haber,kent,haberkentim,gaziosmanpaşa,sultangazi,


YAZARLAR

  • Cumartesi 18 °C / 13 °C Güneşli
  • Pazar 19 °C / 14 °C Parçalı bulutlu
  • Pazartesi 19 °C / 14 °C Parçalı bulutlu
Başlık

Pelin Çift, Dış İşleri Bakanlığı Arşivini İnceledi

WeBee, “Avrupa’da Yılın Çözümü Ödülünü” Türkiye’ye Kazandırdı

Ölümüne Boşanmak İstiyor

5 yıldır boşanamayan kadının yardım çığlığı: 'Sokakta ölmek istemiyorum'

Taksicilere İyi Haber

Taksi mağdurlarına iyi haber! Önümüzdeki günlerde çözülecek

Karadeniz'i Fırtına Vurdu

Karadeniz Bölgesi'nde birçok ilde akşam saatlerinde etkili olan şiddetli fırtına ve yağmur 15 dakika içerisinde hayatı felç etti.

Haberleri

Çocuklar İçin Toplandılar.

27.11.2014 00:00:00

Saadet Partisi Sultangazi Kadın Kolları çocuklar için toplandı.
Sultangazi Saadet Partisi Kadın Kolları heyeti öncülüğünde Sultangazi halkı için bayanların katıldığı bilgisayarın ve medyanın çocuk gelişimine etkisi üzerine seminer düzenlendi.
Seminerde bilgi vermesi ve halkımızı bilinçlendirmesi için Sosyolog-Aile danışmanı Hamiyet Karanfil konuşma yaptı.
Yaklaşık 2 saat süren konuşmada Sosyolog-Aile Danışmanı Hamiyet Karanfil gelecekleri için çocukların nasıl yetiştirilmesi ve geliştiririlmesi hakkında bilgi verdi.
`Faydalı Diyerek Zararlarını Görmemezlikten Gelmeyelim.`
 `Bilgisayar ve medyanın çocuklarımızın gelişiminde büyük etkileri olduğunu bunun iyi tarafları olsada zamanla büyük yozlaşmalara, kopukluklara ve iletişim eksikliğine neden olduğunu belirtti. Teknolojinin bu denli ilerlemesi olumlu etkilerinden ziyade olumsuzluklarıda beraberinde getiriyor.Aile içi huzuru birliği, beraberliği, sevgiyi ve saygıyı önemsizleştirmiştir. Komşuluk ilişkilerini , akraba ilişkilerini ve çocuklarımızda arkadaşlık ilişkilerini zamanla yok etmektedir.
`Yanlış Rol Model Olmamalıyız ! `
Çocuklarımız medyadan kendilerine yanlısş kişileri model aldığından yanlış işler yapmaktadır. Medya ve bilgisayar hepimizin üstünde bağımlılık riski oluşturmuştur. Hepimiz birer bağımlı gibi hayatımızı tembelleştirdik. Sadece çocuklarımız değil kadınlarımızda günlük hayatta dizilerin ve diğer eğlence programlarının etkisinde kalıp çocuklarıyla, eşleriyle iletişimi kesmiş bir durumdadır .Toplum düzenini bozan şiddet cinsel içerikli programlarda çocuklarımıza yanlış örnek olmaktadır.
`Kurgulanmış Olayları Hayatımızda Yaşıyoruz.`
 Hepimiz medyanın kurguladığı kahramanlar olmaya çalışıyoruz, kendi kimliğimizi benliğimizi kaybediyoruz. Bizde kadınlar olarak yani anneler olarak bize düşen görevleri yerine getirmeliyiz.Çocuklarımızın gelişiminde neyin yararlı neyin zararlı olduğunu bizler göstermeliyiz. Aile bağlarını kültürümüzü ve erdemli davranışları çocuklarımıza aşımalıyız. Ailenin toparlanması saygı, sevgi çerçevesinde birleşmesi için çocuklarımızla ilgilenmeliyiz ve bunu bilincinde olması için çabalamalıyız. Çocuklarımızı her konuda takip etmeliyiz, onlara ayrı bir oda yaparak bütün gün o odada bilgisayar başında bırakırsak onları kendi ellerimizle hata yapmaya sürükleriz.` dedi.
Seminer sonunda Sosyolog-Aile Danışmanı Hamiyet Karanfil seminere katılan katılımcıların çocuk gelişimiyle ilgili sorularını cevapladı.