haber,kent,haberkentim,gaziosmanpaşa,sultangazi,


YAZARLAR

  • Cumartesi 18 °C / 13 °C Güneşli
  • Pazar 19 °C / 14 °C Parçalı bulutlu
  • Pazartesi 19 °C / 14 °C Parçalı bulutlu
Başlık

Pelin Çift, Dış İşleri Bakanlığı Arşivini İnceledi

WeBee, “Avrupa’da Yılın Çözümü Ödülünü” Türkiye’ye Kazandırdı

Ölümüne Boşanmak İstiyor

5 yıldır boşanamayan kadının yardım çığlığı: 'Sokakta ölmek istemiyorum'

Taksicilere İyi Haber

Taksi mağdurlarına iyi haber! Önümüzdeki günlerde çözülecek

Karadeniz'i Fırtına Vurdu

Karadeniz Bölgesi'nde birçok ilde akşam saatlerinde etkili olan şiddetli fırtına ve yağmur 15 dakika içerisinde hayatı felç etti.

Haberleri

Kocaeli`nden kötü haber

13.10.2014 00:00:00

Kocaeli`nden Konya`ya gitmek üzere havalandıktan bir süre sonra radardan kaybolan askeri helikopterin enkazına ulaşıldı

Kocaeli Cengiz Topel Havaalanı`ndan Konya`ya eğitim maksadıyla gitmek üzere havalandıktan kısa süre sonra radarda kaybolan S-70B Sikorsky tipi helikopterin yeri belirlendi. Saat 21.00 sıralarında arama kurtarma ekiplerinin bir bölümünün kaydırıldığı Kartepe`nin kayak merkezi ve otel bölgesinin arka bölümündeki ağaçlarla kaplı olan Karaardıçlı mevkiine helikopterin düştüğü anlaşıldı. Helikopterde bulunan 4 mürettebatın cansız bedenine ulaşılığı bildirildi.

Saat 22.30 sıralarında Donanma Komutanı Koramiral Veysel Kösele`nin de olay yerine hareket ettiği öğrenildi. Kartepe İlçe Jandarma Komutanlığı`na gelen Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu da bölgeye giderken, çevrede aramalarını sürdüren diğer ekipler de helikopterin düştüğü yere yönlendirildi.

Cengiz Topel Havaalanı`nda bulunan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı`na bağlı Hava Üs Komutanlığı`ndan saat 12.00 sıralarında Konya`ya gitmek üzere havalanan Skorsky helikopterle Kartepe ilçesi yakınlarında irtibat kesilmişti. Olay üzerine bölgeye Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`ne bağlı itfaiye ile jandarma, polis, 112 Acil Servis, AFAD ve AKUT ekipleri sevk edildi. Samanlı Dağları`nın en yüksek kesimi olan Kartepe bölgesine ekipler sevk edildi. Kartepe yamacındaki Balaban köyü yakınlarında arama çalışması başlatılmıştı. Arama çalışmaları "Çok büyük ses geldi" diye ihbarda bulunulan Kartepe ilçesi Suadiye beldesi Okçapınar mevkiinde yoğunlaştırılmıştı.

4 personel bulunduğu öne sürülen helikopterdeki kişilerden birinin Deniz Pilot Binbaşı Deniz Akdeniz olduğu belirtildi.

 

TSK`DAN AÇIKLAMA

TSK resmi sitesinden kaybolan helikopter ile ilgili açıklama yapmıştı. İşte TSK`nın o açıklaması:

"1.   Deniz Kuvvetleri Deniz Hava Komutanlığına (Kocaeli) ait bir adet S-70B Sikorsky tipi helikopter, Konya`ya eğitim maksadıyla gitmek üzere, 12 Ekim 2014 günü saat 12.18`de Cengiz Topel Askeri Havaalanından (Kocaeli) havalanmıştır.

2.   Söz konusu helikopter ile 12 Ekim 2014 günü saat 12.25`te telsiz irtibatı kesilmiştir.

3.   Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığımıza ait bir CASA uçağı ile dört adet arama kurtarma helikopteri arama faaliyetine havadan iştirak etmekte olup; helikopterin rotası üzerindeki bölgelerde de karadan Jandarma Genel Komutanlığına ait birlikler tarafından arama faaliyeti sürdürülmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."