Dünya'nın Haberleri Bu kentte

Arama :  
Tavsiye Et Günün Haberleri Ana Sayfam Yap Sitene Ekle Seri İlanlar İletişim Künye

 

 
 
 
 Namaz Vakitleri

 


 
 
 
 
 
 
 
 

 

Kamu Yönetimi Araştırma Derneği Genel Başkanı Ali Koplay: “Güçlü bir Türkiye inşaasına, katkıda bulunmak”
 Reklam
Güçlü bir Türkiye inşaasına katkıda bulunmak
25 Kasım 2008 Salı 16:26
Kamu Yönetimi Araştırma Derneği Genel Başkanı Ali Koplay: “Güçlü bir Türkiye inşaasına, katkıda bulunmak”

Haber-Röportaj: İlker ÇAKAN   

       Kamu Yönetimi Araştırma Derneği Genel Başkanı Ali Koplay, Kamu Yönetimi Araştırma Derneği konulu yaptığım röportajda şunları söyledi;

Multi-disipliner kişiler tarafından kuruldu

      Derneğimiz 2005 yılında sivil toplumun gücüne inanan Müfettiş, akademisyen, bürokrat ve özel sektör temsilcilerinden oluşan multi-disipliner kişiler tarafından kuruldu. Derneğimizin adı" Kamu Yönetimi Araştırma Derneği" dir.  Kısa adı  ise; “KAYAD'” dır.

 Kamu yönetiminin, özel sektörün, Türk dünyasının ve toplumun içinde bulunduğu sorunları, esaslı bir şekilde ve derinlemesine inceleyerek yeni ufuklar açan, gerçekçi ve demokratik bir anlayış ile çözmeye kararlı; kamunun isteklerini ve toplumsal yararı her şeyin önünde gören bir anlayışla idealist, azimli, demokratik kültürle yoğru1muş, fedakar kişilerin oluşturduğu bir toplulukla, dostluk, kardeşlik, dayanışma, yardımlaşma ve karşılıklı güvenin tesis edildiği ve geliştirildiği; kişilerin hak ve hürriyetlerinin korunduğu, adaletin egemen kılındığı, güvenli geçmişten güçlü geleceğe doğru kalkınmış, dünya devletleri içerisinde yerini alan müreffeh ve güçlü bir Türkiye inşaasına, katkıda bulunmaktır.

 Kamu yönetiminin sorunlarını tespit etmek

      Derneğimiz; kamu yönetiminin, özel sektörün, Türk dünyasının ve toplumun maddi ve manevi birikiminden yararlanarak ve bunların sentezini yaparak, yeni bir muasır medeniyet inşaası konusunda bunlardan en üst düzeyde yararlanır. Bu bağlamda düşünce ve bilgi üretimi ve bunları toplumla paylaşarak aksiyona dönüştürme faaliyetleri yapar. Bu çerçevede; Kamu yönetimi, özel sektör, toplumsal, ekonomik ve kültürel alanlarda sorunları tespit etmek ve çözüm üretmek amacıyla, alanına ve konusuna göre bilimsel araştırma komisyonları kurar. Bu komisyonlar, araştırma komisyon başkanlığı şeklinde faaliyetlerini yürütür. Kamu yönetiminin sorunlarını tespit etmek üzere araştırma, inceleme ve istatistikî çalışmalar yapar. Konularına göre alan çalışması yapar ve bu çalışmaların sonuçlarını yasal her türlü iletişim araçlarını kullanarak kamuoyuna duyurur ve bunları kamuoyuyla paylaşır. Dernek amaçları kapsamında kamu yönetimini doğrudan ve dolaylı olarak  ilgilendiren konularda, kongre, konferans, seminer, panel, brifıng, röportaj, sempozyum ve benzeri eğitsel etkinlikler düzenler.

Uzman kişilerden oluşan çalışma grupları 

       Faaliyetlerini etkin ve verimli kılmak amacı ile aynı ilkeler doğrultusunda çalışan sivil toplum örgütleri ile işbirliği yapar ve ortak projeler geliştirir. Ayrıca sivil toplum bilincinin gelişmesi ve kurumsallaşması için gerekli çalışmaları yaparak bu doğrultuda etkinliklerde bulunur. Dernek kamu yönetimi, özel sektör, sosyal, ekonomik, kültürel ve siyasi konularda bilimsel çalışmalar yapar veya yaptırır. Bu amaçla konusunda uzman kişilerden oluşan çalışma grupları ile çalışmalarını projelendirir ve ulaşılan sonuçları rapor haline getirir. Bu raporları, öncelikli olarak dernek üyelerine gerekli gördüğünde kamu kurum ve kuruluşlarına, kamuoyuna ve özel sektör kuruluşlarının bilgisine sunar.

Dernek amacına yönelik bilimsel araştırmalar 

       Dernek amacına yönelik bilimsel araştırmalara, bilgi, belge, kitap vs. imkanları ölçüsünde mali nitelikte destek sağlar ve bu doğrultuda destek alır. Aynı zamanda kitap, dergi ve benzeri yayınlar yapar. Amaçlarını gerçekleştirebilmek için KAYAD, amaçlarına yönelik akademi, enstitü ve araştırma merkezleri kurar. Dernek, amaçlarını kurumsallaştırmak için Ekim ayının ilk haftasını "Kamu Yönetimi Haftası" ilan eder. Ayrıca, kamu yönetimi kongresi düzenler. Derneğimiz Kamuoyunu Bilgilendirme Faaliyetleri Kapsamında; Öncelikle derneğin amacı doğrultusunda araştırmalar yapan uzmanların ve bilim adamlarının çalışmalarını kitap, dergi, broşür, bülten, rapor ve benzeri basım yöntemleriyle ve ayrıca konunun niteliğine göre tertiplenecek konferans, seminer şeklindeki etkinliklerle değerlendirir. Bu bağlamda, çeşitli yollarla edinilen bilgileri tüm iletişim araçlarından yararlanılmak suretiyle kamuoyuna duyurur.

Kişisel melekelerinin gelişimi konusunda düşünce üretir 

        Kamuoyuyla paylaşır. Derneğimiz Bireylerin Kişisel Gelişimine Katkıda Bulunmak Amacıyla; Öncelikle üyelerin birbirleriyle tanışmalarını temin eder. Yardımlaşma ve dayanışmayı teşvik ederek, aralarında anlamlı bir bağ ve birliktelik kurmayı amaçlar ve bunun için gerekli ortamı hazırlar. Kişisel melekelerinin gelişimi konusunda düşünce üretir ve benzeri etkinliklerde bulunur. Bireylerin kişisel gelişimi için bedelli veya bedelsiz eğitici, öğretici kurşlar açar, seminer ve konferanslar düzenler, ayrıca konusuna göre bilimsel inceleme gezisi düzenler.

Bireylerin kariyer planlaması ve kariyer gelişimine katkıda bulunmak

        Bireylerin kariyer planlaması ve kariyer gelişimine katkıda bulunacak etkinliklerde bulunur Derneğimiz  Toplumsal ve Özellikle Gençliğin Gelişmesine Yönelik Olarak ise; Gençlerin, kendilerini ilgilendiren her alanda ve her kademede yönetime katılmalarını, bilimsel çalışmalara ve araştırmalara iştiraklerini sağlar. Çalışma yaşamındaki gençlerin kişisel ve sosyal gelişmelerinin desteklenmesi, yaşadıkları güçlüklerin ve sorunların çözümlenmesi, ayrıca gençlerin suça yönelmelerinin alkol ve madde bağımlılığının önlenmesi konusunda gerekli araştırmaları yapar veya yaptırır.

Genç bilim adamlarının yetişmelerini destekler

        Başarılı ve çalışkan olduğu belgelerle anlaşılan öğrencilere burs verir. Genç bilim adamlarının yetişmelerini destekler. Üyelerinin yurt dışı eğitim faaliyetlerine ilişkin gerekli ortamı hazırlar ve bu doğrultuda danışmanlık hizmeti verir. Yüksek lisans ve doktora yapanlara imkanları ölçüsünde destek sağlar. Ülkemizin ve insanlığın tarih ve kültür birikiminden yararlanarak demokrasinin geliştirilmesi ve demokratik kültürün kurumsallaşması için çalışmalar, araştırmalar yapar ve bunu topluma çeşitli yollarla aktarmak suretiyle toplumla paylaşır. Bu amaçla eğitim, dil ve kültür merkezleri açar ve çalıştırır.

İnsandan başka hiçbir şey, dünyanın ekolojik  dengesini bozamaz

       Bütün bu çalışma alanlarının ve etkinliklerin yanında KAYAD; "İnsandan başka hiçbir şey, dünyanın ekolojik  dengesini bozamaz" cümlesinden hareketle çevre dengesi konusunda toplumsal bilincin gelişmesine katkıda bulunur. Gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakmak için ekolojik dengeye uygun kentsel dönüşüm ve toplu konut projeleri hazırlar veya hazırlatır. Bu vesile ile derneğimizin amaçlarını ve faaliyetlerini gerçekleştirmek için azami gayret gösteren Derneğimizin Genel Başkan Yardımcıları Sayın Selami Duman, Sayın Murat Akçakaya, Sayın Süheyla Savcı, Derneğimizin Genel Sekreteri Sayın Ercan Ermiş, Derneğimizin Mali Koordinatörü Sayın Yaşar Aydın ve Derneğimizin Strateji Geliştirme Başkanı Sayın Ayşe Sibel Öksüze ve Denetleme Kurulu Üyemiz Sayın Özgür Şahin ile derneğimizin can dostu değerli üyelerine bu röportaj vesilesiyle çok teşekkür ederim.Ayrıca size de teşekkürlerimi bir borç bilirim.”

www.ilkercakan.tr.gg

 

 

 

 
Etiketler : Güçlü, bir, Türkiye, inşaasına, katkıda, bulunmak,Bu Haber Toplam 3245 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
Bu habere toplam (1) yorum eklenmiştir.
26 Kasım 2008 Çarşamba 12:54
Kamuran Taştekin
Sayın Koplay; gerçekten bir hizmet adamı. Hem kamu görevini hem de sivil toplum çalışmalarını başarıyla gerçekleştiriyor.Allah kendine ve bu yoldaki dostlarına yardımcı olsun. Röportajdaki isimleri tanımıyorum ama, onlara da başarılar diliyorum.
 
Yorum Ekle Yukarı
 

Türkkep Hangi Alanlarda Hizmet Verir? Nedir?
Türkkep Hangi Alanlarda Hizmet Verir? Nedir?

Esnafta Halkta Rahatlayacak
Esnafta Halkta Rahatlayacak

Ramazan ALTAN, Sahaya Farklı İniyor
Ramazan ALTAN, Sahaya Farklı İniyor

İstanbul Arnavutköy'de Satılık Arsaların Fiyatları
İstanbul Arnavutköy'de Satılık Arsaların Fiyatları

Muhteşem kampanyalar Digitürk’te sizleri bekliyor
Muhteşem kampanyalar Digitürk’te sizleri bekliyor

Aygünler Mobilya Küçükkö'de!
Aygünler Mobilya Küçükkö'de!

Gökkuşağı Hipermarket Büyüyor
Gökkuşağı Hipermarket Büyüyor

Başbakan Hastaneye Kaldırıldı
Başbakan Hastaneye Kaldırıldı

Brüksel'de silahlı çatışma
Brüksel'de silahlı çatışma

Stad Kana Bulandı
Stad Kana Bulandı

 
 
Tüketici Haklarınızı Biliyor musunuz?
Evet, biliyorum.
Hayır, bilmiyorum.
Öğretilmediği için bilmiyorum.
İhtiyacım olduğu zaman öğreniyorum.
Hiç ilgilenmiyorum.
Ahmet Kekeç
Şimdi de Suriye Kürtleri mi çıktı başımıza?
İbrahim Karagül
Kaza ya da sabotaj çıkarsa ne olacak?
Prof.Dr.Murat GENÇBAY
KALP HASTALIKLARI VE TEDAVİ YÖNTEMLERİ
Nuran KESEN
Başbakan R.T. Erdoğan'a ithafen..
   Tüm Yazarlar
 
 

 

 :: Ana Sayfa :: Günün Haberleri :: İletişim

  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2000-2006 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 212 667 66 66  |  Faks: +90 212 476 44 88  |  Destek: marmarayayingrubu@gmail.com
Sayfa Üretimi: 0.9494
Haberler artık Outlook'ta