • Perşembe 19 °C / 15 °C Parçalı bulutlu
  • Cuma 19 °C / 15 °C Parçalı bulutlu
  • Cumartesi 18 °C / 13 °C Güneşli
Başlık

Pelin Çift, Dış İşleri Bakanlığı Arşivini İnceledi

WeBee, “Avrupa’da Yılın Çözümü Ödülünü” Türkiye’ye Kazandırdı

Ölümüne Boşanmak İstiyor

5 yıldır boşanamayan kadının yardım çığlığı: 'Sokakta ölmek istemiyorum'

Taksicilere İyi Haber

Taksi mağdurlarına iyi haber! Önümüzdeki günlerde çözülecek

Karadeniz'i Fırtına Vurdu

Karadeniz Bölgesi'nde birçok ilde akşam saatlerinde etkili olan şiddetli fırtına ve yağmur 15 dakika içerisinde hayatı felç etti.

Haberleri

Mutlu :İdareci risk almalı

28.11.2014 00:00:00

Yerel Yönetimler Kulübünün bu hafta ki konuğu Hüseyin Avni Mutlu idi.

Birlik Vakfı Yerel Yönetimler Kulübü’nün düzenlemiş olduğu Yerel Yönetimler Akademisi Programı kapsamında düzenlenen Yönetim Becerileri konferansı,  İstanbul eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun katılımıyla gerçekleşti. Açılış konuşmasını yapan Yerel Yönetimler Kulübü Komisyon Başkanı Mustafa Ermiş, “Şehir, medeniyetin özüdür. İnsan ufkunda ne varsa şehrin afakında da o vardır” diyerek insanın şehir üzerindeki önemine vurgu yaptı.


 
“Her an krizlerle iç içe olan bir dünyada yaşıyoruz”
Ermiş’ten sonra konuşmasını yapan Hüseyin Avni Mutlu, kriz yönetimiyle ilgili tecrübelerini paylaştı. Özellikle krizden önce iyi bir ön çalışma yapılması gerektiğini vurgulayan Mutlu, “Her an krizlerle iç içe olan bir dünyada yaşıyoruz” dedi. Mutlu, krizle başa çıkmak için analizlerin iyi yapılması, personelin hazırlıklı olması, halkın bilgilendirilmesinin yanında krizi yönetecek lidere de doğru enformasyon verilmesi gerektiğini ifade etti.


 
“İdareci cesaretle risk almalı”
Kriz anlarında ortak yarar düşünülerek ihtiyaç neyse o yapılmalı diyen Hüseyin Avni Mutlu, “İdareci cesaretle risk almalı” diyerek sözlerini sürdürdü. İstişare yapmanın önemini vurgulayan Mutlu, arşiv yapmanın kriz yönetimi için faydalı bir yol olduğunu ifade etti. Gezi olaylarına da değinen vali, sosyal medyanın kriz yönetiminden bağımsız olarak düşünülemeyeceğini söyledi. Dezenformasyonun sosyal medya aracılığıyla hızlı bir şekilde yayıldığını belirten Mutlu, bu tür yanlış bilgilere cevap verilmediği anda halkın o bilgiyi doğru olarak kabul edeceğinin altını çizdi. Konuşma, Birlik Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Alacacı’nın Hüseyin Avni Mutlu’ya plaket vermesiyle son buldu. Ayrıca Birlik Vakfı Kurucular Kurulu’nda bulunan Prof. Dr. Erman Tuncer de Mutlu’nun şiire olan ilgisine ithafen kendisine Necip Fazıl Kısakürek’in şiir kitabını hediye etti. 
 H.Kübra DAYI- Rüya KEBEPÇIOĞLU/IST