Dünya'nın Haberleri Bu kentte

Arama :  
Tavsiye Et Günün Haberleri Ana Sayfam Yap Sitene Ekle Seri İlanlar İletişim Künye

 

 
 
 
 Namaz Vakitleri

 


 
 
 
 
 
 
 
 

 

Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı ve Giresun MHP Belediye Başkan Adayı Ali Kara: “Giresun’da
 Reklam
Giresun'da iş istihdamı sağlanmalıdır
17 Mart 2009 Salı 15:24
Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı ve Giresun MHP Belediye Başkan Adayı Ali Kara: “Giresun’da iş istihdamı sağlanmalıdır”

Haber-Röportaj: İlker ÇAKAN 

    Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Odaları Birliği Başkanı ve Giresun MHP Belediye Başkan Adayı  Ali Kara, Giresun konulu yaptığım röportajda şunları söyledi;

Giresun’da bir ARGE çalışması olmadığını gördüm 

     “Giresun’da 20 yıl sendika başkanlığı yaptım. Kamu’da uzun süre görev yaptım. Emekli olduktan sonra Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı oldum. Bu görevlerim süresin içinde Esnaf  ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığım döneminde Giresun’da bir ARGE çalışması olmadığını gördüm. Gerek valilik, gerekse Belediyede Giresun’un bir hedef programının olmadığını gördük.Esnaf ve Sanatkarlar Odasında kurmuş olduğum ARGE çalışması sonucu Giresun’un çok şeyler kaybettiğini, özellikle valisi olan bir köy konumuna düştüğünü, kamı yatırımlarından nasibini alamadığını, milletvekilleriyle, bürokratların, bürokratlarla belediyenin, belediye ile vilayetin,vilayetle üniversitenin diyaloglarının çok zayıf olduğunu gördüm.

Giresun’un liderinin, önderinin olmadığı 

     Haliyle bu derece dağınık, bu derece kopuk bir vilayete hizmet gelmesinin mümkün olamayacağını gördüğümde;  Giresun’da 2005 yılında yapılan bir analiz çalışması sonucunda; Giresun’un zayıf yönleriyle ilgili maddelerinden birisi; Giresun’un liderinin, önderinin olmadığını, Giresun’un kaybediş gerekçelerini, Ankara’da bürokratının olmaması, siyasilerle halkın, halkla milletvekillerinin diyaloglarının yoğun bir şekilde kopuk olması neticesinde bir öndere ihtiyaç olduğunu, bu önderin bir türlü siyasi yapılanma ile giderilemediğini, özellikle Türkiye’deki mahalli seçimlerin iktidar ve Ana Muhalefet Partisi  arasında geçmiş olması nedeniyle her iki partide sadece seçmen tabanına güvenerek hiçbir proje üretmeden, hiçbir kaynak çalışması yapmadan, nasıl olsa bir memnunlar birde gayri memnunlar var.

Belediye başkanlarının vasıflı kişilerden oluşmadığını

    Memnunlar memnun tarafıyla seçecek, gayri memnunlar ise hükümete küsenler tarafından seçilir düşüncesiyle belediye başkanlarının vasıflı kişilerden oluşmadığını, vasıflı kişilerden oluşmaması neticesinde de üretim, araştırma  olmadığını, özellikle proje çalışmaları yapılamadığını gördüğümüzde bu işi çözebilecek bir ekiple yola çıkarak; deneyimli, tecrübeli, aklını ve yüreğini müşterek kullanabilen bir ekip ekolü anlayışı ile Giresun’un sorunlarına çözüm üretilebileceğini, Giresun insanı, kaybettiklerini çok basit bahanelerle, kılıflarla kendini teselli yönüne gidiyor. Bu nasıl mı? derseniz; İşte her kaybedilen olayda Trabzon büyükşehir, bizim hakkımızı elimizden alıyor gibi, hiç mantığa sığmayan ve mantalitesi olmayan, basit yollardan kendini avutmaya giderek, daha çok kaybedilmesine sebep oluyor.

Giresun’un ufkunu açacak, hedef projeler üretecek 

    Onun içindir ki yapmış olduğumuz çalışmalarda; Giresun’un ufkunu açacak, hedef projeler üretecek, küçük hesaplar yapmadan, büyük projelere imza atabilecek, problemler doğduktan sonra çözüm arayan değil, problemler doğmadan tedbir alan bir zihniyetle yola çıkmanın hesabını yaptık. Giresun’a bir değişim rüzgarı getirebilmek için aday olduk.  Giresun Belediye Başkanlığına aday oluş gerekçemiz budur.

 Fındık mitingini organize eden kişi benim 

    Giresun’da öncelikle herkesin ortaklaşa ve Türkiye’nin gündeminde olan fındık mitingi var. Fındık mitingini organize eden kişi benim. Türkiye fındık mitingini organize eden ve bu duruma getiren benim. Giresun’un fındıktan yani tarımdan artık daha nasibini alması mümkün değildir. Çünkü 4572 sayılı Birliklerin özerkleştirme yasası Anayasanın özüne aykırıdır. Anayasanın 171.maddesindeki, kooperatifçiliğin; büyümesi, gelişmesi ve desteklenmesi hükmüne aykırı bir gelişme olmuştur. Bundan dolayı da Giresun’un fındıktan beklediği geliri elde etmesi mümkün değildir. Bugün görüyoruz ki fındık 2 milyon liraya düşmüştür."...

Not: Bu röportajın tamamı  www.ilkercakan.tr.gg  dedir. 
Etiketler : Giresun'da, , istihdamı, sağlanmalıdır,Bu Haber Toplam 3450 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 

Esnafta Halkta Rahatlayacak
Esnafta Halkta Rahatlayacak

Ramazan ALTAN, Sahaya Farklı İniyor
Ramazan ALTAN, Sahaya Farklı İniyor

İstanbul Arnavutköy'de Satılık Arsaların Fiyatları
İstanbul Arnavutköy'de Satılık Arsaların Fiyatları

Muhteşem kampanyalar Digitürk’te sizleri bekliyor
Muhteşem kampanyalar Digitürk’te sizleri bekliyor

Aygünler Mobilya Küçükkö'de!
Aygünler Mobilya Küçükkö'de!

Gökkuşağı Hipermarket Büyüyor
Gökkuşağı Hipermarket Büyüyor

Başbakan Hastaneye Kaldırıldı
Başbakan Hastaneye Kaldırıldı

Brüksel'de silahlı çatışma
Brüksel'de silahlı çatışma

Stad Kana Bulandı
Stad Kana Bulandı

Erdoğan Fildişi sahilinde
Erdoğan Fildişi sahilinde

 
 
Tüketici Haklarınızı Biliyor musunuz?
Evet, biliyorum.
Hayır, bilmiyorum.
Öğretilmediği için bilmiyorum.
İhtiyacım olduğu zaman öğreniyorum.
Hiç ilgilenmiyorum.
Ahmet Kekeç
Şimdi de Suriye Kürtleri mi çıktı başımıza?
İbrahim Karagül
Kaza ya da sabotaj çıkarsa ne olacak?
Prof.Dr.Murat GENÇBAY
KALP HASTALIKLARI VE TEDAVİ YÖNTEMLERİ
Nuran KESEN
Başbakan R.T. Erdoğan'a ithafen..
   Tüm Yazarlar
 
 

 

 :: Ana Sayfa :: Günün Haberleri :: İletişim

  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2000-2006 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 212 667 66 66  |  Faks: +90 212 476 44 88  |  Destek: marmarayayingrubu@gmail.com
Sayfa Üretimi: 0.9275
Haberler artık Outlook'ta