Dünya'nın Haberleri Bu kentte

Arama :  
Tavsiye Et Günün Haberleri Ana Sayfam Yap Sitene Ekle Seri İlanlar İletişim Künye

 

 
 
 
 Namaz Vakitleri

 


 
 
 
 
 
 
 
 

 

Tarhan, Gülen'in ruh sağlığının Cemaat mensupları tarafından sorgulanması gerektiğini, son tavırların sağlıklı bir
 Reklam
Gülen'in ruh sağlığı bozukmu?
24 Mayıs 2014 Cumartesi 00:52
Tarhan, Gülen'in ruh sağlığının Cemaat mensupları tarafından sorgulanması gerektiğini, son tavırların sağlıklı bir tavır olmadığını söyledi.

Ülke TV canlı yayınına bağlanan Nevzat Tarhan, Gülen'in ruh sağlığının Cemaat mensupları tarafından sorgulanması gerektiğini, son tavırların sağlıklı bir tavır olmadığını söyledi.

Önceki gün Başbakan Erdoğan'ın ruh sağlığıyla ilgili sözler söyleyen Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Ahmet Kekeç'in Ülke TV'de bu sözleri hatırlatmasının ardından telefonla canlı yayına bağlandı.

Kekeç, Tarhan'a "Erdoğan'a Cumhuriyet tarihinin en büyük saldırısını yapan, özel telefon konuşmalarını ifşa eden, insanların yatak odalarına kadar giren şahısların ruh durumuyla ilgili bir sorun görmüyor musunuz" sorusunu yöneltti.

Nevzat Tarhan ise bu soru karşısında, o programda genel bir analiz yaptığını, kimsenin şahsıyla ilgili muayene yapmadan bir teşhiste bulunmayacağını belirtti, "karşı tarafla ilgili konu konuşulsaydı, onlarla ilgili de görüşlerimi söylerdim" dedi.

TURGAY GÜLER: FETHULLAH GÜLEN'İN RUH SAĞLIĞINI DEĞERLENDİRİR MİSİNİZ?

Tarhan'ın bu sözleri üzerine programın moderatörü Turgay Güler araya girerek "Fethullah Gülen'in ruh sağlığını değerlendirir misiniz? Beddua seanslarını gördük, vücut dilini gördük, el hareketlerini gördük, Karun, Firavun demelerini gördük " sorusunu yöneltti.

Bu soru üzerine Nevzat Tarhan, Gülen'in ruh sağlığıyla ilgili ilginç değerlendirmelerde bulundu. Tarhan, Gülen'in cezbe halinde olmuş olabileceğini, Cemaat'in iyi yönetilmediğini, politize olduğunu söyledi, özellikle dış odaklarla belirsiz ilişkiler içerisine girdiğini, bunun da sağlıklı bir duruş olmadığını söyledi.

İşte Nevzat Tarhan'ın o açıklamaları:

Ben dini grupların, tarikatların, cemaatlerin varlığını hep savunmuşumdur. Halen de savunuyorum. Ama tarikatların ve cemaatlerin devlet talebi ve siyasi talepler içerisine olmamalarını da dile getiriyorum.

CEMAAT'İN DIŞ BAĞLANTILARLA İLİŞKİ VE PAZARLIK İÇERİSİNDE

Burada cemaat, siyasi bir talep içerisinde, siyasi bir yapılanma içerisinde. Özellikle uluslararası bağlantıları olduğuyla ilgili çok güçlü kanıtlar var. Çok güçlü veriler var. Böyle bir durumda bu dini grubun kendi sınırlarına çekilmesi, asli vazifesini yapmasını gerektiğini düşünüyorum.

Amerika'da, dini hizmetlerde bulunan bir yapının bu derece politize olması ve dış odaklarla bu derece belirsiz ilişkiler içerisinde olması, güç odaklarıyla pazarlık içerisine girdiği izlenimini göstermesi sağlıklı değil.

CEMAAT YANLIŞ YÖNETİLİYOR

Böyle bir durumda, Cemaat'in yanlış yönetilmesi gibi bir durum var. Burada bir ruh sağlığı analizi yapmak için o kişiyi muayene etmek gerekiyor. İyi niyetle başlamış bir hareketin, Türkiye'nin aleyhine yönlendirildiğini görüyoruz.

Gülen, cezbe halinde, sağlıklı düşünemeyen insanların izlenimini uyandırıyor. Böyle bir izlenime sahip olan insanların kendileri mesul olmaz, fakat yakınları bu durumdan mesul olurlar.

Turgay Güler: Mesul olmaz demek, ruhsatı bulunmaz demek midir?

Muhiddin Arabi gibi biri "enel hakk" diyor, ve bu şekilde onunla ilgili selefi bir durum ortaya çıkıyor. Burada yüzeyseli görerek psikolojik analiz yapılmaz.

CEMAAT MENSUPLARI GÜLEN'İN RUH SAĞLIĞINI SORGULAMALI

Cezbe halinde, kendinden geçmiş bir kimsenin davranışıysa, bu kimseye özel bir yardım gerekir. Eğer öyle bir şey varsa. O kişiyi sevenlerin bu olaya muhakkak bu gözle de bakmaları gerekiyor. Bir şekilde onun ruh sağlığıyla ilgili sorgulama içerisine girmeleri gerekiyor. Benim tanı koymak ya da analiz yapmak gibi hakkım da yok, yetkim de yok. Öyle bir talep de olmadı.

Ama burada, sağlıklı gitmeyen bir şey olduğunu düşünüyorum.Etiketler : Gülen'in, ruh, sağlığı, bozukmu?,Bu Haber Toplam 1761 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 

Ramazan ALTAN, Sahaya Farklı İniyor
Ramazan ALTAN, Sahaya Farklı İniyor

İstanbul Arnavutköy'de Satılık Arsaların Fiyatları
İstanbul Arnavutköy'de Satılık Arsaların Fiyatları

Muhteşem kampanyalar Digitürk’te sizleri bekliyor
Muhteşem kampanyalar Digitürk’te sizleri bekliyor

Aygünler Mobilya Küçükkö'de!
Aygünler Mobilya Küçükkö'de!

Gökkuşağı Hipermarket Büyüyor
Gökkuşağı Hipermarket Büyüyor

Başbakan Hastaneye Kaldırıldı
Başbakan Hastaneye Kaldırıldı

Brüksel'de silahlı çatışma
Brüksel'de silahlı çatışma

Stad Kana Bulandı
Stad Kana Bulandı

Erdoğan Fildişi sahilinde
Erdoğan Fildişi sahilinde

Acımasızca infaz ettiler
Acımasızca infaz ettiler

 
 
Tüketici Haklarınızı Biliyor musunuz?
Evet, biliyorum.
Hayır, bilmiyorum.
Öğretilmediği için bilmiyorum.
İhtiyacım olduğu zaman öğreniyorum.
Hiç ilgilenmiyorum.
Ahmet Kekeç
Şimdi de Suriye Kürtleri mi çıktı başımıza?
İbrahim Karagül
Kaza ya da sabotaj çıkarsa ne olacak?
Prof.Dr.Murat GENÇBAY
KALP HASTALIKLARI VE TEDAVİ YÖNTEMLERİ
Nuran KESEN
Başbakan R.T. Erdoğan'a ithafen..
   Tüm Yazarlar
 
 

 

 :: Ana Sayfa :: Günün Haberleri :: İletişim

  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2000-2006 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 212 667 66 66  |  Faks: +90 212 476 44 88  |  Destek: marmarayayingrubu@gmail.com
Sayfa Üretimi: 1.0575
Haberler artık Outlook'ta