haber,kent,haberkentim,gaziosmanpaşa,sultangazi,


YAZARLAR

  • Perşembe 19 °C / 15 °C Parçalı bulutlu
  • Cuma 19 °C / 15 °C Parçalı bulutlu
  • Cumartesi 18 °C / 13 °C Güneşli
Başlık

Pelin Çift, Dış İşleri Bakanlığı Arşivini İnceledi

WeBee, “Avrupa’da Yılın Çözümü Ödülünü” Türkiye’ye Kazandırdı

Ölümüne Boşanmak İstiyor

5 yıldır boşanamayan kadının yardım çığlığı: 'Sokakta ölmek istemiyorum'

Taksicilere İyi Haber

Taksi mağdurlarına iyi haber! Önümüzdeki günlerde çözülecek

Karadeniz'i Fırtına Vurdu

Karadeniz Bölgesi'nde birçok ilde akşam saatlerinde etkili olan şiddetli fırtına ve yağmur 15 dakika içerisinde hayatı felç etti.

Haberleri

Kamalak sağduyulu konuştu

8.10.2014 00:00:00

Kamalak "Anarşiden adalet doğmaz." diyerek sağduyu çağrısında bulundu.

Kamalak:`Anarşiden adalet doğmaz`
 
Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, artan şiddet olayları ile ilgili, "Anarşiden adalet doğmaz. Yakıp yıkarak huzur sağlanamaz."diyerek sağduyu çağrısında bulundu.
 

Son günlerde artan provakatif eylemlere karşı herkesin dikkatli ve uyanık olması gerektiğini belirten Kamalak, "Bu şiddet ve anarşinin temel amacı halk arasında öfke, çatışma ve kamplaşma meydana getirerek kardeşi kardeşe kırdırmaktır. Türkiye’yi geri dönülmez bir bataklığın içine sürüklemektir. Bu oyuna gelmeyelim. Tahriklere kapılmayalım. Provokasyonlara karşı uyanık olalım, sağduyulu davranalım. Herkes aklıselim ile hareket etmelidir. Türkiye’yi karıştırmak isteyen karanlık mihraklara karşı verilecek en güzel cevap, milli birlik ve beraberliğimize sahip çıkmaktır." dedi.

Türkiye’nin bir ateş çemberinin içinde bulunduğunu kaydeden Kamalak yaptığı yazılı değerlendirmede, "Bir taraftan artan şiddet eylemleri, diğer yandan Ortadoğu’da yaşanan gelişmeler, milletçe hepimizi üzüntü ve endişeye sürüklemektedir. Huzur dolu bir geleceğe ilişkin umutlarımızı hızla tüketmektedir. Aklı selim ve sağduyuya en fazla ihtiyaç duyulan böyle bir dönemde kim kendi ikbalini vatanın istikbalinden, kim kendi çıkarını milli menfaatlerden önde tutarsa, ne tarih önünde ne de millet vicdanında bunun hesabını veremez." uyarısında bulundu. 

"TABLONUN SORUMLUSU ÇÖZÜM SÜRECİ VE DIŞ POLİTİKA YANLIŞLARI YAPAN İKTİDAR"

Kamalak, Türkiye’nin bugün karşı karşıya bulunduğu tablonun sorumlusunun iktidarın çözüm süreci ve dış politikada ortaya koyduğu yanlışlıklar olduğunu vurgulayarak, "Maalesef iktidar bu süreçte Türkiye’nin tarihsel birikimine yakışır bir yaklaşım ortaya koyamamıştır. Yapılan bütün uyarılara rağmen, çözüm süreci gibi hayati bir konuyu siyasetin kısır malzemesi olmaktan kurtaramamıştır. Son olaylar göstermektedir ki, Türkiye’nin 12 yıl sonra geldiği nokta, maalesef başladığı noktadan çok daha geridedir. Sadece şu iki günde 18 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, bir çok bölgede sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Temennimiz bir an evvel ülkede emniyet ve sükunetin sağlanmasıdır.Bu noktada en büyük güvencemiz, milletimizin sahip olduğu engin tecrübe ve birikimdir. Bu millet asil bir millettir. Bu kirli oyunları boşa çıkaracak sağduyu ve iradeye sahiptir.Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da bu kardeşliği hiç kimsenin bozmasına izin vermeyecektir." değerlendirmesini yaptı.

Hayatını kaybeden kardeşlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmetler, kederli ailelerine ise başsağlığı diledi, "Aziz milletimizin başı sağolsun." dedi.

CİHAN