haber,kent,haberkentim,gaziosmanpaşa,sultangazi,


YAZARLAR

  • Cumartesi 18 °C / 13 °C Güneşli
  • Pazar 19 °C / 14 °C Parçalı bulutlu
  • Pazartesi 19 °C / 14 °C Parçalı bulutlu
Başlık

Pelin Çift, Dış İşleri Bakanlığı Arşivini İnceledi

WeBee, “Avrupa’da Yılın Çözümü Ödülünü” Türkiye’ye Kazandırdı

Ölümüne Boşanmak İstiyor

5 yıldır boşanamayan kadının yardım çığlığı: 'Sokakta ölmek istemiyorum'

Taksicilere İyi Haber

Taksi mağdurlarına iyi haber! Önümüzdeki günlerde çözülecek

Karadeniz'i Fırtına Vurdu

Karadeniz Bölgesi'nde birçok ilde akşam saatlerinde etkili olan şiddetli fırtına ve yağmur 15 dakika içerisinde hayatı felç etti.

Haberleri

13,6 milyon insan evsiz kaldı

12.11.2014 00:00:00

Birleşmiş Milletler Orta Doğu ve Kuzey Afrika Büro Direktörü Amin Awad, Suriye ve Irak`taki yaşanan çatışmalarda yaklaşık 13,6 milyon kişinin yerlerinden edildiğini söyledi.

Birleşmiş Milletler (BM) Orta Doğu ve Kuzey Afrika Büro Direktörü Amin Awad, Suriye ve Irak`taki çatışmalarda yaklaşık 13,6 milyon kişinin yerlerinden edildiğini söyledi. BM Cenevre Ofisi`nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Awad, yerlerinden edilen Iraklı ve Suriyelilerin sayısının giderek arttığına ve dünyanın, mültecilerin durumuna kayıtsız kaldığına dikkati çekti. Awad, bir yılda Irak`ta 1,9 milyon kişinin yerlerinden edildiğini anımsatarak, "Suriye ve Irak`taki çatışmalarda yaklaşık 13,6 milyon kişi yerlerinden edildi" dedi. Suriyeli mültecilerin büyük çoğunluğunun, Lübnan, Ürdün, Irak ve Türkiye`deki kamplarda kaldığını ifade eden Awad, diğer ülkelerin mültecilere kapılarını açması çağrısında bulundu.