Dünya'nın Haberleri Bu kentte

Arama :  
Tavsiye Et Günün Haberleri Ana Sayfam Yap Sitene Ekle Seri İlanlar İletişim Künye

 

 
 
 
 Namaz Vakitleri

 


 
 
 
 
 
 
 
 

 

Doğanyurt Kaymakamı Ahmet Karatepe: "Doğanyurt cazibe merkezi olacak"
 Reklam
Doğanyurt cazibe merkezi olacak
25 Kasım 2008 Salı 15:27
Doğanyurt Kaymakamı Ahmet Karatepe: "Doğanyurt cazibe merkezi olacak"

Haber-Röportaj: İlker ÇAKAN 

      Doğanyurt Kastamonu’nun deniz sahilinde kalan ilçelerinden birisidir. İlçenin güzel bir doğal görünümü vardır. Doğanyurt Kaymakamı Ahmet Karatepe yaptığı yoğun çalışmalarla ilçede turizm atağını başlatmıştır. İlçede işsizliği önlemek amacıyla 1000 kişinin çalışacağı tekstil fabrikasının kurulması çalışmalar yapmaktadır.

      Kaymakam Ahmet Karatepe ilçenin gelişmesi yönündeki çalışmaları nedeniyle ilçe halkının takdirini kazanmıştır. Doğanyurt Kaymakamı Ahmet Karatepe, Doğanyurt konulu yaptığım röportajda şunları söyledi;

Genel asayişi açısından son derece huzurlu ve güvenlidir

     “İlçemiz; genel asayişi açısından son derece huzurlu ve güvenlidir. İlçemiz insanları, devletine sadakatle bağlıdır. Bakanlar Kurulu Kararı ve müteakibinde 31.03.2008 tarihli Bakanlık Onayı ile kurulması kararlaştırılan, ilçe Emniyet Teşkilatımız ile İlçe merkezimizde Jandarma Komutanlığınca başarılı bir şekilde ifa edilen önleyici ve adli güvenlik hizmetleri bundan böyle İlçemiz Emniyet Amirliğince yürütülecektir. Böylece İl genelimizde polis teşkilatımızın son halkası da tamamlanmıştır. Devlet-vatandaş işbirliği ile Emniyet Teşkilatımızın binası 3 gün gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanmış ve hizmete hazır hale gelmiştir. İlçemiz genelinde işlemi biten 1 merkez mahallesi ve 19 köyümüze ait, toplam 20.094 parselin tapu dağıtımını gerçekleştireceğiz. Tapu ve kadastro çalışmalarına 16.04.2007 tarihinde başlanılmış ve 08.09.2008 tarihinde, bütün bu özverili çalışmalar sonuçlanarak kesin kabul ve devir işlemi gerçekleşmiştir. Sadece 195 davalı parsel sayısı ile oldukça başarılı bir çalışma sağlanmıştır.

Devletimizin güvencesi ve teminatı altına alınmıştır

    Vatandaşlarımıza dağıttığımız tapularla kendi ektiği-diktiği arazisinin resmen sahibi haline gelecektir. Vatandaşlarımızın arazileri bugün alacakları tapuları ile Devletimizin güvencesi ve teminatı altına alınmıştır. Yine, TAKBİS sistemi ülkemizde ilk olarak ilçemize kurulmuştur. Böylece; vatandaşlarımız, bilgisayar ve internet teknolojisi ile tapu hizmetlerinden faydalanırken de daha hızlı ve kaliteli hizmet alacaktır. Kamu internet erişim merkezimizin açılışı ile birlikte E-Türkiye uygulamasına geçişle birlikte vatandaşlarımız, günlük hayatın hemen her aşamasında olduğu gibi, kamu hizmetlerinden faydalanırken de bilgisayar teknolojisinin olanaklarını kullanır hale gelmiştir.

Ücretsiz bilgisayar ve internet 

     Devletimiz, vatandaşlarımızın bu imkanlardan yararlanması için ücretsiz bilgisayar ve internet olanağını da sunmaktadır. Bugün yine himayelerinizde gerçekleştireceğimiz son teknoloji ürünü 30 bilgisayar ve diğer bilgisayar ve internet donanımı içeren, Milli Eğitim Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı protokolü ile kurulan, KİEM ile ilçemiz vatandaşlarına da bu imkanı sunmanın memnuniyeti içerisindeyiz. İlçemiz köylerine 6 İlköğretim okulunu yaptıran Sayın Fahrettin İNAN’ın en son yaptırdığı Küçüktepe Köyü Akile İNAN ilköğretim okulu ve TOÇEV ve SHOW TV tarafından yaptırılan Gökçe ve Denizgörülen Köyleri ilköğretim okullarının açılışlarını yaptık. İlçemize büyük hayırseverlik yapan, onlarca öğrencimizin yüzünü güldüren Sayın Fahrettin İNAN’a ve TOÇEV ve SHOW TV ailesine ve sponsorlar Anfa A.Ş. ve Sanatç Yalın'a da sonsuz teşekkürlerimi sunmak isterim.

Hediyelik eşya satış yeri

       “İlçemiz Halk Eğitim Merkezinde bu yıl hediyelik eşya üretimine başlanmıştır. SYDV Genel Müdürlüğüne sunulan hediyelik eşya satış yeri projesi ile hem ilçemizin tanıtılması, hem de  HEM ürünlerinin ekonomiye kazandırılması hedeflenmiştir.

1000 kişinin istihdam edileceği tekstil fabrikası 

       İlçemiz Belediyesince desteklenen proje ile Halk Eğitim merkezinde yetiştirilecek kursiyerlerimiz, doğrudan iş sahibi olacaktır. Yaklaşık 1000 kişinin istihdam edileceği merkezde ihraç edilecek ürünler üretilmesi planlanmaktadır.

Balık satış merkezi 

       İlçemiz halkının büyük çoğunluğu balıkçılıkla geçimini sağlamaktadır. Gelir getirici bir proje daha Başbakanlık-Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Genel Müdürlüğünce onaylanarak, istenilen kaynak Kaymakamlığımız SYD hesabına aktarılmıştır.    Balık satış Merkezi Projesi ile, nominal değeri 1 milyon YTL’ye ulaşan ilçemiz balık rezervinin ekonomiye reel olarak girdisinin sağlanması hedeflenmiştir.

      Söz konusu merkezde yer alacak soğuk hava deposu ile balık satışında çok büyük rahatlama sağlanacak, vatandaşlarımız da sürekli balık edinme imkânına erişecektir. Daha önce, yine SYD Vakfı Genel Müdürlüğümüzce onaylanan köy konutlarının tamiri, balık lokantası, meyve fidancılığından sonra onaylanan projemizle elde edilecek kaynak ile ilçemiz ekonomisinde çarpan etkisi sağlanacaktır.

 Uzunkum plajına yol projesi

       Kayran Köyünde bulunan, yaklaşık 2 km. uzunluğundaki plaja turizm yolu açarak bölgenin kalkındırılması hedeflenmiştir.  

Hükümet konağı 

        Başbakanlık(S.Y.D.V.); İçişleri Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı tarafından gönderilen ödenekler ile Hükümet Konağımız çağdaş hizmet sunacak düzeye eriştirilmiştir. Yapılan tadilatlar ve yeni donanım ile hem vatandaşlarımız hem de kamu görevlileri açısından en yüksek verimin alınması hedeflenmiştir.

Turistik lokanta 

       Yoğun bir çalışma sonucunda; daha önce belediye kahvehanesi olarak işletilen yerde yöresel yemeklerin, balık ürünlerinin ve pide çeşitlerinin sunulacağı turistik lokanta faaliyete geçirilmiştir. Böylece; tüm Doğanyurtlulara yakışır bir dinlenme mekanına ve balıkçılarımızın ürünlerini anında değerlendireceği bir işyerine kavuşmuş bulunuyoruz. 

      Başlıca diğer S.Y.D.V projelerimiz ise şunlardır; Köy evlerini tamiri projesi, Hediyelik Eşya satış Yeri Projesi. Bütün öğrencilere (İlköğretim-Lise Üniversite)yaklaşık 50.000 YTL’lik eğitim yardımı ilk dönem için yapıldı.

      İlçemiz sel felaketi geçirmiştir.29 Eylül’ü 30 Eylül’e bağlayan gece sabah 05.30’a kadar bizzat tarafımdan idare edilen afette 30 ev tahliye edilmiş ve can kaybı yaşanmamıştır.”

www.ilkercakan.tr.gg

 

 

 
Etiketler : Doğanyurt, cazibe, merkezi, olacak,Bu Haber Toplam 3166 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 

Türkkep Hangi Alanlarda Hizmet Verir? Nedir?
Türkkep Hangi Alanlarda Hizmet Verir? Nedir?

Esnafta Halkta Rahatlayacak
Esnafta Halkta Rahatlayacak

Ramazan ALTAN, Sahaya Farklı İniyor
Ramazan ALTAN, Sahaya Farklı İniyor

İstanbul Arnavutköy'de Satılık Arsaların Fiyatları
İstanbul Arnavutköy'de Satılık Arsaların Fiyatları

Muhteşem kampanyalar Digitürk’te sizleri bekliyor
Muhteşem kampanyalar Digitürk’te sizleri bekliyor

Aygünler Mobilya Küçükkö'de!
Aygünler Mobilya Küçükkö'de!

Gökkuşağı Hipermarket Büyüyor
Gökkuşağı Hipermarket Büyüyor

Başbakan Hastaneye Kaldırıldı
Başbakan Hastaneye Kaldırıldı

Brüksel'de silahlı çatışma
Brüksel'de silahlı çatışma

Stad Kana Bulandı
Stad Kana Bulandı

 
 
Tüketici Haklarınızı Biliyor musunuz?
Evet, biliyorum.
Hayır, bilmiyorum.
Öğretilmediği için bilmiyorum.
İhtiyacım olduğu zaman öğreniyorum.
Hiç ilgilenmiyorum.
Ahmet Kekeç
Şimdi de Suriye Kürtleri mi çıktı başımıza?
İbrahim Karagül
Kaza ya da sabotaj çıkarsa ne olacak?
Prof.Dr.Murat GENÇBAY
KALP HASTALIKLARI VE TEDAVİ YÖNTEMLERİ
Nuran KESEN
Başbakan R.T. Erdoğan'a ithafen..
   Tüm Yazarlar
 
 

 

 :: Ana Sayfa :: Günün Haberleri :: İletişim

  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2000-2006 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 212 667 66 66  |  Faks: +90 212 476 44 88  |  Destek: marmarayayingrubu@gmail.com
Sayfa Üretimi: 0.9351
Haberler artık Outlook'ta