Dünya'nın Haberleri Bu kentte

Arama :  
Tavsiye Et Günün Haberleri Ana Sayfam Yap Sitene Ekle Seri İlanlar İletişim Künye

 

 
 
 
 Namaz Vakitleri

 


 
 
 
 
 
 
 
 

 

GREAT Yaratıcılık Festivali için 40’ı aşkın İngiliz şirketi Türkiye’ye geliyor
 Reklam
GREAT festivalı'ne büyük ilgi
19 Mayıs 2014 Pazartesi 15:24
GREAT Yaratıcılık Festivali için 40’ı aşkın İngiliz şirketi Türkiye’ye geliyor

Birleşik Krallık Sağlık Bakanlığı Kaliteden Sorumlu Bakan Yardımcısı Lord Howe’un başkanlığındaki GREAT Yaratıcılık Festivali Ticaret Delegasyonu bugüne kadar Türkiye’ye gelen en büyük Birleşik Krallık ticaret heyetlerinden biri olma özelliğini taşıyor. Lüks, sağlık, şehircilik sektörlerinde faaliyet gösteren 40’ı aşkın şirket, 20-22 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da işbirliği fırsatlarını konuşacak.

GREAT Yaratıcılık Festivali Ticaret Delegasyonu, lüks, sağlık ve şehircilik sektörlerinde Birleşik Krallık’ta bulunan 40’ı aşkın şirketten oluşuyor. Bugüne kadar Türkiye’ye gelen en büyük ticaret heyetlerinden biri olacak olan delegasyon, 20-22 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan GREAT Yaratıcılık Festivali kapsamında çalışmalarını sürdürecek. Üç günlük GREAT Yaratıcılık Festivali boyunca ilgili panellere, usta sınıflarına (masterclass) ve atölyelere katılacak olan, GREAT Yaratıcılık Festivali Ticaret Delegasyonu, Festival boyunca Türk şirketlerinin temsilcileri ile işbirliği fırsatlarını ele almak üzere bir araya gelecek.

GREAT Yaratıcılık Festivali Ticaret Delegasyonu’nun başkanlığını yapan Birleşik Krallık Sağlık Bakanlığı Kaliteden sorumlu Bakan Yardımcısı Lord Howe, Türkiye’de Soma’da yaşanan elim maden kazasından ötürü büyük bir üzüntü duyduklarını belirtirken, bu trajediden etkilenenlerin ailelerine ve arkadaşlarına en içten taziyelerini sunduklarını söyledi. Howe ayrıca  “Bugüne kadar düzenlenen ilk GREAT Yaratıcılık Festivali için İstanbul’a gidiyorum. Festival; tekstil, teknoloji, inovasyon, lüks, mimari, geleceğin yaratıcı şehirleri gibi yaratıcı sektörleri kapsarken, Festival’in genel temalarından birini de sağlık sektörü oluşturuyor. Aynı zamanda, bugüne kadar Birleşik Krallık’tan Türkiye’ye gelen en büyük ticaret heyetlerinden birine başkanlık yapmaktan da büyük bir mutluluk duyuyorum,” dedi.

Geleceğin yaratıcı şehirleri alanında faaliyet gösteren, AECOM, Burrell Architects, Dan & Adam, Orient Research Consulting; sağlık bakımı sektöründen Ashridge Business School,  Barts Health NHS Trust, BT plc, GE Healthcare, IBI Nightingale, Righttrack Consulting, Serco, Steffian Bradley Architects ve Virtual Health, lüks dünyasından ise Barjis, ITEX Fabrics, Love Niche Studio, Mark/Guisti ve Media Devil gibi şirketlerden oluşan ticari heyet, hem topluca hem de ayrı ayrı olarak günümüz Birleşik Krallık’ındaki yaratıcı ticari yetenekleri İstanbul’da temsil edecek.

“Bu ticaret heyetinde bize, sağlık, moda ve şehircilik alanında Birleşik Krallık’ın önde gelen kuruluşları eşlik edecek. Bunlar, Türkiye’de de faaliyet göstermeye istekli şirketler,” diyen Lord Howe sözlerini şöyle sürdürdü: “Lüks ve moda sektörü heyeti Birleşik Krallık’ın eşsiz ve yenilikçi şirketlerinden oluşuyor. Sağlık ve şehircilik alanlarında faaliyet gösteren şirketler, Türkiye ile ortaklıklara giderek 30 sağlık kampüsü ve büyük kentsel dönüşüm projelerinin de aralarında bulunduğu iddialı 2023 hedeflerinin gerçekleşmesine destek olmak için son derece istekli. Ayrıca, festivalin ustalık sınıflarından birine katılacak olan Başbakanlık Özel Sağlık Bakımı ve Yaşam Bilimleri Elçisi Lord Kakkar’ın da bize eşlik edecek olmasından büyük bir mutluluk duyuyorum.”

GREAT Yaratıcılık Festivali'nin amacı

GREAT Yaratıcılık Festivali, Birleşik Krallık’ın dünyanın en yaratıcı ulusu olduğunu gözler önüne sermeyi ve Ticari Yaratıcılık’ın güçlendirilmesinin Birleşik Krallık’ın rekabet avantajını nasıl geliştireceğini ve ticari büyüme konusundaki itibarını güvence altına alacağını da vurgulamayı amaçlıyor. GREAT Festivali, Türkiye’de Birleşik Krallık için büyük ticari fırsatlar oluşturulmasının da önünü açacak. Festival, ticari inovasyon, girişimcilikteki güçlü yönler, kültür ve yaratıcı sektörler gibi büyük iş fırsatları açısından Birleşik Krallık’ın yaratıcılığının güçlü yönlerini gözler önüne serecek.

Hem Birleşik Krallık hem de Türkiye’den misafirlere, ünlülere, işadamlarına ve sanatçılara ev sahipliği yapacak olan GREAT Yaratıcılık Festivali, her iki ülkede lüks, moda, sağlık bakımı, tasarım, geleceğin şehirleri, teknoloji ve yiyecek & içecek alanlarında yeni pazarların geliştirilmesine odaklanacak. Festival, yaratıcı inovasyon ile ticari zeka arasındaki dinamik bağlantıyı uygulamalı olarak gözler önüne serecek.
İstanbul’daki GREAT Yaratıcılık Festivali, en girişimci, heyecan verici ve dikkat çekici işletme ve insanlardan oluşan bir seçkinin tek bir yerde sunulduğu bir yaratıcılık gösterisi olacak. Bu, Birleşik Krallık moda, sağlık bakımı, tasarım, lüks, inovasyon, teknoloji, geleceğin şehirleri, eğitim, yiyecek ve içecek sektörlerinde Birleşik Krallık modasının en iyi unsurlarına ve bunu mümkün kılan iham verici uzman ve sanatçılara özel bir erişim sunan üç GREAT festivalinden ilki. Birleşik Krallık’ın en iyi yetenekleri tarafından ortaya konan konuşmalar, usta sınıfları ve ağ oluşturma oturumları misafirlerin fikir, yaklaşım ve irtibat bilgilerini değiş tokuş etmesine imkan veren eşsiz bir mekan sunacakEtiketler : Birleşik, Krallık, Sağlık, Bakanlığı, Kaliteden, Sorumlu, Bakan, Yardımcısı, Lord, Howe,Bu Haber Toplam 1872 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 

Ramazan ALTAN, Sahaya Farklı İniyor
Ramazan ALTAN, Sahaya Farklı İniyor

İstanbul Arnavutköy'de Satılık Arsaların Fiyatları
İstanbul Arnavutköy'de Satılık Arsaların Fiyatları

Muhteşem kampanyalar Digitürk’te sizleri bekliyor
Muhteşem kampanyalar Digitürk’te sizleri bekliyor

Aygünler Mobilya Küçükkö'de!
Aygünler Mobilya Küçükkö'de!

Gökkuşağı Hipermarket Büyüyor
Gökkuşağı Hipermarket Büyüyor

Başbakan Hastaneye Kaldırıldı
Başbakan Hastaneye Kaldırıldı

Brüksel'de silahlı çatışma
Brüksel'de silahlı çatışma

Stad Kana Bulandı
Stad Kana Bulandı

Erdoğan Fildişi sahilinde
Erdoğan Fildişi sahilinde

Acımasızca infaz ettiler
Acımasızca infaz ettiler

 
 
Tüketici Haklarınızı Biliyor musunuz?
Evet, biliyorum.
Hayır, bilmiyorum.
Öğretilmediği için bilmiyorum.
İhtiyacım olduğu zaman öğreniyorum.
Hiç ilgilenmiyorum.
Ahmet Kekeç
Şimdi de Suriye Kürtleri mi çıktı başımıza?
İbrahim Karagül
Kaza ya da sabotaj çıkarsa ne olacak?
Prof.Dr.Murat GENÇBAY
KALP HASTALIKLARI VE TEDAVİ YÖNTEMLERİ
Nuran KESEN
Başbakan R.T. Erdoğan'a ithafen..
   Tüm Yazarlar
 
 

 

 :: Ana Sayfa :: Günün Haberleri :: İletişim

  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2000-2006 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 212 667 66 66  |  Faks: +90 212 476 44 88  |  Destek: marmarayayingrubu@gmail.com
Sayfa Üretimi: 0.9807
Haberler artık Outlook'ta