haber,kent,haberkentim,gaziosmanpaşa,sultangazi,


YAZARLAR

  • Perşembe 19 °C / 15 °C Parçalı bulutlu
  • Cuma 19 °C / 15 °C Parçalı bulutlu
  • Cumartesi 18 °C / 13 °C Güneşli
Başlık

Pelin Çift, Dış İşleri Bakanlığı Arşivini İnceledi

WeBee, “Avrupa’da Yılın Çözümü Ödülünü” Türkiye’ye Kazandırdı

Ölümüne Boşanmak İstiyor

5 yıldır boşanamayan kadının yardım çığlığı: 'Sokakta ölmek istemiyorum'

Taksicilere İyi Haber

Taksi mağdurlarına iyi haber! Önümüzdeki günlerde çözülecek

Karadeniz'i Fırtına Vurdu

Karadeniz Bölgesi'nde birçok ilde akşam saatlerinde etkili olan şiddetli fırtına ve yağmur 15 dakika içerisinde hayatı felç etti.

Haberleri

Barcelona zor durumda

12.11.2014 00:00:00

İspanya`nın Katalonya bölgesinde hafta sonu yapılan ve yasadışı olarak ilan edilen halk oylamasında halkın yüzde 80`ni bağımsızlıktan yana oy kullanması Barcelona Kulübü`nü telaşa düşürdü.

Barcelona yetkilileri, Katalonya`nın İspanya`dan ayrılması durumunda geleceklerinin ne olacağını yüksek sesle tartışmaya başladılar. Dünyanın en önemli karşılaşmalarından biri olarak gösterilen El Clasico`nun bitmesi anlamına gelecek bu ayrılma futbolseverleri de karamsara düşündürmeye başladı. İspanyollar, Katalonya`nın bağımsızlığını ilan etmesi halinde Barcelona`yı aralarında görmek istemiyorlar. Son yapılan bazı kamuoyu yoklamaları İspanya genelinde Barcelona`nın La Liga`dan atılmasını isteyenlerin oranı yüzde 60`ları geçmiş durumda. Katalanlar ise tam aksine La Liga`da kalmaktan yana görüş belirtililer. Pazar günü yapılan oylamada başını Bayern Münih`in teknik direktörü Pep Guardiola, kaptan Xavi Hernandez ve Pique`nin çektiği Katalan kökenli futbolcular sandık başına giderek bağımsızlıktan yana oy kullandılar. Katalonya`nın bağımsızlığının futboldan daha önce geldiğini vurgulayan bu kişiler Barcelona kulübünün ortada kalmayacağını ve mutlaka bir ligde yoluna devam edeceğini açıkladılar. Köşe yazarları ise 7.5 milyon nüfuslu Katalonya`nın La Liga`da sadece Espanyol ile birlikte iki kulübünün olduğuna dikkat çekerek milyarlık bütçeye sahip Barça`nın bu yeni yapılanmada ayakta kalmasının imkansız olacağını savundular. İspanya`nın Barcelona`yı reddetmesi halinde Katalan kulübünün aynen Monaco örneğinde olduğu gibi Fransa liginde oynayabileceğine işaret eden uzmanlar bunun futbolseverler açısından El Clasico`nun bitmesi anlamına geleceğini öne sürdüler. Barcelonasız La Liga`da Real Madrid`in marka değerinin de düşeceğini iddia eden spor yazarları İspanyol halkının bağımsız bir Barsayı kendi liglerinde görmek istememesine rağmen siyasetin buna bir çare bularak yeni bir formülde uzlaşabileceğini ifade ettiler.