Dünya'nın Haberleri Bu kentte

Arama :  
Tavsiye Et Günün Haberleri Ana Sayfam Yap Sitene Ekle Seri İlanlar İletişim Künye

 

 
 
 
 Namaz Vakitleri

 


 
 
 
 
 
 
 
 

 

30.01.2003 tarihinden bu güne kadar İstanbulda Valilik görevini sürdüren Muammer Güler Kamu Güvenliği Müsteşarlığı
 Reklam
Güler veda ziyaretlerine devam ediyor
18 Mayıs 2010 Salı 11:08
30.01.2003 tarihinden bu güne kadar İstanbulda Valilik görevini sürdüren Muammer Güler Kamu Güvenliği Müsteşarlığı görevine atandığı açıklandıktan sonra veda turlarına başladı.

İstanbul Valiliği görevinden Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığına atanan Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı da veda ziyaretinde bulundu. Saraçhane Belediye Sarayı’nda gerçekleşen görüşmede İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Adem Baştürk de yer aldı.

Ziyarette konuşan Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’a 6 yılı aşkın bir süre birlikte hizmet ettiklerini belirterek, “Çok değerli dostum ve arkadaşım Muammer Güler, Ankara’daki yeni görevine başlayacak olması vesilesiyle bizlere bir veda ziyaretinde bulundular. Gerçekten kurumsal taassup gözetmeksizin İstanbul’a hizmet vermeyi yeğledik ve el ele verdik yan yana olduk. Birçok sorunları beraber aştık ve İstanbul bugünkü bu güzel noktaya geldi. Bu başarıda hepimizin koordineli çalışmasında payı var. Kendimi bu konuda şanslı hissediyorum. Farklı tavırda, farklı anlayışta olan insanlarla çalışmak çok zor. Kamu görevlileri arasındaki böylesi iyi bir diyalog çok önemli” diye konuştu.

2010 Avrupa Kültür Başkenti olan ve dünya kültür başkenti olma özeliği taşıyan İstanbul’da hizmet beklentilerinin de o denli yükseldiğini vurgulayan Kadir Topbaş, “Sayın Muammer Güler ile İstanbul’a birlikte çok hizmet ettik. Çok büyük organizasyonlarda, fuarlarda, kongrelerde ve olağanüstü hallerde bir arada olduk. Tecrübelerinden istifade ettik. Kendisi İstanbul’a çok güzel hizmetler verdi. İstanbullular adına kendilerine teşekkür ediyor ve yeni görevinde başarılar diliyorum” dedi.

Güler; “Ankara’dan İstanbul’a hizmet etmeye devam edeceğim”

Muammer Güler de 31 Mayıs’ta görevi yeni valiye bırakacağını belirterek,  görev süresi boyunca Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile birlikte en yoğun mesai içinde olduklarını söyledi. “Sevgili Başkan Topbaş ile hem Beyoğlu Belediye Başkanlığı’nda, hem 1.Dönem İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda ve bir ilke imza atarak seçildiği 2.Dönem Başkanlığında birlikte çalışma fırsatı bulduk” diyen Güler, İstanbul açısından merkezi ve yerel yönetimin işbirliği içinde çalışmasının çok büyük bir önemi olduğunu kaydetti.

İstanbul’a yapılan yatırım ve hizmetin tüm Türkiye’yi etkilediğinin altını çizen Güler, sözlerini şöyle sürdürdü; “İstanbul’da dostum Sayın Topbaş ile çok iyi bir işbirliği yaptık. Bunun yararlı sonuçlar getirdiğini özellikle belirtmek istiyorum. Dostum Sayın Kadir Topbaş’a, Genel Sekreter Adem Baştürk ve Büyükşehir Belediyemizin bütün idari birimlerine, bağlı kuruluşlarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Gözümüz kulağımız hep İstanbul’da olacak. İstanbul sevdamız gönlümüze düşmüştür artık. Bu sevda hiç bitmeyecektir. Hizmet hangi kulvarda olursa olsun devam edecektir. Ve gönlümüz yine İstanbul’da kalacaktır. Burada İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sürdürmüş olduğu yatırımlarla İstanbul’un geleceğine yönelik çok önemli işlerin yapıldığını ifade etmek durumundayım. Ulaşım alanında yapılan projeler İstanbul’da 2000’li yıların başındaki kilitlenmeyi çözmüştür. Kentsel dönüşüm alanındaki yaptığı çalışmalarda çok önemsiyoruz. Belediyemiz İstanbul’un güçlü altyapısını oluşturmak için çok önemli çalışmalar yaptı. Yalnız, kaynak sıkıntısı yönünden İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin önünü açılması lazım. Yeni düzenlemelerde merkezi yönetim paylarının arttırılması lazım. Bu yapılan yatırımlar aslında merkezi yönetimin üstlenmesi gereken yatırımlar. Bir döneme çok önemli, yatırımlar sığdı ve İstanbul artık büyük bir kongre şehri oldu. Büyükşehir’in yaptığı yatırımların ve kongre turizmine yönelik tamamlanan dev tesislerin bunda çok büyük etkileri olmuştur. Spor tesislerinde, altyapı yatırımlarında bunun çok büyük etkileri görülmüştür. İstanbul artık dünyaya açılmış, dünyanın artık önemle üzerinde durduğu ve geleceği de çok iyi olan bir şehirdir. Biz bunun değerini bilmeliyiz. Sayın Başkanımızın da şahsi kişiliğinden dolayı idari olan münasebetlerinde çok etkileyici olduklarını gördük. Birlikte hiçbir tutuculuk içinde olmadan hizmetlerimizi birleştirerek çok güzel işler yaptık.”

Konuşmaların ardından gazetecilerin sorularını da cevaplandıran Muammer Güler, şampiyon olan Bursaspor’un başarısını kutladığını belirterek, Fenerbahçe-Trabzonspor Maçı sonrası yaşanan olaylara gerekli müdahalenin yapıldığını kaydetti. Yeni görevinde İstanbul ile bağlarının kopmayacağını vurgulayan Güler, “Ankara’da yapacağımız görev de İstanbul’un dışındaki bir görev değil. Oradaki yapacağımız görev belki de en başta İstanbul’u etkileyecek bir görev. Devletin yapacağı hiçbir çalışma İstanbul’u düşünmeden olamaz. İstanbul’da yapılacak bir hizmet belki de Türkiye’nin yarısını etkileyen bir hizmet. İstanbulsuz bir çözüm, İstanbulsuz bir yol haritası yapmak mümkün değil. Türkiye’de yapılacak şeylerin birçoğu İstanbul’u ilgilendiriyor. İstanbul’dan kopacak değiliz. Yapılacak çalışmalar hep İstanbul’u düşünerek yapılacak çalışmalardır. Dostum Kadir Topbaş ile bundan sonra da hizmetin olduğu her yerde buluşmamız mümkündür” şeklinde konuştu.

Başkan Kadir Topbaş, ziyaretin sonunda Muammer Güler'e teşekkür plaketi ve İstanbul manzaralı bir yağlı boya tablo hediye etti.


Hasbahçe GazetesiEtiketler : Güler, veda, ziyaretlerine, devam, ediyor,Bu Haber Toplam 2512 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 

Türkkep Hangi Alanlarda Hizmet Verir? Nedir?
Türkkep Hangi Alanlarda Hizmet Verir? Nedir?

Esnafta Halkta Rahatlayacak
Esnafta Halkta Rahatlayacak

Ramazan ALTAN, Sahaya Farklı İniyor
Ramazan ALTAN, Sahaya Farklı İniyor

İstanbul Arnavutköy'de Satılık Arsaların Fiyatları
İstanbul Arnavutköy'de Satılık Arsaların Fiyatları

Muhteşem kampanyalar Digitürk’te sizleri bekliyor
Muhteşem kampanyalar Digitürk’te sizleri bekliyor

Aygünler Mobilya Küçükkö'de!
Aygünler Mobilya Küçükkö'de!

Gökkuşağı Hipermarket Büyüyor
Gökkuşağı Hipermarket Büyüyor

Başbakan Hastaneye Kaldırıldı
Başbakan Hastaneye Kaldırıldı

Brüksel'de silahlı çatışma
Brüksel'de silahlı çatışma

Stad Kana Bulandı
Stad Kana Bulandı

 
 
Tüketici Haklarınızı Biliyor musunuz?
Evet, biliyorum.
Hayır, bilmiyorum.
Öğretilmediği için bilmiyorum.
İhtiyacım olduğu zaman öğreniyorum.
Hiç ilgilenmiyorum.
Ahmet Kekeç
Şimdi de Suriye Kürtleri mi çıktı başımıza?
İbrahim Karagül
Kaza ya da sabotaj çıkarsa ne olacak?
Prof.Dr.Murat GENÇBAY
KALP HASTALIKLARI VE TEDAVİ YÖNTEMLERİ
Nuran KESEN
Başbakan R.T. Erdoğan'a ithafen..
   Tüm Yazarlar
 
 

 

 :: Ana Sayfa :: Günün Haberleri :: İletişim

  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2000-2006 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 212 667 66 66  |  Faks: +90 212 476 44 88  |  Destek: marmarayayingrubu@gmail.com
Sayfa Üretimi: 0.9375
Haberler artık Outlook'ta