Dünya'nın Haberleri Bu kentte

Arama :  
Tavsiye Et Günün Haberleri Ana Sayfam Yap Sitene Ekle Seri İlanlar İletişim Künye

 

 
 
 
 Namaz Vakitleri

 


 
 
 
 
 
 
 
 

 

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, elektrik kesintileri nedeniyle 100 bin dönüm pamuğun kuruduğunu söy
 Reklam
10.000 dönüm pamuk kurudu
29 Ağustos 2014 Cuma 19:28
Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, elektrik kesintileri nedeniyle 100 bin dönüm pamuğun kuruduğunu söyledi.

Elektrik kesintisinin bilançosu ağır oldu: 100 bin dönüm pamuk kurudu Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, elektrik kesintileri nedeniyle 100 bin dönüm pamuğun kuruduğunu söyledi. 3 milyon lira borç için pamuğun göz göre göre yok olduğunu söyleyen Eyyüpoğlu, Suriyelilere günlük harcanan parayı anımsatarak 'Bizi de Suriyeli sayın' dedi. Elektrik kesintileri GAP çiftçisinin belini kırdı. Sulamada yeraltı su kuyularını kullanan binlerce çiftçi elektrik kesintisi nedeniyle tarlalarını sulayamadı. Kesintilerin aralıklarla devam ettiği bölgede korkulan oldu ve yüz bin dönümü aşkın ekin tarlada kurudu. Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, tepki gösterdi. Elektrik kesintileri nedeniyle 100 bin dönüm alana ekili pamuğun heba olduğunu vurgulayan Eyyüpoğlu, bir günde Suriyeliler için harcanan meblağa yakın borca işaret ederek 3 milyon lira borç için pamuğun tarlada kuruduğunu ve yüz binlerce kişinin mağdur edildiğini söyledi. Bu yüzden çiftçilerin de Suriyeli kabul edilmesini istedi. Ahmet Eyyüpoğlu şöyle devam etti: "Ancak bölgemizde son aylarda çiftçi ile DEDAŞ arasında yaşanan elektrik sorunları nedeniyle yeni hükümetimizden bazı ricalarımız olacaktır. Bizler çiftçiler ve onların temsilcileri olarak Bakanımızdan bir ricamız olacaktır. Elektrik ile ilgili sorunun çözüme kavuşturulmasını istiyoruz. Bu gün Akçakale'de 100 bin dönüm pamuk elektriklerin kesilmesi nedeniyle kurudu. Bile bile milli servet elden gitti. Bu çiftçilerimiz zor durumda kaldı. Özellikle Haran ve Akçakale çiftçisi bunu hiç hakketmedi. Bugün 12 yıl boyunca oylarını yüzde 90 oranında AK Parti'ye verdiler. Ancak bugün DEDAŞ ile yapılan anlaşma doğrultusunda çiftçi mağdur edilmektedir." TEDAŞ VE SULAMA BİRLİĞİ'NİN YANLIŞININ FATURASI ÇİFTÇİYE KESİLDİ "Burada TEDAŞ ve Sulama Birliği Başkanı'nın yanlışları nedeniyle binlerce çiftçi zor durumda kalarak mahkeme salonlarına sevk edildi. İş daha da karmaşık bir boyuta ulaştı. Diyeceğim şu ki bizi de Suriyeli gibi kabul etsinler. Bir günde Suriyeliler için harcanan meblağa yakın borç için 100 bin dönüm alana ekili pamuk elektrik kesintileri nedeniyle kurudu. Urfa çiftçisi bunu hak etmemiştir." FARUK ÇELİK'İN KABİNEDE KALMA SEVİNCİ Şanlıurfa Ziraat Odası Meclis Üyesi Bekir Akyol da yeni kurulan hükümetin hayırlı olmasını diledi. Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik'in tekrar bakan olarak kabinde yer lamasının memnuniyet verici olduğunu söyledi. Akyol, "62. hükümetin ülkemize ve kentimize hayırlı olmasını dilerim. Sayın Faruk Çelik'in tekrar bakan olarak görevine devam edecek olması da bizleri memnun etmiştir. Hükümetimizin ve Sayın Bakan Çelik sayesinde Şanlıurfa'da gerek kent merkezinde gerekse ilçelerde yarım kalan ve yapılacak yatırımların bitirilmesi bizleri mutlu edecektir." dedi.


Kaynak: ZAMAN
Referans: zaman.com.tr
Etiketler : GAP, şanlıurfa, ziraat, odası, ahmet, eyyüpoğlu, elektrik, kesintisi, pamuk, ,Bu Haber Toplam 2012 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 

Esnafta Halkta Rahatlayacak
Esnafta Halkta Rahatlayacak

Ramazan ALTAN, Sahaya Farklı İniyor
Ramazan ALTAN, Sahaya Farklı İniyor

İstanbul Arnavutköy'de Satılık Arsaların Fiyatları
İstanbul Arnavutköy'de Satılık Arsaların Fiyatları

Muhteşem kampanyalar Digitürk’te sizleri bekliyor
Muhteşem kampanyalar Digitürk’te sizleri bekliyor

Aygünler Mobilya Küçükkö'de!
Aygünler Mobilya Küçükkö'de!

Gökkuşağı Hipermarket Büyüyor
Gökkuşağı Hipermarket Büyüyor

Başbakan Hastaneye Kaldırıldı
Başbakan Hastaneye Kaldırıldı

Brüksel'de silahlı çatışma
Brüksel'de silahlı çatışma

Stad Kana Bulandı
Stad Kana Bulandı

Erdoğan Fildişi sahilinde
Erdoğan Fildişi sahilinde

 
 
Tüketici Haklarınızı Biliyor musunuz?
Evet, biliyorum.
Hayır, bilmiyorum.
Öğretilmediği için bilmiyorum.
İhtiyacım olduğu zaman öğreniyorum.
Hiç ilgilenmiyorum.
Ahmet Kekeç
Şimdi de Suriye Kürtleri mi çıktı başımıza?
İbrahim Karagül
Kaza ya da sabotaj çıkarsa ne olacak?
Prof.Dr.Murat GENÇBAY
KALP HASTALIKLARI VE TEDAVİ YÖNTEMLERİ
Nuran KESEN
Başbakan R.T. Erdoğan'a ithafen..
   Tüm Yazarlar
 
 

 

 :: Ana Sayfa :: Günün Haberleri :: İletişim

  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2000-2006 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 212 667 66 66  |  Faks: +90 212 476 44 88  |  Destek: marmarayayingrubu@gmail.com
Sayfa Üretimi: 1.0415
Haberler artık Outlook'ta