haber,kent,haberkentim,gaziosmanpaşa,sultangazi,


YAZARLAR

  • Cumartesi 18 °C / 13 °C Güneşli
  • Pazar 19 °C / 14 °C Parçalı bulutlu
  • Pazartesi 19 °C / 14 °C Parçalı bulutlu
Başlık

Pelin Çift, Dış İşleri Bakanlığı Arşivini İnceledi

WeBee, “Avrupa’da Yılın Çözümü Ödülünü” Türkiye’ye Kazandırdı

Ölümüne Boşanmak İstiyor

5 yıldır boşanamayan kadının yardım çığlığı: 'Sokakta ölmek istemiyorum'

Taksicilere İyi Haber

Taksi mağdurlarına iyi haber! Önümüzdeki günlerde çözülecek

Karadeniz'i Fırtına Vurdu

Karadeniz Bölgesi'nde birçok ilde akşam saatlerinde etkili olan şiddetli fırtına ve yağmur 15 dakika içerisinde hayatı felç etti.

Haberleri

Gülen örgütü vites mi büyüttü

11.10.2014 00:00:00

Gezi`de başarılı olamayan provakatörler yine iş başında.Emir nerden geliyor.Olaylarda Gülen örgütünün rolü ne?

Dün Gezi eylemlerinde başarısız oldular... Bugün IŞİD’in Kobani saldırılarını bahane ederek yine ortalığı ateşe verdiler. IŞİD’den köşe bucak kaçan PKK ve yandaşları ne yapmak istiyor? Fetullah Gülen’in ‘vites büyütün’ açıklaması ne anlama geliyor? Paralel örgüt, HSYK seçimlerini nasıl manipüle ediyor? Çarpıcı dosya Gazetemiz İstihbarat Müdürü Murat Alan`ın da katılımı ile Deşifre programında masaya yatırıldı.
Mehmet Ali Önel yönetimindeki Deşifre`de bu akşam Kobani olaylarına ilişkin çok çarpıcı detaylar yer aldı. Deşifre`ye bu hafta Savcı Sayan, Tamer Barış Terkeşli ve Gazetemiz İstihbarat Şefi Murat Alan konuk oldu.

`GEZİ PROVOKATÖRLERİYLE AYNI`


Kobani provokasyonunun perde arkasındaki IŞİD, PYD, HDP ve PKK denklemine dikkat çeken Deşifre ekibi, Gezi provokasyonundan Kobani`ye aynı aktörler yine işbaşında olduğunu dile getirdi.

`HEDEF TÜRK-KÜRT ÇATIŞMASI`


Paralel Yapı eski bölge sorumlusu Terkeşli, "Türk ve Kürt çatışması planlanıyor. Ülkücülerin kışkırtılma hazırlığı var" dedi.

"Bugün yaşanan Kobani provokasyonların 1 yıl önce planlandığını görüyoruz. Paralel yapı 40 yıldır içimizde olan halkımızı çok iyi tanıyan bir yapıdır." diyen Terkeşli, "PKK`nın içinde birçok yapı var paralel yapıya yakın olan tarafta ülkücülerle pkk yandaşlarının birbirlerine girmesi için eylem yapıyorlar. Ülkücülerin sık yaşadığı yerlerde bayrak yakın ve galyana geldiklerinde bir kaçını silahla vurun diye talimat geldiğini biliyoruz." şeklinde ifadeler kullandı.

`BİNGÖL`DEKİ SALDIRIDA PARALEL YAPININ PARMAĞI VAR`


"Bingöl saldırısı ile çözüm süreci hedef alınmıştır." diyen Gazeteci Murat Alan, "Bingöl saldırısını PKK içinde Paralel yapı ile bağlantılı bir grup gerçekleştirdi." şeklinde konuştu.

Alan, "Bingöl olayı sıradan bir olay değil. Yoldan şans eseri geçen emniyet müdürünü vuralım diye bir şey yok planlı programlı bir saldırı. Çözüm sürecine doğrudan vurulan bir darbedir. Bu olay paralel yapının PKK da olayların bitmesini istemeyen tarafla birlikte çalıştığı bir olaydır." şeklinde çarpıcı ifadeler kullandı.

"Emniyet müdürü çıkıyor elleriyle koymuş gibi bulup tarıyorlar ve geldikleri araçla geri kaçıyorlar." diyen Alan, "Aynı gün terörle mücadele şube müdürü görevden alınıyor ve zafiyet veriliyor. Paralel yapının himayesindeki polislere Pasif direniş gösterin diye emir geldi." şeklinde konuştu.

`PENSİLVANYA İŞARETİ VERDİ`

Gülen`in `vites büyütün` talimatıyla Kobani provokasyonunu işaret ettiğini dile getiren Tamer BarışTerkeşli, Paralel Örgütün hedefinde Hatay`da Alevi-Sünni çatışması olduğunu ifade etti.

Gülen`in vites yükseltin dediği planın Kobani planı olduğu ifade eden Terkeşli, "Hedefe gidilen yolda her şey mübahdır anlayışıyla hareket ederler zaten bu saatten sonra akıl izan aramak yok bunlarda. Vites yükseltme olayı kan dökme olayıdır Alevi, Sünni, Türk, Kürt ayrımcılığı yaparak ortamı germek . İstihbarat müdürünün biraz önce bana verdiği bilgi ülkücü camiayı kışkırtıp olayları tırmandırmaktır." dedi.