haber,kent,haberkentim,gaziosmanpaşa,sultangazi,


YAZARLAR

  • Cumartesi 18 °C / 13 °C Güneşli
  • Pazar 19 °C / 14 °C Parçalı bulutlu
  • Pazartesi 19 °C / 14 °C Parçalı bulutlu
Başlık

Pelin Çift, Dış İşleri Bakanlığı Arşivini İnceledi

WeBee, “Avrupa’da Yılın Çözümü Ödülünü” Türkiye’ye Kazandırdı

Ölümüne Boşanmak İstiyor

5 yıldır boşanamayan kadının yardım çığlığı: 'Sokakta ölmek istemiyorum'

Taksicilere İyi Haber

Taksi mağdurlarına iyi haber! Önümüzdeki günlerde çözülecek

Karadeniz'i Fırtına Vurdu

Karadeniz Bölgesi'nde birçok ilde akşam saatlerinde etkili olan şiddetli fırtına ve yağmur 15 dakika içerisinde hayatı felç etti.

Haberleri

`Ahlaklı Nesil sizin eseriniz`

14.10.2014 00:00:00

Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Sultangazi?deki din görevlileri biraraya geldi.

Sultangazi’de görev yapan din görevlileri,  "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" dolayısıyla biraraya geldi.  İlçe Müftülüğü’nün Merkez Cami’inde düzenlediği programa Sultangazi Kaymamı Ali Uslanmaz, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, İlçe Müftüsü Yusuf Sarıkaya ile çok sayıda din görevlisi katıldı.

‘GENÇLER BİZE EMANET’
Programda konuşan Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz, din görevlilerinin haftasını kutladı. İlçe Müftüsü Yusuf Sarıkaya, konuşmasında geleceğin gençlerin ellerinde şekilleneceğini söyledi. Gençlerin yetiştirilmesinde din görevlilerinin de önemli bir payı olduğunu belirten Sarıkaya, “Gençlerimize din eğitimlerini de almalarında destek olmalıyız. Genç neslin camilere gelmelerini sağlamalıyız” dedi.

‘CAMİLER BİRLİĞİMİZİ GÜÇLENDİRİYOR’
Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay da din görevlilerinin kutsal bir görevi yerine getirdiğini söyledi. Camilerin; birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik duygularımızı güçlendiren yerler olduğunu ifade eden Başkan Altunay, "Camilerimiz güzel ahlakın işlendiği dini ve milli kültür ocaklarımızdır. Camiler aynı zamanda birbirimize merhamet etmeyi, acıları paylaşmayı, yardım etme duygularını kazandığımız mabetlerdir" diye konuştu.

www.sultangazigazetesi.com